Rapidshare Free Download Manager 15 dk. Bekleme Sorunu?

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Rapid linkleri free download manager ile indiriyordum ve gayet hızlı idi ama bugün ikinci indirmeye geçtiğimde 15 dakika bekletti .sorun nedir bilen var mı?

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Rapid üyeliğin var mı? İlk önce bunu öğrenmek gerek.Eğer yoksa o rapidin kendi prosedürü hani parayı veren düdüğü çalar hesabı.O yüzden rapid paralı üye olmayanlar öyle sayfa sana sen sayfaya bakarak beklemek zorunda kalıyoruz maalesef.
Hatta bende FDM ile indirme yapıyorum fakat bu aralar nerde bir şey indirmeye kalkışsam bir kaç site hariç hep .index atıyor asıl dosyayı indirmiyor bu iyi ki sende yok bak o iyi.
Dediğim gibi eğer rapid hesabın yoksa elin mahkum bekleyecen.Ha tabi varsa bak bu çok ciddi bir sorun işte.Ama bunu ben yanıtlayamıyacağım maalesef kusura bakma ;)
ALLAH'A emanet.:d

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Rapidde hala karışıklık devam ediyor, kaç gündür bu işin peşindeyim, iyice saçmaladılar. Dün bir açıklama yapacaklarını söylemişlerdi ama yapılmadı. Şimdilik tavsiyem premium kullanan arkadaşlar settings kısmından 4 rapid olan 1 gb download ve 10 gb upload olanını seçip Automatically delete inactive files (after 60 days without a download). seçeneğini işaretlemeleri. Yoksa otomatik olarak yüksek fiyatlı olana yönlendiriliyorsunuz.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,806
Bu sistemin temel mantığı günlük olması ve artık eskisi gibi hesabın zaman temelli olmaması. Örneğin bir gün sadece 1GB download ihtiyacınız vardır, o zaman 4 rapid'e günlük 1 gb download olanı alacaksınız. Başka birgün 5GB'a kadar ihtiyacınız olur o zaman 20 rapid'e 5 gb download hakkı vereni alacaksınız vs.

Ayrıca hesabına rapid yükleyenler otomatik olarak en küçük paketi (günlük 4 rapid / 1gb download) kullanmaya başlayacaklar ve istedikleri zaman üst paketlere geçebilecekler.

Premium'a çevrilmemiş collector hesaplarıda 1 temmuz itibariyle otomatik olarak premium hesaba aktarılacak.

Halihazırda premium hesabı olanlar'ında kalan günleri günlük 20 rapid olmak üzere yeni sisteme çevrilecek. Ayrıca traffic share kotanızdaki her 1 GB içinde 5 rapid verilecek. Örneğin 10 gününüz kaldıysa 10x20=200 rapid ve 3 GB traffic share kotanız varsa 3x5=15 rapid, yeni sisteme geçtiğinizde toplamda 200+15=215 rapid'e sahip olacaksınız.

Ayrıca hesabınızdaki free ve premium puanları da rapid'e çevirebileceksiniz. 5000 free + 5000 premium puan = 600 rapid olacak.

Şu anki ücretlendirmesi ile denk olan sistem günlük 20 rapid olan sistem. Belirtilen ücretlerde 400 rapid 5 euro diyor, yani 600 rapid(30 gün boyunca 20 rapid olan hesabı aldığınızı düşünün) 7.5 euro eder. Aslında bu şu anda 7 euroya veriliyor. Biraz da olsa ücret artmış ama günlük alınabilecek olması sistemi daha ekonomik hale getiriyor.

Benim anladıklarım bunlar. Takıldığınız başka şeyler olursa bildiklerimi yazmaya çalışırım.
Tabi net bilgiler ayın 29'unda gelecek. Yani yarın...

Saygılarımla...

Alıntıdır

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Bu ne biçim iş ya valla bende hesap almayı düşünüyordum ama vazgeçiştim hani hele hele bunları duyunca iyicene vazgeçtim.Yazık ya ALLAH yardımcınız olsun arkadaşlar.

kızıldag

Yeni Üye
30 Haz 2010
8
2
Ben JDownloader kullanıyorum gayet başarılı bir program ve otomatik modem res özelliği var.

rotgruen09

Yeni Üye
25 May 2010
1
0
rapid ile download çalışmalarımız sonuçsuz kaldı, diğer yöntemler nasıl bulabiliriz..