Rapid "Error" İle Evlendi mi ?

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Yaklaşık bir haftadır Rapid kitap mitap vermiyor.Eskiden canı ne zaman isterse gecenin hatta sabahın en olur olmaz saatlerinde kitap veren Rapid şimdi sürekli "Nuh" diyor.

Dün sabaha kadar film aradım.Yıllardır özlemini çektiğim filmleri yeniden seyretme hayalini tam gerçeğe dönüştürmüşken aradığım filmlerin linklerinin hepsi Rapid çıkmasın mı?Rapid de "error" le nikah kıymış kitap mitap film milm vermiyor.

Hayır,filmleri seyredebilmek için yeni ve Rapid OLMAYAN bir link istemek bir "merhabam" olmayan siteler için ayıp kaçardı da ve fakat hiç olmazsa kendi sitemiz de şu Rapid'e alternatif yoook mu?

Lütfen siteye eklenen kitaplara alternatif linkler eklensin.

BİR ŞEYLER YAPILSIN!!!

BEN KİTABA KİTAP BANA BAKIP DURUYORUZ!!!

Rapid sadece "error" veriyor.

Hayır!Ben şimdi yazacağım her eklenen kitabın altına "Rapid error veriyor" diye görecekler günlerini!

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,806
Üstad merhaba,
filmlerden yana yaşamış olduğun muzdaripliğini yazmış arkasından faturayı sitedeki çizgi romanlarada kesmişsin. Error hatası alan iki paylaşımdada sorun yok, free kullanıcı olarak yapılan tüm denemelerim sonuç verdi.
Filmlerden adresleri ölü olup yeniden linkleri oluşturulmayanlar içinse, kardeşane tavsiyem alternatif p2p yazılımlarına yönelmen. Gerekli tüm yardımları www.divxplanet.com sitesindeki forumdan sağlayabilirsin.
Sağlıcakla.

Son düzenleme:

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
S.aleykum
çizgiromanlarda da error veriyor. Bir kaç PC'de denedim sonuç aynı.
3-4 gündür ya site açmıyor bende ya da açılınca rapid ler error veriyor.
Bir kaç PC'den denediğimin altını tekrar çiziyorum. Rize den bağlanıyorum.
selamlar

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,806
S.aleykum
çizgiromanlarda da error veriyor. Bir kaç PC'de denedim sonuç aynı.
3-4 gündür ya site açmıyor bende ya da açılınca rapid ler error veriyor.
Bir kaç PC'den denediğimin altını tekrar çiziyorum. Rize den bağlanıyorum.
selamlar

Çizgi romanlarda hatalı link verenleri başlıklarında bildirmeniz ricam. Siteye ulaşmada sorun yaşamalarınız devam ediyorsada Dns ayarlarınızı değiştirmeniz şart.

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
Selam,
Colinmccay kardeşim
şahsen ben son 3 gündür bütün rapid lerde sorun yaşıyorum. Son eklenen tüm rapidler.
Sorun ben de dicem bi kaç yerden ayrı ayrı PC ile girdim olmadı.Tex, Teksas, conan...dahil.
Kolay gelsin
selamlar

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,806
Selam,
Colinmccay kardeşim
şahsen ben son 3 gündür bütün rapid lerde sorun yaşıyorum. Son eklenen tüm rapidler.
Sorun ben de dicem bi kaç yerden ayrı ayrı PC ile girdim olmadı.Tex, Teksas, conan...dahil.
Kolay gelsin
selamlar

Senden kaynaklanan bir sorun söz konusu diyecektim farklı pclerden bahsetmişsin bu tezde tutmuyor. Ama tek diyebileceğim paylaşımlarda hele hele şu son bir haftalık paylaşımların rapidshare linklerinde sorun yok dostum.

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
Selam,
İş inada bindi :)
Farklı PC'lerde denemeye devam.
Umarım sorun - her nerde ise - çözülür.
İyi çalışmalar.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Sevgili gordon birincisi sen neredesin :), özlettin kendini, gordon'a ne oldu diye başlık açacaktım bu gece.
Rapid tam şerefsiz ikincisi bu, bugün kendi yüklediğim(silinmemesi halen 6 ay artı bir ay toplam yedi ay garanti olan linke error verdi doğrudur(arkadaşın pc den birşey indirecektim ona benim verdiğim:))
Üçüncü olarak kendi adıma söylüyorum bunu, verdiğim film paylaşımlarının tamamı alıntı ve alternatif olarak link verilmişse onlarıda ekliyorum, genelde 2 3 alternatifli oluyorlar ama bende link kontrol sitesi var ondan kontrol edip veriyorum, ölü link varsa eklemiyorum, rapid dışındakilerde genelde ölü oluyor.
Arayı uzatmaman dileğiyle :)

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
collin bendede error vermeye başladı bu nasıl bir ayar ki kimimizi etkiledi kimimizi etkilemedi.

Error
You want to download the following file:
| 39612 KB

Your Cookie has not been recognized. Please login below, or purchase a Premium Account. Your Account will be activated immediately.

Create your Premium Account now.
Login:
Password:

Phishing Warning!
Before entering your Login information, ALWAYS check the URL. For further information please click here.

Request forgotten password | Set up Premium Account

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,048
collin bendede error vermeye başladı bu nasıl bir ayar ki kimimizi etkiledi kimimizi etkilemedi.

Error
You want to download the following file:
| 39612 KB

Your Cookie has not been recognized. Please login below, or purchase a Premium Account. Your Account will be activated immediately.

Create your Premium Account now.
Login:
Password:

Phishing Warning!
Before entering your Login information, ALWAYS check the URL. For further information please click here.

Request forgotten password | Set up Premium Account

Free User yerine premium usera tıklamışsınız...

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,806
altay abi dns ayarlarıyla durumu çözdü.
Diğer dostlar sakın çok bilmişlik olarak algılamayın, yalnız free kullanıcı yerine premiumu seçiyor olmayın. Rapidshare şu son 2 haftadır 2 haneyi yer değiştirdi eski alışkanlıklarınız devam ediyor olmasın.

rapida.jpg

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
S.aleykum
Bozan'cıım...
sen olmuşsun, ermişsin be :)
Elimiz alışmış soldakine tıklamaya.
bakmıyoruz bile... kaç gündür premium'a tıkla tıkla dur :9

Son düzenleme:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Sevgili Çizgi Diyarı Yetkilileri,

Siteye çok zor girebiliyorum.

Bilgisayara format atıldıktan sonra Çizgi Diyarı'na giremiyorum.

Arada sırada her nasılsa izin veriyorlar.

Bağlandıktan sonra bile birden bağlantım kesiliyor.

Sorunu çözmeye çalışıyorum.

Herkese selam ve sevgiler.

Son düzenleme:

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,806
Sevgili Çizgi Diyarı Yetkilileri,

Siteye çok zor girebiliyorum.

Bilgisayara format atıldıktan sonra Çizgi Diyarı'na giremiyorum.

Arada sırada her nasılsa izin veriyorlar.

Bağlandıktan sonra bile birden bağlantım kesiliyor.

Sorunu çözmeye çalışıyorum.

İşlemi sorunsuz yaparsanız derdinize deva olacaktır.

Erişim şu adımları izliyor:

1-) Bilgisayarda "Denetim Masası" açılıyor. "Ağ ve internet bağlantıları" bölümünde ‘ağ bağlantıları‘na tıklıyorlar.

2-) Açılan yeni ekranda görülen "yerel ağ bağlantıları"nın üzerine gelerek mouse‘ta sağa tıklanıyor. Kullanıcının karşısına çıkan yazılı bölümde "özellikler"e tıklıyorlar.

3-) Açılan yeni ekranda "internet iletişim kuralları (TCP/IP)" bölümünün üzerine
geliyorlar ve yine "özellikler" adlı bölümü işaretliyorlar.

4-) Yeni açılan pencerede "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanın" yazılı bölüme gelerek, yuvarlakla işaretli yere tıklanıyor. "Yeğlenen DNS sunucusu" ve "Diğer DNS sunucusu" bölümlerindeki kutulara yeni DNS numaraları giriliyor. Üstteki kutuya "8.8.8.8", alttaki kutuya "8.8.4.4" yazılıyor. Ardından "Tamam"a tıklanıyor.

5-) "Yerel ağ bağlantıları" bölümüne geri gelerek, yine sağa tıklıyorlarl. Açılan bölümde "Onar" bölümüne basılıyor.

6-) Bu işlemin ardından Windows, DNS ayarlarını değiştiriyor ve erişim engeli kalkıyor. Ardından siteye ulaşılıyor. (Tavsiyem işlemlerden 5 dakikası sonra uygulamalara başlamanız.)

googlednsc.jpg

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Sevgili Colinmccay,

İlgin için teşekkür ederim.Sorunu anlatığın şekilde çözmeye çelışacağım.

Selam ve sevgiler.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Flaş!Flaş!Flaş!

Sonunda bu da oldu.

Arkadaşlar siteye ancak,sanki birileri izin verirse girebiliyorum.

Günün beşte dört on'da dokuzunda siteye girmeme kesinlikle izin verilmiyor.

İnternet bağlantı kuramıyor.

Şimdi olduğu gibi kısa bir süre siteye "lütfen" girebiliyorum.

Ancak birazdan "sayfa görülemiyor" olacak.

Hiç bir mantıklı açıklaması yok!

Yapılabilecek her şeyi yaptım.

Yeni bir format attırmaktan ya da yeni bir IP numarası almaktan başka çözüm kalmadı.

Bir tanıdık "belki de engelleniyorsun!" dedi ama bunu nasıl anlayabilirim?

Bir inanılmazı daha yaşıyorum beylers!!!

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Sevgili gordon tasiyem bir virüs taraması yapman

Sevgili bortecinefb,

DNS ayarlarında değişiklik yapmayı başardım.:)Bravo bana.:)Şimdilik sorun yok gibi görülüyor.:DYalnız kaç haftadır o kadar kitap eklendi ki..:(Bilgisayar başından kalkmıyacağız artık.:41:

Herkese selam ve sevgiler ve :89:.