Siteye giriş problemi

retrojunkie

Yeni Üye
9 Ocak 2013
26
17
Herkese merhaba :)

Ben de çocukluğunu seksenli yıllarda harcamış ve şu an da o döneme ait objelerle teselli bulanlardanım. Ve zamanında harçlıklarımdan zar zor arttırıp alabildiğim Atlantis, Zagor sayılarını burada gördükçe keyiften gözlerim yaşarıyor.

Her şey güzel de siteye sadece işyerimden girebiliyorum, aksi gibi bütün gün gezecek zamanım da yok tabi. Evde ttnet adsl kullanıyorum, dns ayarlarını değiştirip opendns, google dns hepsini denememe rağmen hiçbir şekilde giriş yapamıyorum. Wireless bırakıp ethernet ile bağlanıyorum, Opera, Chrome, Maxthon, Firefox hepsini kullanıyorum ama sitenin çok geç cevap verdiğini söyleyip bir türlü açmıyorlar. Abuk sabuk proxy sitelerinden feci bıktım, fikri olan var mı?

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Dün size özeldende yazdım ki hepsini denemişsiniz?
Vallahi bende çözemedim..
Sanırım bulunduğunuz yer ile ilgili sorununuz?
Tsubasa admine yazarsanız o daha çok teknik bilgi sahibi yardımcı olmaya çalışır.

retrojunkie

Yeni Üye
9 Ocak 2013
26
17
Dün size özeldende yazdım ki hepsini denemişsiniz?
Vallahi bende çözemedim..
Sanırım bulunduğunuz yer ile ilgili sorununuz?
Tsubasa admine yazarsanız o daha çok teknik bilgi sahibi yardımcı olmaya çalışır.

Anlayamadığım şey her türlü abuk subuk siteye giriyor olması. Yani yasaklı-yasaksız farketmiyor ama bir tek şu güzelim siteyi seçiyor :'(

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
google cromede çerezleri temizle diye bişey var, ona baktınmı
paravan siteden giriliyorsa bu sorunun ayarlarda olduğunu gösterir..
dahada olmazsa format attır, html sayfalara girmeme sorunu olabilir
mahalleyle yada bilgisayarla ilgili sorun olamaz, sadece ayarlarla ilgili..

googleye html sitelere giriş sorunu yazıp araştır bence

retrojunkie

Yeni Üye
9 Ocak 2013
26
17
Firewall ayarlarına bile baktım ama benim ağdan internete giren hiçbir makina tarafından açılmıyor zaten enteresan taraf bu. Hatta dün gece delirip modeme reset attım, yine olmayınca da yeni firmware yükledim.

Bilgisayar(ları) atmaktan başka çare kalmayana kadar uğraşacağım, başka önerisi olan varsa sevinirim

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Valla iyi ki böyle bir sorunum yok. :D
Arkadaşlarımıızın önerilerine uyarsanız sorunu aşabileceğinizi tahmin ediyorum. :)

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Bu arada bir de Hotspot Shield denemeniz tavsiye. Açılmayan her yasaklı-yasaksız siteye rahatça girebiliyor. Üstelik hızda bir değişme de olmuyor.

saffettinaz

Yeni Üye
2 Kas 2011
18
8
yahu ağam, sende bir hoşsun.. şimdi firewall demişsin.. bu modemin firewallumu yoksa bilgisayarına kurduğun yazılımsal bir firewallmu yoksa iş yerindeki genel maksatlı bir firewallmu ? milyar seçenek var... yazılımsal ise, sil birde öyle dene.. modemdeki firewall ise ayarlarına "fabrika ayarı" çek... iş yerindeki ise ona bir çözüm yok, networkçülerle dost ol :) yok ben evden işten standart olarak bağlanıyorum dersen ttnet vs zaman zaman sorun çıkartır.. biraz sabırlı ol.. 1 gün bekle, hemen panik etme.. dns (google bile olsa) zaman zaman sorun olabiliyor.. virüsten trojandan vs kurtulmak için her bulduğunu bilgisayarına kurma vs. vs.. bu iş uzar gider... biraz sabır et.. sorun olsa hepimiz yaşardık bunu değil mi ?

retrojunkie

Yeni Üye
9 Ocak 2013
26
17
yahu ağam, sende bir hoşsun.. şimdi firewall demişsin.. bu modemin firewallumu yoksa bilgisayarına kurduğun yazılımsal bir firewallmu yoksa iş yerindeki genel maksatlı bir firewallmu ? milyar seçenek var... yazılımsal ise, sil birde öyle dene.. modemdeki firewall ise ayarlarına "fabrika ayarı" çek... iş yerindeki ise ona bir çözüm yok, networkçülerle dost ol :) yok ben evden işten standart olarak bağlanıyorum dersen ttnet vs zaman zaman sorun çıkartır.. biraz sabırlı ol.. 1 gün bekle, hemen panik etme.. dns (google bile olsa) zaman zaman sorun olabiliyor.. virüsten trojandan vs kurtulmak için her bulduğunu bilgisayarına kurma vs. vs.. bu iş uzar gider... biraz sabır et.. sorun olsa hepimiz yaşardık bunu değil mi ?

Sevgili arkadaşım elli bin tane yöntem denediğim gibi, 1 gün değil en az 4 gündür uğraşıyorum konuyla. Tüm mesajlarımda sitede giriş sorunu olduğunu değil, "siteye giriş sorunu"m olduğunu açıkladığıma göre demek ki herkesin yaşamadığı bir sıkıntım var. Tecrübesiz kullanıcı falan da değilim, c64 zamanından beri bilgisayar kullanıyorum.

Herkese teşekkür ederim öneriler için, sanırım en makul yöntem proxy programı denemek olacak. Hot spot shield kuracağım bu akşam, teşekkür ederim spider-man.

enginerkin

Yeni Üye
25 Şub 2012
28
21
cizgidiyari.com adresi, bilgisayarınızda bulunan güvenlik yazılımlarından birinin
yasaklı listesinde. Bu sorunun mantıklı başka bir izahı yok.

atilkurt

Onursal Üye
4 Ocak 2010
335
1,316
başka bilgisayar ile (laptop) evden bağlanmayı deneyin? Format atın? olmadı ttnet'i arayın "böyle böyle hattı kapattırırım kardeşim" diye kuyruklarına basın?

retrojunkie

Yeni Üye
9 Ocak 2013
26
17
cizgidiyari.com adresi, bilgisayarınızda bulunan güvenlik yazılımlarından birinin
yasaklı listesinde. Bu sorunun mantıklı başka bir izahı yok.

Benim de aklıma ilk gelen buydu ama firewall ve antivirüs iptal edip denediğimde de olmuyor.

başka bilgisayar ile (laptop) evden bağlanmayı deneyin? Format atın? olmadı ttnet'i arayın "böyle böyle hattı kapattırırım kardeşim" diye kuyruklarına basın?

Ağa bağlanan değişik işletim sistemli hiçbir bilgisayardan açılmıyor maalesef. Son çare ttnet'i aramak ama her siteye girebilen bağlantı bu siteye neden girmez onu ben bile anlamıyorum ki ttnet nasıl anlam versin :) Bu arada proxy sitelerinden girince de linkler doğru çalışmadığından hiçbir şey indiremiyorum. Tıp çaresiz kalıyor hastalığım karşısında :Ğ

retrojunkie

Yeni Üye
9 Ocak 2013
26
17
Arkadaşlar sorunum çözüldü, modem ayarlarında hiçbir engelleme olmamasına rağmen nedendir bilmem eski modemim böyle bir sorun yaşatıyorumuş. O kadar gücüme gitti ki denemek için arkadaşın modemini aldım, siteyi anında açınca hemen gidip yeni bir modem satın aldım. Herkese çok teşekkür ederim :)