Alternatif Taramalar - Tekrar Taramalar Hakkında

Alternatif Taramalar - Tekrar Taramalar Hakkında

Görüş ve Önerileriniz

Like Tree16Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-12-2010, 01:34   #11

pereventi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 14547
•Rep Seviyesi :
pereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond repute
ben şahsen bu harika forumdan sadece 3 arkadaşın paylaşımlarını görünce seviniyorum açık konuşmak gerekirse (bakunin,mizahicizgi ve tafamus).ha diğer tarama yapan dostlarada minnettarım ama ben indirdiğim paylaşım,eğer düzenlenmemiş,bulanık sayfaları olan,abartılı tarayan reklamı bulunuyorsa zaten okumuyorum çünkü okurken okuduğuma konsantre olup keyif alamıyorum,değilki arşiv yapmak,bu şahsi fikrim,
pereventi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02-12-2010, 02:57   #12

Colinmccay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 350976
•Rep Seviyesi :
Colinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond repute
Alıntı: seven´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben şahsen bu harika forumdan sadece 3 arkadaşın paylaşımlarını görünce seviniyorum açık konuşmak gerekirse (bakunin,mizahicizgi ve tafamus).ha diğer tarama yapan dostlarada minnettarım ama ben indirdiğim paylaşım,eğer düzenlenmemiş,bulanık sayfaları olan,abartılı tarayan reklamı bulunuyorsa zaten okumuyorum çünkü okurken okuduğuma konsantre olup keyif alamıyorum,değilki arşiv yapmak,bu şahsi fikrim,

İndirmezsiniz olur biter dostum.
Şahsi düşünceniz bu yönde olsa bile forumdaki paylaşımları indirmeden, yorum yazdığınız aşikar.

alexs, altay1944, apunisher, Bencolin, cakiciali, ertuğrul, f.erince, gurselileri, katr, kinowa, kolibri, Kroker, Mehmet Ali, nireng, oktay_izm, palio68, Perpetual, Ravage, rawenx, sarkomer, savok, Sinbad, The_DarknesS, uzung, yukbil ve daha adını sıralayamadığım bu konuya gönül vermiş üstatların listesi uzadıkça uzar dostum. Başlığın amacı, üzüm yemek olmalı bağcıyı dövmek değil.

Konunun içeriği bazında gitmesi tüm dostlardan rica olunur.
Colinmccay isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2010, 14:42   #13

vkopuzoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 32137
•Rep Seviyesi :
vkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond repute
Çok güzel düşünmüşün The Darkness gerçekten haklısın.Bu ölçüde davranılırsa elbette daha kaliteli paylaşımlar çıkacağına eminim
Ayrıca az arşivim olsada tarama adına daha çok balonlama olarak bu kaliteye katkı sağlayabilirim kendi adıma

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
vkopuzoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2010, 15:35   #14

Mehmet Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1373065
•Rep Seviyesi :
Mehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond repute
Mehmet Ali - MSN üzerinden mesaj gönder
Tarama kalitesini konuşup tartışıyor olmak çok sevindirici.Bir zamanlar kitapların sadece kapağını(hatta bazen o bile gizli olabiliyordu)görürken şimdi taramalar arşivde güzel dursun,sadece okunabilir olması yetmez denebiliyorsa ne mutlu.Bizi bu günlere eriştiren dostlara en içten teşekkürler.
"sinanatik" likes this.

Konu Mehmet Ali tarafından (07-12-2010 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.
Mehmet Ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 19-01-2011, 00:29   #15

pereventi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 14547
•Rep Seviyesi :
pereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond reputepereventi has a reputation beyond repute
forumumuzda mevcut olan judas paylaşımlarının tekrar kaliteli bir şekilde taranması, eğer öyle bir imkan varsa çok iyi olur arkadaşlar, judas ve jeriko, hepsi de okunmalık çünkü,arşivlerimize de katabilmemiz için tek sayfa ve 300 dpi olması gerekiyor,elinde olan dostlar varsa ve bu konuya eğilirlerse mutluluk duyarım.
ulucak likes this.
pereventi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 19-01-2011, 00:49   #16

altay1944 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 107818
•Rep Seviyesi :
altay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond repute
altay1944 - MSN üzerinden mesaj gönder
Alıntı: seven´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
forumumuzda mevcut olan judas paylaşımlarının tekrar kaliteli bir şekilde taranması, eğer öyle bir imkan varsa çok iyi olur arkadaşlar, judas ve jeriko, hepsi de okunmalık çünkü,arşivlerimize de katabilmemiz için tek sayfa ve 300 dpi olması gerekiyor,elinde olan dostlar varsa ve bu konuya eğilirlerse mutluluk duyarım.

judasların çok yüksek çözünürlükte taranmış orjinal dilinde elimde var .çeviri yapabilecek arkadaş varsa paylaşıma açabilirim.
ulucak likes this.

Hz. Mevlânâ

altay1944 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2011, 01:25   #17

hakanbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5728
•Rep Seviyesi :
hakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond reputehakanbi has a reputation beyond repute
bende bir ricada bulunayım.bazı taramalar yaklaşık 100mb kadarken bazıları 20 mb kadar oluyor,(mister no lal kitap 18 ve 20 gibi,tarama kalitesi çok farklı değil)diyeceğim bu taramaların boyutlarını küçültme imkanı varsa benim gibi kotalı kullanıcılar için çok iyi olur.
hakanbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 17-04-2011, 22:05   #18

f.erince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 141279
•Rep Seviyesi :
f.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond reputef.erince has a reputation beyond repute
Konu hakikaten olumlu ve iyi bir noktaya ulaşmış gördüğüm kadarıyla. Bence bu aşamada yapılabilecek en doğru ve işe yarayacak adım taramanın iyi yapılmadığı çalışmaları belirleyip liste hazırlamak olmalı. Diğer listelerde olduğu gibi bu listede de paylaşım yapıldıkça düzelen kitap takip edilir, maviye dönüştürülmez de listeden silinir, olur biter.
f.erince isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03-10-2011, 15:00   #19

ertuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1774758
•Rep Seviyesi :
ertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond repute
Zaman darlığından kaynaklanan bir eksiğimi farkediyorum.
Çok önemli bir konuyu geç gördüğümü üzülerek ifade ediyorum.
Tarama yapan ve yapmaya düşünen arkadaşların taradıkları kitabı kesinlikle 300 dpi'nin altına düşürmemesi lazım...
İki kitap taranacağına bir kitap taransın fakat temizlenmiş,resim çözünürlüğü yüksek bir çalışma meydana çıksın.
Benimde daha evvel taramalarımda bu eksikliğim oldu,kitabı taradıktan sonra temizlenmemiş ham haliyle ve düşük çözünürlükte siteye eklenmiş kitaplarım var,zaman içersinde, fırsat buldukca bunları yenilemeye çalışacağım.
Bütün dostların benimle aynı fikirde olduğuna inanıyorum.
Daha iyisini yapmak ümidiyle,değerli dostlara selamlar ve sevgiler...
SECRET1962 and ulucak like this.
ertuğrul isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29-03-2012, 11:13   #20

•Rep Puanı : 377990
•Rep Seviyesi :
erdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond reputeerdallll has a reputation beyond repute
belki listeleri tamamen incelemek çok zahmetli olabilir ama şunu yapabiliriz herkesin gönül verdiği bir kahraman vardır arkadaşlar kendi kahramanını incelerken kalitesiz taramaları tespit ettikce bunları bildirse medatör arkadaşlarda bununla ilgili her konuda sabit bir başlık açsa arkadaşlar oraları inceleyerek düzeltmeler yapabilirler zaten buda zamanla olur saygılar görüşüm uygulamaya geçerse çok verimli olacagı bilincindeyim.
ulucak likes this.
erdallll isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil