Tarama

mystére

Kıdemli Üye
3 Eyl 2010
118
8
Taramayı hangi tarayıcılarla ve nasıl yapıyorsunuz?

yani mesela sayfalanın tamamının taranması için hangi şekilde koyuyorsunuz gibi vs.

Aliaksandr

Aktif Üye
12 Ağu 2010
261
38
Neden sordun onuda belirtirsen iyi olur ben yapmıyorum tarayıcım yok ama yapanlar sorunun nedenini merak eder...yoksa taramaları beğenmedin mi xd

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
hp deskjet 4180 model bir tarayıcı kullanıyorum .Genelde 300 dpi veya 150-200 dpi kullanıyorum.sayfaların tamamının taranması derken hangi ölçüleri sordunuz bilmiyorum ama genelde tek sayfa taramaya özen gösteriyorum.Dolayısı ile nasıl konacağı size bağlı.Düzenlemek için ise iwiev kullanıyorum.Umarım merakınız giderilmiştir .İyi bayramlar.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
hp deskjet 1050 kullanıyorum. 200-300dpi çözünürlükte tarıyorum. Olukça ucuz bir yazıcı. Tarayıcıda önizleme yapıp sayfanın ayarını yapıyorum. Akabinde windows office picture menager ile resim düzeltip cbr yapıyorum. Adobe photoshop cs4 ile yazıları yazıp tamamlıyorum. Burada yazıcı pek fark etmiyor galiba. Öncelikle bir yazıcı edin. Birkaç tarama sonrası alıştıkça tecrübe kazanacaksın. Aslında Bakunin, tafamus, savok gibi (daha ismini yazamadığın forumumuzun değerli dostları) ustalar daha ayrıntılı bilgi verebilir. Biz onların yanında çömez sayılırız.

mystére

Kıdemli Üye
3 Eyl 2010
118
8
Çok sağolun . Bir de sayfanın tamamı gözüküyor mu? Çünkü bazı çizgiromanlarda sayfanın tamamının gözükmesi için koparıp öyle taratmak lazım sanırım.