Çizim Yapmak İçin Program

mostblow

Yeni Üye
13 Eyl 2011
7
0
arkadaşlar ilkokuldayken kendi çapımda defterlere çizgi roman tarzı çizimlerim olmuştu. şimdi onlara baktım ve az çok yetenek olduğunu düşündüm kendimde. :) acaba bilgisayarda "kendi çapımda" çizgi roman tarzı bir şey yapmam için bana kullanımı zor olmayan bir program önerebilir misiniz. el ile çizdiklerimi de bilgisayarda düzenleyebileceğim bir şey de olabilir bu..
Ya da şöyle sorayım bu işi yapanlar hangi programları kullanıyor? Şimdiden teşekkürler ..

sadikbilcen

Aktif Üye
24 Tem 2009
202
332
arkadaşlar ilkokuldayken kendi çapımda defterlere çizgi roman tarzı çizimlerim olmuştu. şimdi onlara baktım ve az çok yetenek olduğunu düşündüm kendimde. :) acaba bilgisayarda "kendi çapımda" çizgi roman tarzı bir şey yapmam için bana kullanımı zor olmayan bir program önerebilir misiniz. el ile çizdiklerimi de bilgisayarda düzenleyebileceğim bir şey de olabilir bu..
Ya da şöyle sorayım bu işi yapanlar hangi programları kullanıyor? Şimdiden teşekkürler ..

inkspace,corel painter.photoshop smootdraw bunları kullanıyorum.

mostblow

Yeni Üye
13 Eyl 2011
7
0
photoshop ve benzeri programları kullanmayı bilmiyorum. kullanımı kolay olan ve verimi de yüksek olan bir program söyleyebilir misiniz?
corel painter indirdim ama nereden başlayacağımı ne yapacağımı bile bilmiyorum açıkcası.. :/

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
Eğer tarayıcın varsa resimlerini tarayıp kolayca Comic Life da birleştirebilirsin bir de öneri yapıyım illüstrasyon kağıdı alıp da yapmak zevklidir bende denemiştim :D

mostblow

Yeni Üye
13 Eyl 2011
7
0
yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.. comic life işime yarayabilir mutlaka kullanırım tabi ama benim asıl istediğim çizim yapmak için veya yaptığım çizimi renklendirmek için kullanımı kolay ve verimi yüksek bir programdı :)

kubarslan

Yeni Üye
20 Ağu 2011
11
0
sketchup mu o 3d modelleme programı değilmiydi :D kardeşim photoshopta yapabilirsin bilecek birşey yok eğer istersen renklendirmeyle ilgili video ders bulabilir yada hazırlayabilirim :)

mostblow

Yeni Üye
13 Eyl 2011
7
0
sketchup mu o 3d modelleme programı değilmiydi :D kardeşim photoshopta yapabilirsin bilecek birşey yok eğer istersen renklendirmeyle ilgili video ders bulabilir yada hazırlayabilirim :)

evet 3d modelleme :)
photoshop hakkında hiç bilgim yok desem yeri..
çizgi roman yapmak için bilinmesi gerekenler hakkında yardımcı olursanız çok iyi olur aslında, hayır diyemem :))

adamo

Yeni Üye
12 Kas 2010
24
23
ben corel painter kullanıyorum. bu iş için biçilmiş kaftan sanki, çizmeyi seviyorsanız bunu veya photoshopu öğrenmek zorundasınız, kolay programlar bu işi görseydi zaten zor olanlarını üretmenin bir mantığı olmazdı.

mostblow

Yeni Üye
13 Eyl 2011
7
0
ben corel painter kullanıyorum. bu iş için biçilmiş kaftan sanki, çizmeyi seviyorsanız bunu veya photoshopu öğrenmek zorundasınız, kolay programlar bu işi görseydi zaten zor olanlarını üretmenin bir mantığı olmazdı.

yorum için teşekkürler. öğrenmeye niyetliyim ama nereden nasıl öğrenirim bilmiyorum.. ayrıca kendi çapımda bir şeyler yapacağım için kullanımı kolay verimi yüksek bir şey aradım..
El ile çiziyorum ancak renklendirmeyi beceremiyorum photoshoptan..

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
bu linke bakın isterseniz işinizi görebilir birleştirmek içinse comic life ı yeniden öneriyorum çok basit bir program

Coomix

Yeni Üye
3 Eyl 2010
46
12
Merhabalar. Daha önce forumda da belirttiğim gibi çizim yapmak isteyenler için kısa dersler hazırladığım sitemi açtım. Şu anda çizim ile ilgili birkaç başlık ve indirme dosyaları var. Bence nereden başlayacağına bakabilirsin. :) Kendi renklendirme ve çizim tekniklerimi de videolar ile zaman içinde anlatacağım.

Linki reklam olmaması için özel mesaj olarak gönderdim.

gobalak

Kıdemli Üye
6 Tem 2011
183
271
İstanbul
Yapmak istediğin şeyler için önerilen programları bilmiyorsan, yamak istediğin şeyi gerçekten istiyorsan , önerilen programları öğrenmek için gerçekten güzel bir bahane ve çok iyi bir itici güç olur.

Gerçekten ileride işine yarayabilir ve öneride bulunan arkadaşlara teşşekkür bile edebilirsin..

Söylediğimiz sadece sözdür kimse alımasın, tercih kişinidir kimse kırılmasın...

aslında şu veya bu program olabilir (photoshop gibi) Ama asıl bu işle uğraşmak isteyen kişini bir grafik tablet edinmesinde fayda var. Çünkü fare ile çizim yapmak bazen gerçekten eziyet olabiliyor. Kalem yardımı ile bilgisayarda çizim yapmak ilk başlarda biraz ters gelse de alışınca kolaylığı ve rahatlığı sayesinde daha üretken bir konumda olursunuz.

Son düzenleme: