Siteye Giriş Sorunu

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Bir süredir (sanırım 3 hafta kadar) siteye girişte zorluk yaşıyorum. Fakat bunda enteresan birşey keşfettim ki bu da akşam saat 6-7 den sonra girebilirken, gündüz giriş yapamadığımdır.

Firefox kullanıyorum, bilemem bir fark yaratıyor mu? Ayrıca bağlantım paylaşımsız ve sınırsız. Benim bağlantımla ilgili birşey olduğunu da sanmıyorum.

Sorun nedir yada çözüm önerileriniz nelerdir?

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Tamam bir aralar siteye girişte sorun vardı .Bu sorunu hemen hemen herkes yaşadı ama şu an sanırım sorun yok.En azından kendi adıma konuşayım.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Ne yazık ki bende aynı sorunu yaşıyorum.
''Sayfa görüntülenemedi'' yazısını gördüğümde çok canım sıkılıyor.

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Eh, yardımcı olacak birileri yok herhalde neyse...

Sorun tam olarak anlaşılamayınca öneri de yapmak zor, hiç giremiyorum desen dns ayarı yap öyle dene diyeceğiz, ama belli saatlerde girebiliyor olman sorunun ayarlardan kaynaklanmadığını gösteriyor. Forumda değişik tarayıcılar kullanan arkadaşlar olduğunu biliyorum bununla ilgili hiç şikayet duymadım, örneğin ben de firefox kullanıyorum, sorun yok. Akla gelen tek şey internet bağlantısının bazı satlerde zayıflıyor olması, internet bağlantısı bazı bölgelerde kabloların yeni-eski, santrale olan uzaklık gibi nedenlerle çok zayıf olabiliyor, giremediğin saatler bu nedenden kaynaklanıyor olabilir, bunun için ttnet abone servisini ara ama pek de çözüm getirebileceklerini umma. İmkanların dahilinde daha hızlı bir bağlantı tarifesini, uydu net gibi alternatiflerini düşünebilirsin. Yalnız önce yakınlarda (aynı apartman, bitişik komşu gibi) internet bağlantı hızları hakkında bilgi almayı ihmal etme.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Sevgili Kroker'in daha önce verdiği ayarları yapmayı deneyin, bildiğim kadarıyla ertuğrul ağabey bu şekilde çözdü sorunu.
Arkadaşlar youtube için artık dns yetmiyor, hosts dosyasına youtube ip lerini eklemek gerekiyor. Aşağıdaki dosyayı şu klasöre eklerseniz sorun çözülecektir.

C:\Windows\System32\drivers\etc

Tsubasa

Admin
11 Mar 2009
530
1,176
Hitlerde bir sapma yok yani siteye gelen ziyaretçi sayısı sorunsuz zamanlarla aynı. Ben dns vs değiştirmeden kullanıyorum herhangi bir sorun yok bağlantı ve ayarlarınızdan ötürü olmuş olabilir. Sunucuda anlık olmuş olabilir. Ancak sabah girmeyip akşam girmesinin siteyle alakalı pek mantıklı bir açıklaması yok.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Bende bu tip sorunları yaşıyordum.Yani bazen bakıyordum giriyor bazen girmiyor.Girmediğindede zannediyordum ki sitede sorun var yada yedeği alınıyor falan diye düşünüyordum.Ama sorun en azından bendeki sorun dns ayarlarındaymış.Şuan ki aşağıda vereceğim dnsleri girince sorun ortadan kalktı.
Buyurun bahsettiğim dnsler:
208 67 222 222
208 67 220 220