İstanbul'da en ucuz çizgi roman satan yerler..

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Üstadlarım ben Ultimate Spiderman serisini almak istiyorum. Ama pek çok mağza var(Büyülü Rüzgar, Kaan Comics, Gon, Gerekli şeyler). Öğrenci olduğum için hangisi uygun olur? Hangisinde Pazarlık yapabilirim?

Şimdiden teşekkürler, iyi diyarlar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

mnyyf1453

Süper Üye
9 Tem 2009
500
130
Ankara'da yok mu kardeşim? Şayet varsa yazar mısınız lütfen.

İnan.!...............ama yalnızca bildiğin gerçeklere

Güven.!...........ama yalnızca içinde bağlandıklarına.

Sev.!................ama yalnızca hak edenleri.

paylaş.!...........ama yalnızca değerini bilenlerle.

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Çankaya'da devri alem sahaf var, dost kitap evi var, bir de Kızılay'da var; bunlar benim bildiklerim..
letsjoker,her lafına EVET arkadaşlar diye başlarsan sahaflar sana zamlı fiyat söylerler.evetle başlama.:)

Evet admi...Tamam adminim ağız alışkanlığı bundan sonra dikkat ederim. :)

Zxjam

Yeni Üye
24 Ağu 2011
14
1
İstanbul'da Akmar'ın orada Burger'in yanında bir kitapçı var. Orada gayet uygun fiyatlar "Gerekli şeyler"e kıyasla oradan bakabilirsiniz. Ve yeni çizgiromanların hepsi artık D&Rda var. Oradanda baka bilirsiniz.

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
İstanbullda Akmarın orda Burgerın yanında bir kitapçı var. Orada gayet uygun fiyatlar Gerekli şeylere kıyasla oradan baka bilirsiniz. Ve yeni çizgiromanların hepsi artık D&Rda var. Ordanda baka bilirsiniz.

Tamam teşekkürler, ben yarın bir Kadıköy'e uğrayayım..:D

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Kadıköy iş hanı içinde Büyülü Rüzgar var, genelde yerli ÇR satılıyor, fakat 2.el yabancı çizgiroman da bulunabiliyormuş.. Henüz gidip bakma fırsatım olmadı.. İlk fırsat da gidilecek. Ayrıca yukarıda da bahsedildiği gibi Burger'in hemen yukarısında kitapçı var. Dergiler vs de satılıyor.. Normalde 15-16 lira olan Walking Dead sayısı orada 12 lira mesela.. Ayrıca D&R, Gerekli Şeyler'e göre daha uygun fiyatlı satılıyor... Üstelik internet sitesinden alırsan bir bakmışsın 2.el fiyatına sıfır bile alıyorsun.. :):)

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
D&R fazla pahalı bence; bende bir çizgi romana 20-30 lira verecek para yok..

Spawnfan

Yeni Üye
11 Tem 2012
3
0
Arkadaşım bence Kadıköy'deki "gerekli şeyler"e gidebilirsin, şahsen ben Kadıköy'de oturuyorum ve bence gerekli şeyler çok iyi bir çizgiroman dükkanı ama öğrenci olduğunu düşününce, yine Kadıköy'de Büyülü Rüzgar'a gidebilrsin, hem Büyülü Rüzgar'da pazarlık yapman kolay olur, aynı zamanda ikinci el çizgiroman da alabilirsin.

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Bursa'ya gelip çizman'da benim gibi 1 hafta ardı ardına çizgi roman alırsan V.I.P olup bazı indirimlere kavuşabiliyorsun.. :D

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Kimse Miray Çizgi'den bahsetmemiş, Kadıköy'de o da var bildiğim kadarıyla ama fiyatlar falan nasıldır bilmem. Zagor klasik maceralar'ın eski ciltlerini şu anda 10 TL'ye satıyolar, Lal kitaplarda kampanya yapmışlar herhalde, bir onu biliyorum. Aslında İstanbul'da alternatif çok. İnternet üstünden de yayıncıya göre site arayabilirsin; mesela Hoz comics'in binkunduz'u 1001 roman'ın ikmalistasyonu'u gibi bu sitelerde daha ucuza bulabiliyorsun; mesala Hoz'un sitesinde %50'ye varan indirimler var şu an.

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Tamam.. Şu Büyülü Rüzgar'a uğramak farz oldu; bir gideyim yahu, çok merak ettim. :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Kadıköy pasajının en alt katında, Hasan Kabakçı'nın sahibi olduğu "Çizgi Sahaf"'ı tavsiye ederim zira diğerlerine göre bana oldukça uygun geliyor fiyatları. Bu arada Büyülü Rüzgar'ın şu an olduğu yerden taşınmış olduğunu da belirtmek isterim. Geçenlerde gittiğimde dükkan kapalı olup, raflarda sadece eski ciltlerlerin serilerine rastladım. Sanırım burayı şu an depo mahiyetinde kullanıyorlar. Daha sonra Akmar pasajının yanında yeni bir çizgiroman dükkanının açıldığını görüp, heyecanla dükkana daldım. Ve dükkana daldığımda, bu dükkanı işleten kişinin "Büyülü Rüzgar"'ın sahibi olan İlyas bey olduğunu anladım. :) Yeni dükkanlarında gözüme direk çarpan husus ise, burada konsept olarak eski serilere pek yer vermeyeyip, daha çok yeni sayı ya da serilere yer vermeleriydi. Neyse, ÇR Shop'u baştan aşağı dikkatlice gezdikten sonra, kendilerine hayırlı olsun diyerek iskeleye doğru yol aldım..

Son düzenleme:

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Ooo harika!.. Şu Kadıköy resmen cennet çıktı. Bir çizgiroman dükkanım olsa başka bir şey istemem zira o samandan kağıtların kokusu ve yeni serilerin gıcırlığı PC monitörüyle kıyaslanmaz, o haz hiç bir şeyle ölçülemez..

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Çoğu çizgiromanı 20+ civarı satıldığını düşünürsek Gerekli Şeyler fiyatlarının da biraz tuzlu olduğunu düşünürsek D&R internet sitesi çok da pahalı değil aslında.Tanesi 25-30 yerine 18-19 tl civarına Avangers serisi almak mümkün.
Evet yine de pahalı, yine de daha ucuz olsa daha çok alma imkanı olurdu ..2.el de bulamadığımız zaman eğer arşivlemek istiyorsak pek seçenek kalmıyor.

Cüzdanın dolduğu an,uygun bir zamanda Kadıköy'e çıkarma yapmalı..
Sadece bakmak için gitmeyi hiç sevmiyorum..Para yokken alamayacağını bile bile dükkana girmekkk... :(:(

Son düzenleme:

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Benim yaptığım:Uzun süre para biriktirip uzun süre hiç çizgi roman almadan 50-60 tl toparlamak en iyisi.Gerçi bi süreden sonra bazı insanların sigara krizi gibi benimde çizgi roman krizim tutuyor,bir kere başladım-bırakması zor :D 50-60 tl ile dolu dolu çizgi roman almak oh mis...

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Yerinde olsam Civil War sonrası The New Avengers serilerini düşünürdüm.. 4. sayısı da çıktı hatta 4. sayı yeni çıktı. "Tabi okumadıysan!.."

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
New Avengers elimde var ama Civil Wars'ı okumadım, onu alabilirim..

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
"Oğlak yayıncılık'ın yıllardır yayınladığı her biri aşağı yukarı 600-650 sayfa olan Zagor ve Tekslerden al.." derim ondan sonra da doya doya oku.

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Fumetti sevdiğini söyleseydin ben de sana "Efsanevi Zagor"ları önerecektim. :) Bende 520 küsür sayfalı olanı var, zarar gelecek diye okuyamıyorum. :Ğ

designer73

Kıdemli Üye
13 Eyl 2009
120
61
Kadıköy'de Hasan Kabakçı'dan daha ucuza satan yer bulmak çok zor. :)

designer73

Kıdemli Üye
13 Eyl 2009
120
61
Yürüyen Ölüler'i tavsiye ederim, 9 cilt çıktı şimdiye dek; tanesini 10-12 liradan bulmak mümkün, 2. el bulabilirsen daha da düşer fiyat. Western seviyorsanız Oğlak yayıncılık'ın efsanevi Teks ciltlerinde de seçme maceralar var.

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Hasan Kabakçı Burger'in yukarısında olan ,eski dergi/kitap satan bir yer var orası mı oluyor ?
Walking Dead sersi orada 12-14 liradan satılıyor da hani bu nedenle orası olabilir mi diyorum ?

designer73

Kıdemli Üye
13 Eyl 2009
120
61
Sahafların bulunduğu çarşıda en alt katta..
Tel : 0 (216) *** ** **

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Kadıköy'de Hasan Kabakçı'dan daha ucuza satan yer bulmak çok zor. :)
Ayrıca Hasan Kabakçı'nın şöyle bir avantajı var. Elinizden çıkartmayı düşündüğünüz çizgiroman haricinde de her cinsten ve türden kitap karşılığında size istediğiniz çizgiromanı veriyor. Ben bu şekilde kendisinden 100'ün üstünde Zagor, Mister No, Martin Mystere, Teksas ve Tommiks aldım. Üstelik kondisyonu zayıf olan kitapları bile değişimde kullanıyor. Kendisine; kondisyonu zayıf olan kitapları bile niye aldığını sorduğumda, bana her kitabın bir alıcısı olduğunu söylemişti. Ve o an kendisine vermeyip, kondisyonu düşük olduğu için çöpe attığım 2 koli kitaba çok yanmıştım. :)
Sahafların bulunduğu çarşıda en alt katta
Tel : 0 (216) *** ** **

Adres ve cep telefon numarasını da ekledim..

ÇİZGİ SAHAF (Hasan Kabakçı)
Osman ağa mah. Neşet Ömer sok.
KADIKÖY İŞ MERKEZİ. No: 10/25 (Kadıköy PTT arkası)
Zemin kat Kadıköy / İstanbul

Tel & Fax: (0216) *** ** **
GSM: (0535) *** ** **
E-mail: cizgisahaf@mynet.com

Son düzenleme:

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Ayrıca Hasan Kabakçı'nın şöyle bir avantajı var. Elinizden çıkartmayı düşündüğünüz çizgiroman haricinde de her cinsten ve türden kitap karşılığında size istediğiniz çizgiromanı veriyor. Ben bu şekilde kendisinden 100'ün üstünde Zagor, Mister No, Martin Mystere, Teksas ve Tommiks aldım. Üstelik kondisyonu zayıf olan kitapları bile değişimde kullanıyor. Kendisine; kondisyonu zayıf olan kitapları bile niye aldığını sorduğumda, bana her kitabın bir alıcısı olduğunu söylemişti. Ve o an kendisine vermeyip, kondisyonu düşük olduğu için çöpe attığım 2 koli kitaba çok yanmıştım. :)

Adres ve cep telefon numarasını da ekledim..

ÇİZGİ SAHAF (Hasan Kabakçı)
Osman ağa mah. Neşet Ömer sok.
KADIKÖY İŞ MERKEZİ. No: 10/25 (Kadıköy PTT arkası)
Zemin kat Kadıköy / İstanbul

Tel & Fax: (0216) *** ** **
GSM: (0535) *** ** **
E-mail: cizgisahaf@mynet.com

Yanlış anlamadım değil mi? Kitapla çizgi roman takas ediyor; eğer öyleyse süperrrr .....:)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Yanlış anlamadım değil mi? Kitapla çizgi roman takas ediyor; eğer öyleyse süperrrr .....:)

Aynen öyle!.. Ben de bunu ilk duyunca şok oldum..

Daha sonra elimdeki ihtiyaç fazlası hikaye, roman, dini, siyasi, tarihi, felsefi, edebi vs aklınıza gelebilecek her türlü kitapları çizgiromanlarla değiştiriverdim.

Ayrıca elimdeki Blue Jean, Bilim Teknik, Tarih Atlas, Sinema vs bazı popüler kültür dergi veya mecmularını da aldı.. Bu yüzden, takasa giderken mecmualarınızı da götürün. İlla ki onlar arasından da bazılarını takas edecektir.

Son düzenleme:

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Vayy çok iyiymiş.. Keşke dergi falan da alıyor olsa diyeceğim ama biraz abartı olurdu bu.. ::) Şimdi ben de yandım; taşınırken kitapları bedavaya verdiğimize.

Yok artık dergileri de alıyor mu!!! :):) Okumadığım ama yine de atmaya kıyamadığım Sinema dergileri vardı...
Şimdi gözden çıkartabilirim. :) Spor dergileri falan da var ama onlar da olmaz sanırım .:D

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Vayy çok iyiymiş ..Keşke dergi falan da alıyor olsa diyeceğim ama biraz abartı olurdu bu ::) Şimdi bende yandım taşınırken kitaplari bedavaya verdiğimize.

Yukarıda da belirttiğim üzere bazı dergi ve mecmuları da alıyor. Orantı verirsek benim ona götürdüğüm dergilerin %50sini almıştır sanırım.. :) Yani ümidini yitirme derim sevgili eyoruk!.. :)

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Yukarıda da belirttiğim üzere bazı dergi ve mecmuları da alıyor. Orantı verirsek benim ona götürdüğüm dergilerin %50sini almıştır sanırım.. :) Yani ümidini yitirme derim sevgili eyoruk!.. :)

Off peki kitap cinsine göre değişir mi takas? Yoksa 1 kitap bir çizgiroman karşılığı mı?

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Kitabın değerine göre, hangi kitap olduğuna göre değişiyordur sanırım.. Öyle ben sana herhangi bir gelişim kitabı vereyim sen bana iyisinden bir ÇR ver olmuyordur hani. O kitaba göre verilebilecek çizgi roman ne varsa al buralardan seçiver diyordur . :)
Yani ben olsam böyle yapardım. :D

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Kitabın değerine göre, hangi kitap olduğuna göre değişiyordur sanırım.. Öyle ben sana herhangi bir gelişim kitabı vereyim sen bana iyisinden bir ÇR ver olmuyordur hani. O kitaba göre verilebilecek çizgi roman ne varsa al buralardan seçiver diyordur . :)
Yani ben olsam böyle yapardım. :D

Haklısın! Yüzüklerin efendisi serisini versem iyi bir şeyler verir herhalde.. :)