Hangi Cizgi Roman Okuyucu Programını Kullanıyorsunuz

Hangi Cizgi Roman Okuyucu Programını Kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    86

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
514
2,651
Ben bu konuya yeniyim. Ve

1) sizin tercih ettiğiniz programları
2) tercih nedenlerinizi

öğrenmek istemiştim

Bende önce ComicRack vardı.

Daha sonra Comical-0.8 i kurdum
Ve araştırdığım kadarıyla pek cok seçenek oldugunu gördüm

ComicRack -09143
CDisplay
Comical-0.8
Comic Reader 3.2
MaxComic
Diğerleri

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,326
istanbul
pc'de okurken CDisplay değiştirme gereği duyabileceğim bir şey görmedim daha... (gerçi diğer programlar hakkında da bilgim yok ama bir sorun yaşamıyorum)
artık redeer color kullanıyorum çr okumak için..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Gonvisor kullanıyorum. Cdisplay de kullandım ama Gonvisor daha pratik geldi bana.

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
718
MangaMeeyaCE -yi bir deneyin, daha önce denemediğinize pişman olursunuz...)

ganimurat

Yeni Üye
30 Eki 2011
94
37
MangaMeeya gerçekten çok güzel bir çizgi roman okuma programı.
Sayfaları tıpkı gerçekteki gibi çeviriyormuş hissi vererek açabiliyorsunuz. Ancak görüntü netliği ve kalitesi Cdisplay reader kadar güzel değil.
Ben, comicrack, martview, gonviser ve comic reader programlarını tek tek kurarak denedim. Hepsinin farklı karakteristikleri, değişik kullanım kolaylıkları olsa da, Cdisplay bence "her açıdan" değerlendirildiğinde en iyisi. Ama MangaMeeya'nın tadı hala damağımda desem yalan olmaz.

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
847
Daha önce CDisplay ve Gonvisor kullanmıştım ta ki MangaMeeYaaCE ile tanışana kadar. Tanıştıktan sonra öncelikli tercihim MangaMeeYaaCE oldu. MangaMeeYaaCE programının da v2.4Beta versiyonunu kullanıyorum. (Sanırım daha sonra yeni bir versiyonu çıkmadı.) MangaMeeYaaCE programının Sol tarafındaki klasörlerin ağaç sisteminde görünmesini ve kolayca dosyalar arasında gezinilebilmesini seviyorum. Hele hele çizgi romanların kapak resimlerinin küçük görüntülerinin topluca görünmesine ve istenilen ÇR'nin hemen seçilip açılabilmesine bayılıyorum. Ayrıca bazı arkadaşlarımın belirttiği gibi gerçek bir ÇR kitabıymış hissi veren sayfa açılma animasyonu da çok güzel. Ama bazı arkadaşlarımın dediği netlik konusundaki çekincelerine katılamıyorum. Bu konuda programın diğerlerinden geri kaldığını sanmıyorum. En azından ben bir netlik farkı görmedim. Ayrıca MangaMeeYaaCE programında da netlikle ilgili birçok ayar var.

ganimurat

Yeni Üye
30 Eki 2011
94
37
Ama bazı arkadaşlarımın dediği netlik konusundaki çekincelerine katılamıyorum. Bu konuda programın diğerlerinden geri kaldığını sanmıyorum. En azından ben bir netlik farkı görmedim. Ayrıca MangaMeeYaaCE programında da netlikle ilgili birçok ayar var.

Burada herhangi bir programın reklamını ya da dayatmasını yapmıyoruz ama ben kullanım olarak mangameeya'yı gerçekten beğenmeme rağmen, görüntü kalitesini cdisplay'de daha iyi buldum.
Buyrun küçük bir örnek. Soldaki CDisplay, sağdaki MangameeyaCE 2.4. Her iki programda da orijinalinden gelen standart ayarlar kullanılmıştır. Sonradan Mangameeya'da ne kadar uğraştıysam da istediğim netlik ve smooth (çizgilerdeki yumuşaklık) elde edemedim.(Resmin üzerine tıklayıp, açılan imageshack sayfasında da yine resme tıklayıp büyük boyutlu görüntüye bakarsanız detayları farkedebilirsiniz.)

Sonuçta zevk alarak okumak önemli, hangi programla vs. olduğu o kadar önemli değil.
Herkese zevkli okumalar.

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Ben CDisplay kullanıyorum, değiştirmemi gerektirek herhangi bir eksiklik görmedim. En iyisi diyebileceğim bir kıyasım yok, benimkisi sadece alışkanlık...

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Comicrack kullanıyorum.
Hiç matah bir program değil.
Ben de buradaki dostların tavsiyesine göre diğer progrmaları bir kurup deneyeceğim.

göksel C.

Süper Üye
11 Haz 2009
512
2,789
birkac okuma programi denedim ve tercihimi CDisplay den yana yaptim kulanimi cok rahat...

gok_han

Yeni Üye
14 Eyl 2011
23
3
dosyayı winrar ile açıp,içindeki jpeg dosyalarını klasöre çıkarıyorum.ardından picassa kullanıp güzelce okuyorum.bunu benim dışımda yapan yok mu?

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
718
MangaMeeyaCE-yi şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca çiftli sayfaları da tek sayfa olarak, tabii ki daha büyütülmüş olarak, izleyebiliyorsunuz, tam ekran da yapabiliyorsunuz.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,872
dosyayı winrar ile açıp,içindeki jpeg dosyalarını klasöre çıkarıyorum.ardından picassa kullanıp güzelce okuyorum.bunu benim dışımda yapan yok mu?

Bende senin gibi rar veya cbr uzantılı dosyayı bir klasöreçıkartıp Windows Live Fotoğraf Galerisi proğramıyla okuyorum.
İstediğim gibi büyütme imkanım da var.
İkinci tercihim ise CDispley.

steinbeck

Süper Üye
23 Şub 2012
1,416
3,021
Çabukluk ve verimlilik açısından karşılaştırdığım yazılımlar içinde şunları dönüşümlü olarak kullanıyorum:
1. Comical
2. Cdisplayex
3. STDUviewer
4. pviewer
5. Honeyview
6. Comicrack
7. Mangameeya.

Şunları vasat buldum:
1. Comicseer
2. Gonvisor
3. Maxcomic
4. Comica
5. Fedit
6. Coview
7. Zipeg
8. Comicviewer
9. Ray.
Tabii bunları Windows 8 Enterprise'da denedim.
1.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Arkadaşlar,Manga Meeya'da çok güzel,isterseniz bir deneyin.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
CDisplay ve MangaMeeya, Okular kullandım. Hatta Gwenview bana pratik geldiğinden okunabilir diye düşünüyorum. Belki de okudum. Tam hatırlamıyorum. Şu an CDisplay kullanıyorum.

Özellik olarak; CDisplay .rar, .cbr, .cbz, .7z gibi dosyaları sorunsuz açıyor. MangaMeeya da aynı dosyaları açıyor. cbz, .7z dosyalarını daha hızlı açıyor sanki. .rar içinde .cbr dosyalarını bile açıyor diye aklımda kalmış. Fakat CDisplay için böyle söylenemez. Önce .cbr dosyasını dizine çıkarmak gerekiyor. Pekde dert değil aslında.

Okular her dosyayı açıyor. Genel görüntüleyici ve pratik kullanım. Eskiden çok kullanırdım. Hakeza Gwenview'i de kullanır, benzerlerinden daha pratik bulurdum.

Not: MangaMeeya ile bazı düşük kalite ve düşük ebatlı jpeg dosyaları okuyamadım. Birde sayfalar çift atlıyor bazen.