Android'siz Çizgi Roman Okumak

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,168
Far Far A Way
Şu anda samsung gt c5510 corby adlı telefonu kullanıyorum, fakat android destekli değil o yüzden size sormak istedim. cbr ve rar açan yani çr okuyabilmem için hangi programı kullanmalıyım?

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,997
denize sıfır
Telefondan da okumayın yahu.yokmu işiniz.
Telefonlar geliştikçe bizleri esir ediyor buna engel olalım kontrol bir zaman sonra telefona geçecek.
Bunlar aklımdan geçenler.:)

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
valla ben telefondan okuyorum bilgisayarda okuduğum zaman zevki çıkmıyo ama telefonun ekranı daha farklı olduğu için elde okumak kadar olmasada zevki çıkıyor bence

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,168
Far Far A Way
Sis ne bilmiyom ama yüksek ihtimalle java, çünkü uygulamalar ve oyunlar açılırken java yazıyor altında darta atılan oklar falan var :D

EfsaneŞair42

Kıdemli Üye
27 Tem 2012
143
284
Sis ne bilmiyom ama yüksek ihtimalle java, çünkü uygulamalar ve oyunlar açılırken java yazıyor altında darta atılan oklar falan var :D
Eğer javaysa bu winrarı kur belki sayfaları geçiş halinde okumanı sağlar ama emin değilim sadece yardımcı olmak için araştırma yaptım :)

Java:

Buda eğer sis ise;

Sis1:

2:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Cep telefonu almamak için senelerce direnen ben, bunları da mı duyacaktım:(. Arkadaşlar kitap bu, hani beş duyuya birden hitap eder, Anladık teknolojiyi inkâr edemeyiz ama esiri de olmayalım; yoksa bu gidişle söyletmeyin beni ya :9.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Büyük Beyaz'ın endişelerine katılıyorum ama teknoloji-genç ilişkisi yüzünden, korktuğumuzun başımıza geleceğinden de eminim...

Ayrıca genç olmasa bile, teknoloji-erkek ilişkisi de tartışılmaz bir gerçek. Bunun etkisiyle olsa gerek birkaç ay önce, biriktirdiğim dijital formatlı çizgi roman ve kitapları okumak amacıyla, 7' bir tablet aldım. İşletim sistemi Android 4.0. Üzerinde gelen uygulamalarla e-kitapları okuyabiliyorum ama çizgi romanları açan bir uygulama bulamadım.

Tavsiye edebileceğiniz bir Android uygulaması var mıdır?

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Büyük Beyaz'ın endişelerine katılıyorum ama teknoloji-genç ilişkisi yüzünden, korktuğumuzun başımıza geleceğinden de eminim...

Ayrıca genç olmasa bile, teknoloji-erkek ilişkisi de tartışılmaz bir gerçek. Bunun etkisiyle olsa gerek birkaç ay önce, biriktirdiğim dijital formatlı çizgi roman ve kitapları okumak amacıyla, 7' bir tablet aldım. İşletim sistemi Android 4.0. Üzerinde gelen uygulamalarla e-kitapları okuyabiliyorum ama çizgi romanları açan bir uygulama bulamadım.

android telefonumda perfect viewer ile okuyorum sorunsuz gayet kaliteli bir program tavsiye ederim.

EfsaneŞair42

Kıdemli Üye
27 Tem 2012
143
284

''perfect viewer'' markette en iyisi ve kusursuzu!
Pdf,winrar,cbr,cbz....

Parmağınla sayfaları tıkırtat dostum :)

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,461

google playstore yüklü ise orada simplecomic viever programını tavsiye ederim 4*4 tür

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Program tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Not aldım, hepsini deneyeceğim...

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Telefondan da okumayın yahu.yokmu işiniz.
Telefonlar geliştikçe bizleri esir ediyor buna engel olalım kontrol bir zaman sonra telefona geçecek.
Bunlar aklımdan geçenler.:)

Dokunmatık telefonlara halen alışamadım ama bence bilgisayar ekranından okumak yerine cep telefonundan okumak "üstelik trafik vss durumları varken" daha rahat ..
Yani her koşul da elimizde okumak daha iyi , benim de terchim olur ama malum her ÇR çıkmıyor ,indirmek zorunda kalıyoruz..Bu şartlar altında da kötünün iyisi gibi birşey cep telefonundan okumak

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,461
telefonda çr okumak çok zor benim için ama şöyle bir düşünün elinde kitabın var koca gün dışardasın bir çr kitabım en fazla sürse sürse 2 saat he daha sonra ne yapacaksın 10 tane kitabı yanında mı dolaştıracaksın ben kendime tablet aldım içine attım 20 tane 30 tane oku babam oku bitmez elimde bu kitaplar var evdede okurum ama gelgelelim yolculuğa çıkacaksın 40 tane kitap yanında taşıyacaksın birde 2 yaşında çocuğunuz varsa yandınız ben kitaplarımın hepsini koliye koyup kaldırdım .

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,439
hiçbiryerde :)
önce kayalara,taşlara çizilirdi resimler,yazılar.
sonra "kil tablet"lere,papirüs'e,şimdi "tablet"e...
kaçınılmaz son :Ğ:Ğ:Ğ..
buradaki herkes istisnasız kitaptan,kağıtları tutarak,koklayarak
okumayı sever...fakat bir gerçek var ki zaman değişiyor (bob dylan)..
(bir istisna varmış,kemikdilli :D ...kokmuş,küflenmiş kitap sevilmez tabii..:D )
şimdi yeni,tertemiz taramalar olunca ekrandan okumak ta çok zevkli (kaçınılmazdan zevk alıyorum)...

.

Son düzenleme:

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
İlk olarak 17-18 yaşlarımda, kağıdın pis birşey olduğunu fark ettim. O zamanki heyecanla, okuduğum Cumhuriyet gazetelerini biriktirmeye başlamıştım. Hatta bazı günler, okumaya fırsat bulamadığım gazeteleri direkt kolleksiyonun içine atıyordum. Nasıl olsa günün birinde o gazeteleri etraflıca tekrar elden geçiricem, gerekli notları alıp belli dizinlere göre arşivlemesini yapacaktım. O gün hiç gelmedi! Sonuçta sararmış, tozlanmış bir pislik yuvası ortaya çıktı ve hepsi aynen çöpe!

Şimdi evimdeki kitaplıkta gençliğimden kalma kitaplarım var. Açtığımda, ne yalan söyleyim hiç beni okumaya heveslendiren bir koku ile karşılaşmıyorum. Bildiğin rutubet kokusu ve kafasını yukarı kaldırıp "ne var lan?" diye bakan küçük böcekler görüyorum. Bir de "yaşlandın be moruk" diyen sarı lekeler.

Velhasılı, kağıt pistir. Sararır, tozlanır, böceklenir. Hilmi Yavuz seneler önce, evinizde kitap tutmayın demişti. Hakikaten kitaplıkta kitap tutmak, biraz da etrafa caka satmak anlamına geliyor. Okudun mu, okudun. Bir daha okur musun? Yok okumam. E o zaman at gitsin.

Kağıt fetişizmim yok. Tablet bilgisayarımda kitap okumaktan çok zevk alıyorum. Hatta galiba, kağıda basılı kitaptan aldığım zevkten fazlasını mı alıyorum nedir. Telefonun ekranı tablet bilgisayar kadar büyük değil. Onda o konuda sıkıntı olabilir belki ama, onun dışında sorun yok bence.

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
bende yarın galaxy s2 ye kavuşacağım sizlere bir sorum olacak :) galaxy s2 de yine aynı şekilde çizgi roman okuya bilirmiyim? yani okunabilir olsada 5 inçlik ekran keyif verir mi? galaxy si olanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim :)

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
bende yarın galaxy s2 ye kavuşacağım sizlere bir sorum olacak :) galaxy s2 de yine aynı şekilde çizgi roman okuya bilirmiyim? yani okunabilir olsada 5 inçlik ekran keyif verir mi? galaxy si olanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim :)

Zamanında 2.8 inchlik HTC winmobile cihazımda epey bir çizgi roman okumuştum. Daha iyisiyle kıyaslama imkanım yokken o bile büyük keyifti. Her kareyi tam ekran olacak şekilde büyütüp öyle okuyordum, zahmetliydi ama ÇR okuma keyfini de karşılıyordu.

Sonradan 10.1 ve 9.7 tabletler üzerinde okumaya başladım çr'leri. 9.7 inch'in çizgi roman okumak için en uygun format olduğuna karar verdim. Kitap formunda her şey için en uygun hatta...

5 inch ekranınızı yatay olarak kullanıp bir sayfayı iki parçada okumanız halinde işinizi görebilir.

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
evet sanırım öyle yapmalıyım :) sonuçta büyütülebildiği için sorun ortadan kalkıyor :)

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
ben 4" ekranlı lumia 520 de yatay olarak büyülterek çokta kasmadan okuyabiliyorum :) ama tabii tablet daha iyi... :)

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
*Tabii ki kağıda dokunarak, kokusunu alarak çizgi roman okumanın zevki hiçbir şeyin yerine geçmez. En zevklisi öyle. Ancak bu yaşam koşullarında, özellikle ülkemiz şartlarında her beğenilen ve istenilen çromanı satın almanın (ki çizgi roman fiyatlarının da yüksek olduğunu düşünüyorum) mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz.

** O yüzden ikinci en zevkli okuma yöntemi de bana göre 10 inch ekranlı bir tabletten okumak. Comic Rack ve Komik programlarını kullanıyorum genellikle. Gene bir dokunma hissi veriyor ya, kitaba dokunur gibi, o yüzden tableti tercih ediyorum galiba...

*** Pc'den okuma ise nedense en az tercih ettiğim yöntem, öyle yaptığım zaman da POW programını kullanıyorum genelde.

**** Telefondan ise fontu büyütüp kitap okuyup bitirdiğim çok oldu, ama gözlerimi bozmamak için çizgi romanı pek tercih etmem...

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,396
6,522
Ankara
Ben de tablet diyenlerdenim. Madem kağıdı mevcut değil, sayısalı mevcut elimizde; o zaman bunun da en iyi yolu yüksek çözünürlüklü bir tablet. 10.1 ve 16/10 oranı mis :)