Basılı çizgiromanlarınızın listesini nasıl tutuyorsunuz?

volkanist

Yeni Üye
15 Nis 2010
21
95
Ben android telefonumda CLZ comics uygulamasında ve kitap kataloğu uygulamasında çizgiromanlarımın listesini tutuyorum. Ama iki programında eksiklikleri var. CLZ comicsde barkod okuma var ama Türk ISSN numaralarını tanımıyor. Kitap kataloğu ise barkodları genelde tanıyor ama onunda listeleme ve gruplama kısmından memnun değilim. Sizin kullandığınız, bana tavsiye edebileceğiniz programlar var mı?

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ben takip ettiğim çizgi romanların olmayanlarının listesini tutuyorum. Listede yoksa vardır ama bul dersen işte o zor...

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Uzun zamandır bu yöntemi kullanıyorum ve yöntem çok basit. Word'de oluşturulmuş dümdüz bir RTF dosyasına aklımda olan, zaman içinde edinmeyi düşündüğüm kitapları listeler hâlinde yazıyorum. Kitaplığımda bulunan kitapların listedeki karşılşıklarını da fosforlu sarı ile boyayarak işaretliyorum. Bence izlenmesi en kolay yöntem bu.

Sevgili dostum Baltimora şahittir; bir dönem bu dosyaların kağıda alınmış çıktıları çantamda tomar tomar, Aslıhan Pasajı'nı arşınlıyordum.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
824
1,609
Önce not defteri açtım windows da. Sonra goodreads sitesine facebook hesabıyla üye oldum. Hem puanlama yapıyorum, hem liste yapıyorum, hem de etiketlerle kitap, comic, manga vs. diye kategorilere ayırıyorum. O şekilde öneriler ve çeşitli listelerde oluyor bakacak. Kitap imdb'si bir nevi.

volkanist

Yeni Üye
15 Nis 2010
21
95
Önce not defteri açtım windows da. Sonra goodreads sitesine facebook hesabıyla üye oldum. Hem puanlama yapıyorum, hem liste yapıyorum, hem de etiketlerle kitap, comic, manga vs. diye kategorilere ayırıyorum. O şekilde öneriler ve çeşitli listelerde oluyor bakacak. Kitap imdb'si bir nevi.

Goodreads'de çoğu Türkçe çizgiroman çıkmıyor diye kullanmayı bırakmıştım. Kullandığım program görüntüleri de aşağıdaki şekilde

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211214-130622.jpg
    Screenshot_20211214-130622.jpg
    90.5 KB · Görüntü: 17
  • Screenshot_20211214-130713.jpg
    Screenshot_20211214-130713.jpg
    76.9 KB · Görüntü: 9

can amca

Onursal Üye
19 Haz 2016
115
905
İstanbul
Vallahi ben artık bende ne var, olan da nerede takipte zorlandığım için

a) Her kitabın fotosunu çekiyorum
b) Fotoları iki şekilde klasöre koyuyorum (hem iphone'da tutuyorum, hem PC'de)
i. Ada göre örn. Zagor Tay 350lik seri
ii. Yere Göre örn. Küütüphane orta göz, 1. raf, arka sıra
c) Bir de bunları excel'e yazıyorum. Böylece filtreleme yapabiliyorum. Böylece fotolara erişimim olmasa da excel'de zagor bul dediğim zaman hangi seriden hangi sayılar var ve bunlar hangi dolapta gösteriyor. Ya da 1. göz üst rfata neler var diye aratırsam orada hangi kitapların olduğunu görüyorum.

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
Ben excel formatında hazırlayıp, alt başlıklara bölüyorum.
Yani; yayınevleri tarafından basılmış olanlara BASILI SERİ.
Eski basımlı olanlara da SIRALI SERİ.
Bi alt başlık olarak ta, MACERA LİSTELERİ olarak yapıyorum ve bunların takibini telefonumdan yapıyorum, aldıklarımı ''siyah'' zemine boyayıp listeme kaydediyorum..

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
824
1,609
Goodreads'de çoğu Türkçe çizgiroman çıkmıyor diye kullanmayı bırakmıştım. Kullandığım program görüntüleri de aşağıdaki şekilde

Türkçe başlığıyla bulunmayabiliyor. Bazı aramaları ise google üstünden yapıyorum. Atıyorum "superman red son goodreads" diye aratıyorum, o şekilde çıkıyor.