Merhaba Bir Bakar mısınız?

Nemesis-Punısher

Yeni Üye
18 Nis 2011
2
0
beim aklımda bi proje ver ve soru sormak istiyorum

1-yaptığımız çizimleri bilgisayara nasıl aktarabiliriz?

2-e-dergi nasıl yapabiliriz?

ben böyle şeyleri merak ediyorum çizimi iyi olan yada bu işlerle alakası olan benle temasa geçebilirmi e-çizgiroman çıkartmayı düşünüyorum.

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Yaptığınız çizimler kağıt üstündeyse, bunları scanner vasıtasiyla bilgisayara aktarabilirsiniz.
Tablet filan kullanıyorsanız zaten bilgisayar bağlantısı vardır, ilişkili programlar ile bilgisayara aktarabilirsiniz.
E-dergi tarzında birşey yapmak için basitçe:
Scanner (tarayıcı) ile bilgisayara aktardığınız resimler .jpg formatında olacaktır. Bu resimleri sırası ile resim0001.jpg, resim0002.jpg vs. vs. adlandırarak sıralayın. Sonrasında winrar programı ile sıkıştırın.
Edergi.rar dosyası oluşturdunuz diyelim.. bu dosyanın uzantısını (rar olan kısmı) isim değiştirerek Edergi.cbr yapın.
En basitinden bir e-derginiz olur.
Daha detaylı yöntemler için adobe acrobat ile pro. dergiler çıkartabilirsiniz fakat uzunca bir müddet deneme yanılma yapmanız gerekecektir.
Kolay gelsin.

gobalak

Kıdemli Üye
6 Tem 2011
183
271
İstanbul
kağıt üzerine çizilmiş resimleri tarayıcı ile tarayabilir veya dijital fotograf makinesi ile resmini çekebilirsiniz (aydınlatma konusuna dikkat). ama aslında çizimleri doğrudan bilgisayarda yapabilirseniz sizi tarayıcı ile cebelleşme zahmetinden kurtarır.

Resimleri doğrudan Aobe Photoshop programı ile pdf biçiminde kaydebilirsiniz. Sonra bu kayıtları bir adobe acrobat pro ile birleştirebilirsiniz.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
ben isterseniz çizebilirim. :D sorularınız yada diyecekleriniz olursa yada seneryoyu word'den yazarsanız bakabilirim.çizim örneğim