Paylaşımlar CBR formatı yerine PDF formatında paylaşılsa iyi olmaz mı?

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Öncelikle emek veren,paylaşım yapan herkese teşekkürü borç biliyorum.

Bende sürümü eski(4.1.1) ama kaliteli; şarjı iyi giden Huawei 10.1 '' tablet var. Artık hiçbir CBR programı Google Play uygulamalarda kurulamıyor. Buna karşın sayısız pdf programı hala kurulabiliyor. Paylaşımlarda CBR formatının tercih edilmesinin sebebi nedir, bilmiyorum. Daha az boyutlu ve kaliteli pdf tercih edilirse veya alternatif olarak sunulursa ben ve benim gibiler tabletlerinde bu eşsiz eserleri okumaya devam edebilir.

Yeni bir tablet alabilirim ama bu ihtiyaç değil şu anda. Gerek de görmüyorum. Paylaşımlarınızda yardımınızı bekliyorum.

Not: CBR formatını PDF formatına çeviren programlar var ama; hepsini denedim. Görüntü çok bozuluyor.

Dogukankyn

Yeni Üye
28 Ocak 2021
16
37
İstanbul-Malatya
pdf pc de tam bir işkence ama cbr hem mobil hem de pc mecrasında çok daha konforlu bir okuma sunuyor ayrıca kalitesi de yüksek. Sizin durumunuza üzüldüm :( bence apk olarak kurarsanız programı açılır diye düşünüyorum

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
En sevmediğim format pdf dir.CBR kadar iyi olan yoktur.Tbletten okuyorum.
İlk önce 10.1 inç kullandım.Hoşuma gitmedi.Sonra 9.7 inç kullandım bir süre iyiydi.Tablette okunacaka 9.7 yi tavsie ederi.Dergilerde ve geniş kitaplarda daha rahat okuyayım diye 12 inç aldım rahat ettim.Tam sayfa süper görüntü.
CBR den asla vaz geçmem.
cbr ve rar uzantılı dosyaları otomatik tık değiştime
Arkadaşlar forumdan onlarca rar uzantıkı çizgi roman dosyası indirdiniz hepsini cbr yapacaksınız veya cbr dosyaları indirdiniz hepsini rar yapacaksınız 1 tık ile evet hpsini yapabiliyorsunuz
Böylede bir konu açtım bilginize.
http://www.cizgidiyari.com/forum/re...rar-uzantili-dosyalari-otomatik-tik-acma.html

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
699
comicrack kurmayı denediniz mi? ben o kadar beğendim ki, satın aldım.
tek eksik yanı, winrar 5.0 desteklemiyor.

FETHA

Kıdemli Üye
7 Haz 2019
124
635
İki ücretsiz program ile kolaylıkla CBR formatındaki dosyaları kayıpsız olarak PDF ye çevirebilirsiniz. İki program da hem ücretsiz hem de bilgisayarımda kurulu olduğu için onlar üzerinden anlatacağım.

PEAZip

FastStone Image Viewer

PEAZip programı, CBR ve CBZ formatındaki çizgi romanların içindeki resimleri doğrudan dışarıya çıkarmak için. FastStone Image Viewer ise bu resimleri doğrudan tek bir PDF altında birleştirmek için.

Adım 1:
CBR veya CBZ dosyasına sağ tıkla. PeaZip menüsünden Exract Here (Smart new folder) ı seç. Doğrudan resimler CBR dosyasıyla aynı ada sahip bir klasöre açılmış olur.

Adım 2:
Oluşan klasörü FastStone Image Viewer programında aç. Bütün resimleri seç. (ctrl+A veya mouse ile)
Create menüsünden Multi-Page File Builder i seç. Yada pratik olarak doğrudan klavyeden Alt + M ye bas.

Adım 3:
Açılan pencereden sağ taraftaki menüden kayıt için PDF Format seç ve Quality 100 yap. Create ye bas. PDF dosyan hazır.

Ben denemek için bir tane yaptım. Herhangi bir kayıp olmadan hızlıca çevirdim. Daha pratik bir yolunu bilen varsa paylaşırsa sevinirim şahsen. Kolay gelsin.

veryabsurd

Çeviri & Balonlama
3 Ara 2014
456
5,715
cbr yapmak için ekstra uğraş gerekmiyor. rar olarak sıkıştırıp uzantısını cbr olarak değiştirince cbr dosyası hazır oluyor. Ve de istenildiği zaman içindeki bir sayfada düzenleme yapıp aynı dosya içerisine atılabiliyor. pdf olunca istenilen sayfaya erişmek, tekrar düzenlemek falan uzun iş. Ve pdf yapıp bunları internete yüklemesi de ikinci bir uğraş demek.

Sizin için pdf daha iyi bir tercihse, indirdiğiniz dosyaları açarak, Microsoft Print to PDF yazıcı seçeneğiyle pdf dosyanızı oluşturabilirsiniz.

caramba

Çeviri & Balonlama
14 Şub 2021
61
2,216
Perfect Viewer (Rookie001) uygulamasını denediniz mi?
Eski sürüm Android versiyonlarını desteklemesi lazım.

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,737
cbr yapmak için ekstra uğraş gerekmiyor. rar olarak sıkıştırıp uzantısını cbr olarak değiştirince cbr dosyası hazır oluyor. Ve de istenildiği zaman içindeki bir sayfada düzenleme yapıp aynı dosya içerisine atılabiliyor. pdf olunca istenilen sayfaya erişmek, tekrar düzenlemek falan uzun iş. Ve pdf yapıp bunları internete yüklemesi de ikinci bir uğraş demek.

Sizin için pdf daha iyi bir tercihse, indirdiğiniz dosyaları açarak, Microsoft Print to PDF yazıcı seçeneğiyle pdf dosyanızı oluşturabilirsiniz.
Düşüncelerinize katılıyorum, cbr dosyaları hem iyi hem de daha kullanışlı.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
İki ücretsiz program ile kolaylıkla CBR formatındaki dosyaları kayıpsız olarak PDF ye çevirebilirsiniz. İki program da hem ücretsiz hem de bilgisayarımda kurulu olduğu için onlar üzerinden anlatacağım.

PEAZip

FastStone Image Viewer

PEAZip programı, CBR ve CBZ formatındaki çizgi romanların içindeki resimleri doğrudan dışarıya çıkarmak için. FastStone Image Viewer ise bu resimleri doğrudan tek bir PDF altında birleştirmek için.

Adım 1:
CBR veya CBZ dosyasına sağ tıkla. PeaZip menüsünden Exract Here (Smart new folder) ı seç. Doğrudan resimler CBR dosyasıyla aynı ada sahip bir klasöre açılmış olur.

Adım 2:
Oluşan klasörü FastStone Image Viewer programında aç. Bütün resimleri seç. (ctrl+A veya mouse ile)
Create menüsünden Multi-Page File Builder i seç. Yada pratik olarak doğrudan klavyeden Alt + M ye bas.

Adım 3:
Açılan pencereden sağ taraftaki menüden kayıt için PDF Format seç ve Quality 100 yap. Create ye bas. PDF dosyan hazır.

Ben denemek için bir tane yaptım. Herhangi bir kayıp olmadan hızlıca çevirdim. Daha pratik bir yolunu bilen varsa paylaşırsa sevinirim şahsen. Kolay gelsin.

Hocam teşekkür ederim. Önerdiğiniz programı denedim. Şimdiye kadar hiçbir programın sağlamadığı kaliteyi sundu. Sayenizde yaşadığım problem ortadan kalkmıştır. Eksik olmayın.

Ayrıca sorunuma çözüm sunan tüm değerli arkadaşlara teşekkür ederim.