İlköğretim Ders Kitapları

malalu_la

Yeni Üye
16 Haz 2009
9
120
Philippines
Elimde Taradığım İlköğretim Ders Kitapları var. (1,2,3,4 ve 5.sınıfların tamamı) Bu kitaplardan öğretmen arkadaşlarımızın yararlanması için bir Öğretmenler Odası veya İlköğretim dökümanları başlığı ekleyebilirmiyiz. Cevabınızı bekliyorum.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Bir öğretmen olarak bu tür paylaşımların gerekli olduğunu düşünüyorum.Ama devlet zaten kitaplarımızı sene başında veriyor fakat sene ortasında gelen öğrenciler için kitap eksikliği çektiğimiz oluyor .Bence çok yararlı olur .Yayınevinide belirterek paylaşıma açarsanız güzel olur .Bu arada kaynak kitap,çalışma yaprakları,yaprak testler de olursa harika olur.

malalu_la

Yeni Üye
16 Haz 2009
9
120
Philippines
Bir öğretmen olarak bu tür paylaşımların gerekli olduğunu düşünüyorum.Ama devlet zaten kitaplarımızı sene başında veriyor fakat sene ortasında gelen öğrenciler için kitap eksikliği çektiğimiz oluyor .Bence çok yararlı olur .Yayınevinide belirterek paylaşıma açarsanız güzel olur .Bu arada kaynak kitap,çalışma yaprakları,yaprak testler de olursa harika olur.

Sayın hocam, bende sınıfımda devletin verdiği kitapları kullanıyorum. Sınıfımda projeksiyon makinesi var. Bir çok kaynağı ekrana yansıtarak kullanıyorum. Öğrenciler, işlediğimiz konuların sayfalarını ekranda gördüğünde, üzerinde konuşarak işlediğimizde daha iyi anlıyorlar. Elimdeki kaynakları paylaşacağım ama forumda hangi başlık altında paylaşacağımı bilemiyorum. Uygun bir başlık yok. Bu forumda bir çok öğretmen arkadaşımız olduğunu tahmin ediyorum. Buraya sadece çizgi roman için girmemeleri gerektiğini, aynı zamanda eğitim içinde girmeleri gerektiğini düşünüyorum.