Alternatif Taramalar - Tekrar Taramalar Hakkında

Alternatif Taramalar - Tekrar Taramalar Hakkında

Görüş ve Önerileriniz

Like Tree16Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27-11-2010, 23:19   #1

The_DarknesS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 697694
•Rep Seviyesi :
The_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond repute
Icon4 Alternatif Taramalar - Tekrar Taramalar Hakkında
Sevgili dostlar,
Colinmaccay'ın dediği gibi biz burada forum olarak ''kaybettiğimiz değerleri tekrar kazanmaya çalışıyoruz'' . Yıllar önce elimize geçen kaybettiğimiz veya bayide görüp alamadığımız bir çizgi romana kavuşuyoruz. Belki ele alıp okumanın tadına varamıyoruz ama yine de okuyoruz, bilgisayarda da olsa saklıyoruz. ( Ben bilgisayarda kitap okumayı sevmem. O yüzden e-booklara her zaman uzak bakarım . Ama çizgi romanlar farklı onları tekrar bulamadığımızdan; ki heryerde sahaf yok , sahaf olsa istenilen yok; bilgisayarda okuyup saklarım.)
Ben iyi bir arşivciyim. İndirdiğim sayıyı mutlaka okur, sıralar ve klasörlerim. O yüzden forumda bazı başlıklardaki kitapları daha indiremedim. İndirdiklerim arasında ise bazı kötü taramalara rastladığımdan arşivime koymak istemedim. (Bu noktada belirtmek isterim ki, tarama uzun ve zahmetli bir iş olduğundan kimsenin emeğine hakaret etmem.) Dediğim gibi iyi bir arşivci olduğumdan sakladığım kitabın iyi bir tarama olmasını isterim. Fotoğraf makineli taramalar sadece kitabı okumamızı sağlar, arşiv olmaz.
Forumuzda tarama yapan arkadaşlar sıralı listelerde olan sayıları taramıyorlar. Taranmış bir kitabın alternatifi her zaman iyidir. Çok iyi tarama yapan bir arkadaşın elindeki kötü ve yıpranmış bir kitapsa yapacağı birşey yok. Daha iyi durumda bir kitap bulunursa tekrar taranmalı diye düşünüyorum. Bunun yanında bir de fotoğraf makinesi ile tarananlar var. Onlarında tekrar taranması lazım.

Alfa Yayınları İmparator Conan Serisi(1999-2001) 10,12,13 ve 14. sayıların mevcut taraması:

Asterikslerden bazıları:

Spiderman 1N Comics serisinden çoğu kitap...
Benim indirdiğim veya gözüme takılan bunlar. Belki başkaları da var.

Sevgili dostlar,
Bu ve benzeri sayılara sahip olan ve tarayabilecek arkadaşlar varsa, forumda var diye atlamasınlar. Taradıklarınızı sıralı listeye alternatif tarama olarak koyalım.

Teşekkür ederim.
ulucak likes this.

The_DarknesS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27-11-2010, 23:39   #2

silence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 61579
•Rep Seviyesi :
silence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond reputesilence has a reputation beyond repute
Geçenlerde sanırım Zagor'un bir kaç cilt kitabı yepyeni ve harika bir tarama ile siteye eklendi.Pek çok çizgi roman aslında ilk dönemlerin tecrübesizliği ve aceleciliği ile taranmıştı.Belki site yönetimi için yeni bir yük olacak ama sitedeki kitapların daha güzel ve temiz taramalarının yapılması için neler yapılabileceği üzerinde bir düşünülse iyi olacağı kanaatindeyim.En azından hangi kitapların yeniden taranması gerektiği şimdiden belirlenebilir.
ulucak likes this.
silence isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27-11-2010, 23:59   #3

altay1944 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 107818
•Rep Seviyesi :
altay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond repute
altay1944 - MSN üzerinden mesaj gönder
Aylardır aklımda olan bir konuydu.Tarama işini iyi bilirim ne kadar uğraştırıcı olduğunu ne kadar meşakkatli olduğunu..Bu yüzden kimseye lafım yok.Gün geldi yetiştirmek için dostlar okusun diye günü kurtarmak adına belkide daha iyisini bilmediğimizden taramalar yaptık.Ama zamanla kalite oturdu ...oturdu oturmasına ama forumlar çok kalitesiz taramalarla doldu .Şimdi yeniden ve en mükemmeli bulma zamanı geldi.Aşağıda örnek bir tarama veriyorum.(bakunin tarafından çevrildi) Mükemmel bir tarama.Bu ve bunun gibiler örnek alınarak standart oluşturulursa konu çok yerinde olur.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
ulucak likes this.

Hz. Mevlânâ

altay1944 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-11-2010, 04:45   #4

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1239753
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Bu konuda aynı düşünceleri paylaştığımı söylemek isterim.
Bu site yalnızca bir paylaşım sitesi değil bence
aynı zamanda değerli de bir arşiv oluşturuyoruz.
Bunun yanında ileride belki de bir çizgi roman müzesi kurarız.
Bu nedenle burada yapılan paylaşımların
taranan çizgi romanların
belirli bir kaliteyi tutturması gerekmekte.
Hatta bana kalsa çizgi roman üzerine konulan isimler bile olmamalı
Bu nedenle yeni ve yüksek çözünürlüklü taramaları
bende istiyorum.
ulucak likes this.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-11-2010, 05:05   #5

mizahicizgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 58017
•Rep Seviyesi :
mizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond reputemizahicizgi has a reputation beyond repute
Çok önemli bir konu, sadece paylaşmanın dışında kalıcılık ve kalite. The_DarknesS'in bu
çağrısını destekliyorum. Ben zaten her paylaşımımı mutlaka tek sayfa ve yüksek dpiden
yapıyorum. Elimde olan kitapları burada aceleye getirilimiş taramalara denk gelen varmı
kontrol edeyim ve işin bir kenarından tutayım derim.
ulucak likes this.
mizahicizgi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-11-2010, 18:11   #6

•Rep Puanı : 2190
•Rep Seviyesi :
pasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond reputepasazade has a reputation beyond repute
görüşlerinize harfi harfine katılmamak elde değil, ayrıca taramalarda dolgu sayfalarınında aynı titizlikte ve birlikte taranması nostaljik hatıraların canlanması noktasında önemli diye düşünüyorum.
supermod savok kardeşimizin isim konusundaki değerlendirmesi de önemli bence.
büyük bir özveri ile paylaşan arkadaşların isimlerini taramalara adepte etmesi de güzel bir olay ama bunu abartmadan uygun ve belirli yerlere yerleştirilmesinin daha zarif olacaği kanısındayım.
ulucak likes this.
pasazade isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-11-2010, 21:23   #7

•Rep Puanı : 21835
•Rep Seviyesi :
grreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond repute
grreenman - MSN üzerinden mesaj gönder
Taramaların üzerinde ki isimler konusunda ben de rahatsız oluyorum. İnsanların emeğini görünür kılmaları önemli; lakin her sayfada, her sayfa altında olması da biraz abartılı geliyor bana.

Kaliteyi arttıracak şekilde alternatif taramaların yapılması çok güzel bir fikir; ama keşke bunu yapabilecek yeterli zaman bulunabilse...
ulucak likes this.
grreenman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30-11-2010, 00:56   #8

•Rep Puanı : 174775
•Rep Seviyesi :
katr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond reputekatr has a reputation beyond repute
zaman derken iki tarama yapacagına bir tarama yaparsın kaliteli yaparsın ben taramlarımda kaliteye önem veririm herkesinde öyle yapması bence çok iyi olur kalite kalitedir.
ulucak likes this.
katr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 01-12-2010, 18:41   #9

bakunin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1202962
•Rep Seviyesi :
bakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond repute
bakunin - MSN üzerinden mesaj gönder
Aslında bu konuda tarama yapamayan arkadaşlarımız da destek olabilirler.
Eklenmiş, pek de düzgün görünmeyen bir paylaşımın orijinalini elinizde bulunduruyorsanız, en azından konuşma balonlarını düzenleyerek katkı sağlayabilirsiniz.
Zagor konusunda özellikle çok fazla yabancı tarama arşivimizde mevcut.
Bu sadece daha güzele ulaşabilmek için bir fikir.
ulucak likes this.

Kendisini başkalarının kurtarmasını bekleyen kişiler yalnızca kölelerdir.

bakunin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02-12-2010, 01:10   #10

The_DarknesS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 697694
•Rep Seviyesi :
The_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond repute
Alıntı: bakunin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aslında bu konuda tarama yapamayan arkadaşlarımız da destek olabilirler.
Eklenmiş, pek de düzgün görünmeyen bir paylaşımın orijinalini elinizde bulunduruyorsanız, en azından konuşma balonlarını düzenleyerek katkı sağlayabilirsiniz.
Zagor konusunda özellikle çok fazla yabancı tarama arşivimizde mevcut.
Bu sadece daha güzele ulaşabilmek için bir fikir.

Sevgili kaptan,
Yazdığınızı yabancı dildeki taramayı yeniden balonlama olarak anlıyorum. Dc ve Marvel karakterleri için forumda olan sayılardan istek olur ve orjinal sayıyı bulursak yapabilirim. Renkli ve orjinale yakın bir sayı olur.
ulucak likes this.

The_DarknesS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil