çeviri için destek

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
sevgili arkadaşlar sizlere bir sorum var nacizane:
bende elimden geldiğince az buçuk ingilizcemle çeviri yapayım istiyorum ancak benim bilmediğim konu ise çizgi roman çevirisi için hazır textlerin olduğu siteler hangileridir yada nerden bulurum?
eğer text halinde bulabilirsem çeviriyi yapıp balonluyacak bir deli bulurum diye ümit ediyorum..:d

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Eline sağlık şimdiden Allah yardımcın olsun. Yalnız çizgiroman çevirmek için hazır text ler olduğunu sanmıyorum.Bizzat çizgiromandan çevirip yazmak zorunda kalacaksın galiba abi. İnan balonlamaya göre işin daha kolay tabi dile az da olsa hakimsen.: )

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
vallahi az buçuk okumaktan az buçukta konuşmadan anlarım ama ciddi çeviri yapabileceğime inanıyorum.
beklemekten sıkılıp superman doomsday çizgi filminin çevirisini yapmış idim hemen hemen aynı günde darkopalda çevirince iki çeviriyi karşılaştırdığımda az bir fark olduğunu oda terimlerde diyelim görmüştüm.
nacizane niyetim budur:)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
vallahi az buçuk okumaktan az buçukta konuşmadan anlarım ama ciddi çeviri yapabileceğime inanıyorum.
beklemekten sıkılıp superman doomsday çizgi filminin çevirisini yapmış idim hemen hemen aynı günde darkopalda çevirince iki çeviriyi karşılaştırdığımda az bir fark olduğunu oda terimlerde diyelim görmüştüm.
nacizane niyetim budur:)

Herhangibir txt. dosyası yok. Balonları okuyup çevirisini txt veya doc. (ki world tercihimdir.) dosyasına yazıyorsunuz. Gerisi editör ve baloncuya ait.
Dostum güzel bir öykü seçip çevirirseniz bende balonlarım. Şimdiden kolay gelsin.