Hangi PC oyunu ?

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Burdaki yaş grubu belki oyun oynamıyordur ama yinede bir sorayım dedim.Hangi Bilgisayar oyununu seviyorsunuz ? Ben Call of Duty serisini seviyorum.Ama en çok modern warfare 2 yi seviyorum içlerinden.

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
Niye oynamayalım yahu? :)

Grand Theft Auto - liberty city
Grand Theft Auto - vice city
Grand Theft Auto - san andreas
Grand Theft Auto - the lost and damned

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,066
Sarıyer
Yaş sana göre geçkin olsa da pc oyunlarını severim. Might and Magic serisi Might & Magic heroes dahil favorimdir. Championship Manager, Civilization serisi, Call and Duty I-II-III ü de sevmiştim. Çizgidiyarına sardıktan sonra neredeyse hiç oyun oynamıyorum. Yenilerden güzel bir RPG ya da strategy tavsiye edersen bir denerim.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Burasını tanımadığın belli :) ama iş tam tersi gibi geliyor bana tamam 3-5 kişinin dışında bende oyun meraklısı var mıdır emin değil ama çizgi romana gönül vermiş birinin de oyuna soğuk durması çok saçma geliyor bana :d Sonuçta oyunlar çocuklar için DEĞİLDİR!

Ben her türlü 2.Dünya Savaşı temalı oyunları sevmem. Ancak, FPS türünü çok severim. CRYSIS vb.
Sonra Rol Yapma Oyunları (RYO - RPG) Diablo, Starcraft (tarzı), Sacred vb.
Sıra tabanlı ve Gerçek zamanlı stratejilerde hoşuma gider. Jagged Alliance, Worms (ben Worms'a Worms demem, Worms 2D olmayınca :d) Age Of Empires
Strateji-Ryo-Aksiyon falan herşey barındıran Heroes serisininse hastasıyımdır şu an 5 var hatta 6 ya kısmet olmadı.
Aksiyon - FPS Left 4 Dead, Resident Evil, Kâbus 22 vb.
Macera Dreamfall vb.
DVO (Deavasa Online hani şu MMO denen tür)
Yarış NFS ya da iyi bir yarış
ve spor oyunlarıysa fazla oynamam 22 tane adamın ortada ki meşin yuvarlağın peşinde koşturmaları pek bir sıkıcı geliyor :Z
Tabi oynadığım oyunların hepsi bunlar değil hatta sevdiğim bir çok shooter falanda vardır (TYRIAN 2000 mesela.)

Son düzenleme:

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
RPG olarak assassin's creed oynayabilirsin.Çizgi roman serisi de var oyunun.2006 yapımı company of heroes strateji olarak.Kalite oyundur yılına göre.. :)

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,570
Benim Top 5 im:

1- Max Payne 3
2- Assasin Creed Serisi
3- LA Noire
4- Resident Evil Serisi
5- Elbette ki GTA'nın bütün oyunları

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Assassin's Creed serisi çok sağlam,l.a noire çok yer kapladığı için save dosyasını alıp sildim.Max Payne 3 yakın zamanda yükleyeceğim.Bu arada oyun önerisine de açıktır konu :)

papillon7

Yeni Üye
7 Ocak 2010
97
291
bi top 5 de benden:
1-left 4 dead
2-wolfenstein
3-half life 1 (blue shift + opposing force)
4-half life 2 (episode one + episode two)
5-street fighter 2 ( ne oyunmuş arkadaş, kaç sene geçti zangief'den ballrog'dan dayak yemeye doymadık )

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Bir oyun cart curt şunu yap bunu yap demeden takılmadan sorunsuz hayatta kalmaya çalışmayı sunuyorsa ben o oyuna başarılı derim. Nice oyunlar var aksiyonun, oyunun keyfinin içine eden ;)
Ha oyunu sevmezsin ona saygı duyarım o ayrı mesele.:)

tumo05

Çeviri & Balonlama
5 Şub 2010
106
136
Bir bakalım;
1. CoD Serisi-ki özellikle Black Ops
2. Assassin's Creed Serisi
3. Company of Heroes Serisi
4. Battlefield Vietnam
5. Hearts of Iron 3
6. Napoleon Total War
7. Mount&Blade
8. Making History Serisi

oynayıpta sevdiğim oyunlardan bir kaçını sizinle paylaştım.
fazla bir farklılık sunamadığım için kusura bakmayın.
şimdi bir cod atalım bakalım...

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Ben top filan saymıycam giricem kafadan :D
GTA manyağı bi insan olarak hala Vice City oynayan ender insanlardanımdır :D 4ü oynamadım ama 3,Vice,San Andreas üçlemesinden tercihim 3.Şehre kadar San Andreas'dır(Sonrasında sürekli uçak görevi veriyo çok sıkıyo oyun.) CoD'u fazla oynamadım ama Medal of Honor'dan daha başarılır bir seri (Ancak çok fazla Amerikan propagandası yapıyor) Mount Blade'i severim bide Türk yapımı değince zaten Mount Blade,Crysis,Kabus 22'yi tek geçerim. Yarış oyunlarını sevmem ama futbol için aynı şeyi diyemicem PES'in 5'den sonraki bütün oyunlarını oynamışımdır :D Ayrıca Wolwerine'in PC oyununuda çok beğenmiştim bir ÇR kahramanının özellikleri ancak bu kadar iyi oyun yapılabilir demiştim oynayınca.

dezocan11

Çeviri & Balonlama
10 Kas 2009
163
225
İzmir
Yiğit bilader Assassin's Creed RPG değil. bildiğin üçüncü şahış aksiyon oyunu...

Şöyle bakalım... 1-Elder Scrolls IV(Oblivion)-V(Skyrim) ----------->Bunlar RPG'nin babalarıdır.
2-Dead Space 1-2
3-Batman Arkham Asylum-City
4-Max Payne 1-2-3
5-Oynayabildiğim bütün Spiderman oyunları (ateriden bilgisayara kadar)
6-Portal 1-2
7-Half-Life

Böyle sayılır gider...

WebHead

Kıdemli Üye
17 Ara 2011
134
153
Scotland Yard
Aha tam benim sorum :) Nedense bir anlık gazla epey iyi bir sistem topladım ama hala eski oyunları oynarım.

Bir kere kafadan Arcanum, Fallout 1 ve 2, Baldur's Gate 1 ve 2 olmazsa olmazlarımdır.

FPS dersen, Half Life derim, Blood derim, Duke Nukem 3D derim.
RTS desen, Red Alert derim, Command & Conquer derim, Star Wars Galactic Battlegrounds derim.
Son zamanlarda adam gibi oyunlara L.A Noire derim, Mass Effect serisi derim, Alpha Protocol derim. Derim de derim...

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
benide es geçmeyim yaşım ileri olduğu halde tam bir oyun delisiyim yıllardır oynarım eşimle çok çatışırız ama yinede devam ederim kocaman bir kutum var içi dolu bir sürü oyun atmadım atamadım. Frp,Action tarzı oyunlar oynarım. eskilerden mdk diye bir oyunu çok severim.hemen hemen oynamadığım oyun yoktur gibi.
Bunun için çok sistem değiştirdim ekran kartları monitor vb. en son monitor olarak lg 32ınc lw5500 led3d bir televizyon aldım rahatladım.acaba buraya kadar mı yeni teknolojilere bakar?
bu aralar Batman Arkham city,Max Payne3,Resident Evil (Operation Raccoon City) son olarakta merakla belediğim Tom Raider
Çizgi roman,sinema,oyun hobilerim dvd ve blu ray arşivimi saymıyorum çok uzun sürer o zaman çok kısa oldu galiba yiğit kardeşim..

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
3. şahıs oyunlar dead space,gta gibi olur.Assassin's Creed RPG/Action'dır.Bu arada kabus 22 güzel mi ? Veya Alone in Dark ? Bu aralar çıkan korku oyunları tırışka.Hele Operation Racoon City tam rezalet...

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
singularity
wolfestein 2009
roggue warrior
far cry 1
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2
F.E.A.R. serisi

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
far cry efsanedir ya.İlk oyununda ağaçların içinden geçiriyodum adamı :Ğ Fear oynayamadım ben çok korktum.Halka daki kıza benziyor.Samara'ya :D

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
3. şahıs oyunlar dead space,gta gibi olur.Assassin's Creed RPG/Action'dır.Bu arada kabus 22 güzel mi ? Veya Alone in Dark ? Bu aralar çıkan korku oyunları tırışka.Hele Operation Racoon City tam rezalet...

Assassin's Creed olsa olsa Action/Adventure ya da Action/Stealth olur oyunun RPG ile TPS olması dışında uzaktan yakından alakası yok. Zaten Assassin's Creed serisi falan söylenmiş ben de öneri olarak bir kaç oyun ekleyeyim.

1-Portal 2
2-Mirror's Edge
3-Diablo 3 (oynamak için bir arkadaş grubunuzun varsa diğer türlü bir yerden sonra sıkıyor)
4-Darksiders

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Stealth dediğin Splinter Cell olur Hitman olur.Ama assassin's creed tam stealth olmasada bazen gizlilik görevleri var.Mirrors Edge türünün tek örneğiydi.Ve tam anlamıyla harikaydı.Bu arada grafiğe önem vermeyen abilerim ve arkadaşlarıma thorgal'ın oyununu öneriyorum.

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
hitmani tavsiye ederim, barkodlu kiralık katili seveceksiniz.
cod mw serisi bana göre serinin en iyi oyunları hem senaryo hem grafik olarak.
yarış oyunu severim kendi pistimi de yapmak isterim diyorsanız trackmania oyunu size göre.
spor oyunu olarak pes, nba 2k, virtua tennis 4(bu pc için tek zaten alternatif yok konsollarda top spin 4 diye bi oyun varmış o daha iyi deniliyor), summer athletics 2009(bunun daha sonra çıkan bi serisi yok heralde) oyunlarını tavsiye ederim.
yine yarış oyunlarından en sevdiğim nfs most wanted ve underground 2,ayrıca test drive unlimited ve superbike'ta sevdiğim yarış oyunlarından.
son olarak tomb raider'da güzeldir fakat bazı bölümlerde zorlanabilirsiniz yada kafanız karışabilir.bir nevi bilmece/bulmaca çözüyorsunuz bazı bölümlerde

yazmayı unutmuşum tom clancy's serilerinden splinter cell conviction ve rainbow six vegas oynadığım 2 oyun bunlarıda tavsiye ederim

Son düzenleme:

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Kâbus 22 güzeldir tavsiye ederim Resident Evil tarzı %100 Türk yapımı güzel bir oyundur. Sıkılmazsın emin ol ;)

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul
strateji olarak "stronghold" muhteşemdir, "stronghold crusader" aşmıştır, "crusader extreme" oha falan dır.
"diablo" candır canandır.
ben bir kere buldum bir daha da bulamıyorum. bulan olurda verirse yanaklarını öperim " pocoman" accaaiptir.
eski oyunlarımı atmadım diyen arkadaşlara da buradan selamlar. bilgisayarım şu anda 7. yılını upgrade siz olarak dolduruyor. yani her türlü "eski oyun veriim istermisin" teklifine atlarım.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,543
Travian oynadım dostum uzun bir süre .
18 köy ve sayısız vaha yapmıştım.
6. server ' da bayağı bir söz sahibi idim.
Ama W.o.w. yapımında 96. level da kaldık ve oyunu kaybettik.

PC oyunlarından eskileri seviyorum.
Neverhood , Outlaws , Harry 6 gibi...

ElimeS

Aktif Üye
28 Eyl 2011
311
188
Arkham City
Dostum Öbür Oyunları Boşver En İyisi Half Life Serisini Oyna Vereyim Sırayla Seriyi İndir Oyna :) . Mutlaka Oynamanızı Öneririm Hiç Pişman Olmuyacaksınız Hele Birde Portal Oldumu İşler Tamamıyla Değişiyor.Bu Half Life Serisinide Mutlaka Türkçe Alt Yazıyla Oyna Zaten Oyundan Fazla Konusu Sarıyo İnsanı
İlk 3 Oyunun Grafikleri Eski Bu Yüzden Zevk Almayabilirsin Fakat Konusu Sarıcaktır.Seri Sırasıyla Şöyle.

1-)Half Life (Türkçe Alt Yazısı yok Konuyla Çok Alakalı Türkçe Alt Yazısı İçin Half Life Yerine Half Life Source İndirmeniz Gerekir Ana Karakter Olan Dr.Gordon Freeman'ı Yönetiyoruz.Konusunda İse Uzaydan Gelen Bir Gök Taşıyla Deney Yaparken Yapılan Kaza Sonucu Gelişen Olaylar.)
2-)Half Life Opposing Force (Türkçe Alt Yazısı Yok Konuyla Azda Olsa Alakalı Bir Asker Olan Adrian Shephard Yönetiyorsunuz)
3-)Half Life Blue Shift (Türkçe Alt Yazısı Yok Konuyla Alakalı Bir Karakter OLan Black Mesada Çalışan Bir Güvenlik Görevlisi Olan Barney Calhoun Yönetiyoruz Gelecek Oyunlarda Büyük Yer Alıyo)
4-)Half Life 2 (Türkçe Alt Yazısı Mevcut Ana Karakter Yine Dr.Gordon Freeman'ı Yönetiyoruz. Konusu: Half Life'ta Deneyden Sonra Xen Gezegenine Gidip Vortileri Kurtardıktan Sonra Combine Adında Başka Başka Bir Dünyadan Geln Bir Robot Irkı 12 Saat İçinde Dünyayı Ele Geçirip Bizim Direnişte Başkomutan Görevinde Oynuyoruz.
5-)Half Life 2 Episode One (Türkçe Alt Yazısı Mevcut. Half Life 2'nin İlk Bölümü Half Life 2'nin Sonundan Devam Ediyor.Yine Gordon Freeman'ı Yönetiyoruz.)

(Arkadaşlar Bunda Sonra Aynı Anda 2 Oyun Çıkardılar 2 side Bir Birlerine Bağlı Ben Çıktığında İlk Önce Half Life 2 Episode Two Sonra Portalı Oynamıştım Fakat Yanlış Oynamışım Half Lİfe Oynadıktan Sonra Kafamda Çok Sayıda Soru İşareti Oldu Sonra Portalı Oynadım Ve Neredeyse Çoğu Sorularım Sona Erdi Oyunlardan Çok Memnun Kaldım .)
6-)Portal (Türkçe Alt Yazısı Mevcut. Hayatımda Gördüğüm En İyi Bulmaca Bilim Kurgu-Bulmaca Oyunu Karışımı Vede Mükemmel Hayatınızda Böyle Bir Oyunlar Bir Daha Karşılaşacağınızı Düşünmem Mutlaka Oynayın)
7-)Half Life 2 Episode Two (Türkçe Alt Yazısı Var. Mükemmel Serinin 2.Bölümü Half Life 2 Episode One'dan Sonundan Devam Ediyor Vede Mükemmel Bilim Kurgu Vardı Bide Bulmaca Oyunundanda Kattılar Oyunu Mükemmeleştirdiler.
:cool:Portal 2 (Portal'ın Sonunda Devam Ediyor Vede Half Life 2 Episode Two'dan Birazcık Kafada Soru İşaretleri Kalmıştı Bazılarını Giderdi Fakat Daha Çok Soru Getirdi.Half Life 2 Episode Three'den Neler Olucağını Biraz İpucu Verdi Fakat Daha Fazla Soru Bıraktı Bölümleri Daha Zor Portal 2'ye Göre İlk Oynadığınıza 1 Saatten Fazla Oynuyamassınız Çünkü Kafanız Ağrımaya Başlıyor.

Hala Half Life 2 Episode Three 2008'den Beri Bekliyorum Vede Bütün Half Life Ve Portal Serisini Şahsen Büyük Bir Başarıyla Büyük Bir Half Lİfe 2 Finaliyle Bağlıyacak Vede Dünyada Büyük Bir Yankı Bulacak.

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Half life'ın tüm oyunlarını oynadım.Şu kabus 22'yi oynıyım.Sonra bursaya gidince red kit okumaya başlıyım :D Şaka bir yana company of heroes dan başka strateji oyunu sevemedim.Age of Empires 3 oynadım ama sarmadı.Kısacası bana strateji sevdiricek bir oyun öneririmisiniz ?

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Half life'ın tüm oyunlarını oynadım.Şu kabus 22'yi oynıyım.Sonra bursaya gidince red kit okumaya başlıyım :D Şaka bir yana company of heroes dan başka strateji oyunu sevemedim.Age of Empires 3 oynadım ama sarmadı.Kısacası bana strateji sevdiricek bir oyun öneririmisiniz ?

strateji hiç sevmem spor ve yarış oyunları oynarım savaş dedinmi cod mw'yi tek geçerim :D

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul

eğer grafikler illa da çok iyi olacak diye bir şartın yoksa stronghold crusader ı mutlaka denemelisin.

ElimeS

Aktif Üye
28 Eyl 2011
311
188
Arkham City
Medival Total War 2 Bence En İyi Strateji Oyunu Eski Ama Hale Oynuyorum Alıyorum Osmanlı İmp. Bütün Dünyayı Ele Geçiriyorum Bu Oyun Sana Strateji Oyunlarını Sevdirecek Mutlaka Oyna Hemde Fazla Bir Şey Değil Hatırladığım 1-2 Gb Yeni Çıkanını Gördüm Ekran Kalitesi Mükemmeldi Fakat 15 Gb Geçikti Bende Total War 2 Oynanacak Oyun.

oktayo

Yeni Üye
9 Kas 2011
3
0
Total war serisi ama en çok Empire:Total War oynarım osmanlıyı yokluktan çıkarıp tekrar yükseltmeyi çok seviyorum :D

WebHead

Kıdemli Üye
17 Ara 2011
134
153
Scotland Yard
Bu arada kabus 22 güzel mi ? Veya Alone in Dark ? Bu aralar çıkan korku oyunları tırışka.Hele Operation Racoon City tam rezalet...

Alone in the Dark taş gibi oyundur. Oynamadıysan ve hala oynamıyorsan çok şey kaçırıyorsun demektir :)

Kabus 22 olayına gelince,

Kabus 22 benim çok beklediğim bir oyundu. Fragmanında çalan Nightwish - Kinslayer'a mı coşayım, o zamanlar bizim için hayal olan araba üzerinde yazan POLİS yazısına mı delireyim bilememiştim. Ama gel gör ki, felaket(burada kötü anlamda kullanılmıştır) bir oyun çıktı. Sırf oyun süresini uzatmak için 5 sefer haritanın bir ucundan diğer uca gitmeler, sarkan kabloyu kesmek için teee fizana gidip makas almalar, iğrenç hikaye sunumu v.s. İlla Türk oyun sektörüne destek olayım diyorsan al oyna tabi. Ama diğer türlü zaman kaybından başka bir şey değil malesef.

tumo05

Çeviri & Balonlama
5 Şub 2010
106
136

O zaman sana güzel bir Napoleon Total War öneriyorum, ardından da Shogun 2 Total War ve ek paketini.

Ama yok bu beni kesmedi, kolaycana yapıverdim diyorsan Men of War'u ve ardından çıkan oyunlarını oyna diyorum. Bir de R.U.S.E. diyorum.

Ama yok bana çok ağır bir şey lazım diyorsan buyur seni Hearts of Iron 3'e alalım.

Ama bana kalırsa Making History Gold oyna. Hem kolay , hem tüm ülkeleri oynayabiliyorsun, hem de kendi oyununu yapabileceğin güzel bir editörü var.