ComicRack TR (Android işletim sistemi için)

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
ComicRack TR (Android Çizgiroman Okuyucu) 1.80

ComicRack TR (Android'de Çizgiroman Oku)

ComicRack bilen, bilir cbr, cbz uzantılı çizgiromanları pc'de okuyabileceğimiz bir proğramdır.
Şimdi ise; Android işletim sisteminde (telefon ve tablet) okuyabileceğimiz bu proğram artık Türkçeleştirilmiştir..

ComicRack TR (ÇizgiRomanOkuyucu)
Uygulama Adı : ComicRack
Uygulama Sürümü : 1.80
Uygulama Dili : Türkçe
Desteklenen Cihazlar : 2.1 ve üzeri
Uygulama Platformu : Android Telefonlar, Android tabletler vb..
Uygulamanın linki:

R12v5a.jpg

Uygulama Açıklaması : ComicRack ile Android cihazınızda istediğiniz her yerde çizgi romanlarınızı okuyabilirsiniz..
ComicRack Android için telefonlar ve tabletler için optimize edilmiş ve her yerde istediğiniz çizgiromanlarınızı ComicRack ile okumanızı sağlar.
USB üzerinden Android cihazıa atacağınız çizgiromanları kalitesinde azalma olmadan yarısı boyutunda yapar eşitleme sırasında optimize boyutta olabilir.
ComicRack kitaplığınızdan rastgele kapakları gösteren bir Live Wallpaper içerir. Hatta çift dokunarak okumaya başlayabilirsiniz.

Kısa özellikler :
telefonlar ve tablet için optimize
Okuyuma için Tek ve Çift sayfa görüntüleme
Gelişmiş yakınlaştırma modları
Otomatik ve çift dokunuş kaydırma
Mangalar için sağdan-sola okuma modu
Renk ayarlamaları
Küçük cihazlar için Otomatik sayfa kırpma
Tam kütüphane listeleri ile yönetimi ve arama
Windows için ComicRack ile USB senkronizasyon
Doğal olarak CBZ ve CBR okumayı destekler
Windows için ComicRack ile birlikte kullanıldığında CBZ, CBR, CB7, TCMB, PDF destekler
Live Wallpaper
Uygulama Widget
Twitter entegrasyonu

İyileştirmeler :
Bir önceki sürümde "Okuyucu Girişi" hatası düzeltmesi yapılmış
Birkaç küçük iyileştirmelerle kullanım için daha stabilize haline getirilmiş

(bu konuyu, ÇizgiRoman ile ilgili gerekli araçlar bölümüne taşınırsa, daha yararlı olur..)

İyi Kullanımlar..

Son düzenleme:

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Teşekkür ederim arkadaşım. Daha birkaç gün önce foruma "Android tabletimde çizgi roman okuyabileceğim bir uygulama tavsiye eder misiniz?" diye sormuştum. Arkadaşlar birkaç güzel program tavsiye ettiler ama tablet şu ara bende olmadığı için henüz deneyemedim. Bunu da hemen indireceğim.

Peki bunu nasıl kuracağız?

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
Teşekkür ederim arkadaşım. Daha birkaç gün önce foruma "Android tabletimde çizgi roman okuyabileceğim bir uygulama tavsiye eder misiniz?" diye sormuştum. Arkadaşlar birkaç güzel program tavsiye ettiler ama tablet şu ara bende olmadığı için henüz deneyemedim. Bunu da hemen indireceğim.

Peki bunu nasıl kuracağız?

Rica ederim kardeş..
Zaten; sizin "Android tabletimde çizgi roman okuyabileceğim bir uygulama tavsiye eder misiniz?" başlıklı yazınızı görince ve bende android telefon ve tabletimde çizgiroman okuyabilmek amacıyla, hemen proğramını araştırdım ve ComicRack adlı bu uygulamayı ingilizce ve ücretli sürümüne denk geldim. Hemen proğramın full sürümünü, bulup Türkçeleştirdik ve değerli çizgiroman severlere paylaşıma açtık :)

Normal, android proğram kurar gibi kurabilirsiniz.
resimli anlatım var

1-Telefon'dan/Tablet'ten GooglePlay Android market'e girin ve EsFile Explorer diye aratın indirin ve kurun.
(PC'den yüklemek için:
dosya yöneticisini indirin ve Tablet veya Telefonunuza kurun
2-ComicRack TR rar'dan çıkarın ve Hafıza Kart dizinine atın.
3-azönce yüklediğiniz EsFile Explorer'i telden/tabletten açın
4-azönce Hafıza Kart dizinine attığınız ComicRack TR.apk uzantılı proğramın üzerine tıklayın, proğramın yükleme bölmü açılacak, yükle diyin.

Bukadar..

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
Peki bunu nasıl kuracağız?[/QUOTE]

Normal, android proğram kurar gibi kurabilirsiniz.
resimli anlatım var

1-Telefon'dan/Tablet'ten GooglePlay Android market'e girin ve EsFile Explorer diye aratın indirin ve kurun.
(PC'den yüklemek için:
dosya yöneticisini indirin ve Tablet veya Telefonunuza kurun
2-ComicRack TR rar'dan çıkarın ve Hafıza Kart dizinine atın.
3-azönce yüklediğiniz EsFile Explorer'i telden/tabletten açın
4-azönce Hafıza Kart dizinine attığınız ComicRack TR.apk uzantılı proğramın üzerine tıklayın, proğramın yükleme bölmü açılacak, yükle diyin.

Bukadar..

Son düzenleme:

mystére

Kıdemli Üye
3 Eyl 2010
119
8
Perfect Viewer hem her tür dosyayı açıyor, hem de ücretsiz bir uygulama. Ben onu kullanıyorum. Yine de teşekkürler.

11 Nis 2010
594
585
Güzel bir paylaşım ,
çizgi roman üzerine
Pc,Tablet ve telefon her tür programın paylaşılması güzel olur.

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Teşekkürler..
Ama ben ComickRack indiremedim, başarısız diyor..:S
Es File indirildi.
Ayrıca ÇR okumak için MoonREADER ,Perfect Viewer programlarını denedim ama açamadım.MoonReader açmadı bile ,P.Viewer ise sadece tek sayfa gösterildi kullanamadım

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
ComicRack TR (Android işletim sistemi için) 1.77 sürümüne güncellendi..

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
ComicRack TR (Android işletim sistemi için) 1.80 sürümüne güncellendi..