Tek mailde çoklu link

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Aynı seriye ait taramaların bildirimi aynı gün içinde yapılıyorsa, bunların linklerinin tek mail içinde verilmesi sorun yaratır mı?

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Eğer son günlerde paylaşılan Renkli Zagor'ları kastediyorsanız, haklısınız.
Bence her birini ayrı konu olarak (hatta birçok aynı sayıyı iki kere) paylaşmak yerine tek konu altına mesaj olarak paylaşmak forum işleyişi açısından daha doğru olurdu.
Şahsen bu kadar Zagor paylaşımı insanın midesine oturuyor.
Ayrıca bir süredir başka paylaşım yapılmıyor. Haklı olarak yapılan paylaşımın arada gürültüye gideceği düşünülüyor sanırım.
Paylaşım yapan arkadaşların bu konuyu düşünmelerini diliyorum.

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
522
6,222
Konuya her iki tarafın açısından da bakacak olursak, herkes haklı...!

Sonuçta paylaşılan bu Zagorlara da emek veriliyor... Tek tek yayınlanmaları gayet normal...
Diğer taraftan yeni paylaşımların güme gittiği de doğru ama "huge" arkadaşımız da "nisan yağmuru"
arkadaşımız gibi paylaşımlarını ( makûl bir nedeni varsa ona bir şey diyemem) Renkli Zagor bölümünde
yapabilirse o zaman Çeviri-Balonlama bölümündeki diğer çeviriler, kısa sürede alt sıralara kaymaz diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Forum kurallarımızda bu şekilde (tek mesajda çok sayı paylaşma) Türkçe eser paylaşımı yapmanın uygun olmadığı şeklinde anlaşılan bir madde bulunmakta:

11) Yabancı dillerde yapılan paylaşımlarda, Türkçe paylaşımlardan farklı olarak tüm seri tek bir başlık altında toplanacaktır. Her bir sayı için yeni bir konu açmak bu türden paylaşımlar için anlamlı olmayıp, erişilebilirliği güçleştirecektir. Bir üye tarafından aynı gün içerisinde yabancı dilde farklı başlıklar altında açılacak konu sayısı beşi geçmemelidir.

Belki bu maddeyi yeniden yapılandırabiliriz. Örneğin "Renkli Zagor'lar hariç" vb. bir şeyler ekleyerek... :D

Bu arada kendi adıma paylaşımlarımın bu ara azalması (ki zaten sınırlı sayıda paylaşım yapabilen biriyim) daha çok mevsimsel; hafta sonları yazlığa gidip gelme, kızımla tailde olması nedeniyle daha çok zaman geçirme fırsatımın olması, netfiliz aboneliği gibi nedenlere dayanıyor. :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sanıyorum sıkıntı Yaşlıkurt dostumuzun yaptığı paylaşımların tekrarı olmasından kaynaklanıyor.
300'den sonraki sayılar henüz paylaşılmadığı için onlara sıra geldiği zaman paylaşım sayısı mecburen düşecek ve buna bağlı şikayetler azalacaktır.
Biraz sabırla bu iş çözüme ulaşır.
Hem de herkesin tatilde olduğu bu dönemde forumda hareket olmakta.
Kendi adıma sabırla bitmesini bekliyorum.
Ve bittiğinde güzel bir seri oluşmuş olacak.
Biraz sabır lütfen.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,346
65,195
Paylaşım yapılmasından şikayetçi olunması çok üzücü.
Ayrıca şikayetçi olanların sayısının bir elin parmaklarını
geçmeyeceğini düşünüyorum. Sevgili "Savok" un dikkat
çektiği gibi paylaşımların oldukça azaldığı bu sıcak yaz
günlerinde çok sayıda paylaşımın yapılmasından mutluluk
duyulması gerekirken, böyle bir başlığın açılması ve sanki
paylaşım yapılmasından rahatsız olan büyük bir çoğunluk
varmış gibi bir hava yaratılmasından çok rahatsız oldum.
Sabahlara kadar renkli zagor serisini tamamlamak için
ben ve diğer diyardaşlar insan üstü bir uğraş verirken
birkaç kişinin keyfi için paylaşım hızımızı düşürelim mi ?
Renkli Zagor paylaşımlarımızdan midenizin zarar görmemesi
için bu paylaşımlarımı belirsiz bir zamana kadar durdurma
kararı almış bulunuyorum.
Ayrıca çok özel ve çok sayıdaki
başka paylaşımlarınızı engellediğim için özür diliyorum.
Belirsiz bir zamanda yeniden görüşebilmek umuduyla
Hoşçakalın...

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Sevgili üstad nisan yagmuru, yapmış olduğunuz paylaşımların ben ve benim gibi pek çok kişiyi oldukça sevindirdiğine eminim. Sizin de dediğiniz gibi paylaşımların azaldığı şu yaz günlerinde diyarımıza sayenizde oldukça hareket gelmişti, ben şahsen sizin paylaşımlarınız başladığından beri bilgisayarımın başından ayrılmaz oldum, şimdi pireye kızıp yorgan yakma misali belirsiz bir süre ara verdiğinizi söylediniz ve ben ve benim gibi pek çok kişiyi üzdünüz. Lütfen kararınızı tekrar gözden geçirin, yeni paylaşımlarınızı dört gözle bekliyor olacağım. Saygılar sunarım.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Hoşçakalın...

Hocam kırdıysam özür dilerim, niyetim o değildi. Sadece bu paylaşımların kural gereği böyle (sizin yapmakta olduğunuz gibi) olması gerektiğini şakayla karışık belirtmek istemiştim.

Her türlü paylaşıma, özellikle çizgi roman paylaşımlarına emeği geçen siz ve diğer herekese candan teşekkürler.

Son düzenleme:

fırat

Aktif Üye
Yeni Üye
4 May 2012
328
799
Hoşçakalın...
Üstat bence paylaşımlar siz ve sevgili huge vede homeboy üstat ların devam etmesi dileğiyle.

huge

Çeviri & Balonlama
6 May 2015
967
29,579
fethiye
Sevgili diyar dostları, Nisan Yağmuru üstadımın yukarıda yazdığına katılıyorum. Bende bir süre paylaşımlara katkıda bulunmak istemediğimi üzülerek belirtmek istiyorum. Sağlıcakla kalın saygılarımla.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Sevgili diyar dostları, Nisan Yağmuru üstadımın yukarıda yazdığına katılıyorum. Bende bir süre paylaşımlara katkıda bulunmak istemediğimi üzülerek belirtmek istiyorum. Sağlıcakla kalın saygılarımla.

Keşke böyle olmasaydı huge üstadım, inanın çok ama çok üzüldüm, umarım her ikinizde kararınızı tekrar gözden geçirirsiniz.

huge

Çeviri & Balonlama
6 May 2015
967
29,579
fethiye
Saygıdeğer Özer kardeşim bu kararı almamda iki sebep var birincisi farkına varmadan çevreye verdiğim rahatsızlık yüzünden,ikincisi ise üstadım Nisan Yağmuru ile çok keyif aldığım bir yarış içerisinde olup bir parça o öne geçti bir parça ben.Şimdi Nisan Yağmuru üstadım omadan tek başıma yarışmak gibi keyifsiz bir şey olacağını düşünmekteyim. İlginize sonsuz teşekkürler.

Homeboy

Çeviri & Balonlama
27 Mar 2018
680
12,464
Ankara
Saygıdeğer Özer kardeşim bu kararı almamda iki sebep var birincisi farkına varmadan çevreye verdiğim rahatsızlık yüzünden,ikincisi ise üstadım Nisan Yağmuru ile çok keyif aldığım bir yarış içerisinde olup bir parça o öne geçti bir parça ben.Şimdi Nisan Yağmuru üstadım omadan tek başıma yarışmak gibi keyifsiz bir şey olacağını düşünmekteyim. İlginize sonsuz teşekkürler.
Belli bir süre paylaşımda bulunmayarak ben de çevreye rahatsızlık vermemeyi düşünüyorum. Destekçinizim üstat. Umarım belli bir süre sonra topluca başlarız paylaşımlara. Saygılarımı sunarım.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,460
Ne yapılıyor veya ne yapılmak isteniyor anlamıyorum, anlayamayacağımda.

Çizgi roman bana ne öğretiyor biliyormusunuz, hürriyet hür olmayı.

Şahsen kendi düşüncemce istediğimi forumdan alırım, istediğimi derlerim, istediğimi paylaşırım. Ama ne yaparsam yapayım ben olduğum için yaparım.

ahmet, ayşe, teoman vs. beni bağlamaz.

Paylaşımlarda bazıları rahatsız olmuş yazmış, beni enteresan etmez. Rahatsız olan paylaşımı almaz olur biter. Birileri birilerine kızarak paylaşım yapmayacakmış, şahsen öyle karar almışlar. Saygı duyarım, kendi kararlarıdır.

Forum burada, yerinde duruyor. İsteyen forum kurallarına uygun paylaşım yapar, isteyen yapmaz. İsteyen foruma girer, isteyen girmez. Kimse kimseyi bu konuda zorluyamaz zatende zorlanmıyor.

12 yıl dile kolay forumun bir geçmişi var. Kimler geldi kimler geçti. Ne olaylar oldu. Nelerle uğraşıldı.

Unutmayalım ha bu dünya fanidir. Çoğumuz ufak yaşta insanlar değiliz. Aklı başında olacak ve bir sürü olaya hadi lennn diyebilecek yaştayız.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,346
65,195
Sevgili "Huge" kardeşim size ve "Homeboy" a güzel paylaşımlarınız
için gönülden teşekkür ediyorum. Sizin gibi sağduyulu ve delikanlı
arkadaşların varlığı beni çok duygulandırdı ve mutlu etti. Allah sizlerden
razı olsun. Mutlu ve sağlıklı günler sevgili kardeşlerim..

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,346
65,195
Ne yapılıyor veya ne yapılmak isteniyor anlamıyorum, anlayamayacağımda.

Çizgi roman bana ne öğretiyor biliyormusunuz, hürriyet hür olmayı.

Şahsen kendi düşüncemce istediğimi forumdan alırım, istediğimi derlerim, istediğimi paylaşırım. Ama ne yaparsam yapayım ben olduğum için yaparım.

ahmet, ayşe, teoman vs. beni bağlamaz.

Paylaşımlarda bazıları rahatsız olmuş yazmış, beni enteresan etmez. Rahatsız olan paylaşımı almaz olur biter. Birileri birilerine kızarak paylaşım yapmayacakmış, şahsen öyle karar almışlar. Saygı duyarım, kendi kararlarıdır.

Forum burada, yerinde duruyor. İsteyen forum kurallarına uygun paylaşım yapar, isteyen yapmaz. İsteyen foruma girer, isteyen girmez. Kimse kimseyi bu konuda zorluyamaz zatende zorlanmıyor.

12 yıl dile kolay forumun bir geçmişi var. Kimler geldi kimler geçti. Ne olaylar oldu. Nelerle uğraşıldı.

Unutmayalım ha bu dünya fanidir. Çoğumuz ufak yaşta insanlar değiliz. Aklı başında olacak ve bir sürü olaya hadi lennn diyebilecek yaştayız.

Sevgili Selahattin Bey,
Sabahlara kadar paylaşım yapalım, biri çıksın MİDEM KALDIRMIYOR desin, biri çıksın FORUM RENKLİ ZAGORDAN GEÇİLMİYOR desin, öteki çıksın ŞUNDAN İZİN ALDIN MI BUNDAN İZİN ALDIN MI diye hesap sorsun, biz de susalım, olmaz ki ! Her insanın ruhsal yapısı ve duygusallığı farklı boyutlardadır, sizin için görmezden gelinebilecek konular başkaları için çok önemli ve kırıcı olabilir. Belli bir yaşın üzerinde olmamız hesaplayarak, düşünerek konuşmamızı gerektirir.Bu Diyar "Daltas" gibi bir üstatı bile kaybetmeyi başardıysa, oturup düşünmek acaba bazılarımız bir yerlerde yanlış mı yapıyor diye öz eleştiri yapmamız gerekir. Sakın beni yanlış anlamayın, sizinle aynı görüşte değilim, fakat sizin Diyar için çok büyük bir emek harcadığınızı (benden en az 100 kat daha fazla) biliyorum ve sizi içtenlikle takdir ediyorum. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum, selam ve sevgilerimle...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,346
65,195
Üzüldüm. Bu foruma yeni katılmıştım. Baya canlı ve güzeldi de. Lakin forum şimdi cenaze havasında. Forumu ziyaret etme sıklığımız ister istemez düşüyor
Üzülmeyin sayın "Castiel", Renkli zagor paylaşımlarımız nedeniyle istemeden engel olduğumuz çok değerli ve önemli paylaşımları bekleyin ve onlarla kendinizi avutmaya çalışın. Ben de bu paylaşımları dertlerime derman olsun diye dört gözle bekleyeceğim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Evet geldik bir başka aşamaya!..
Hadi bakalım ortaklaşa bir karar aldınız, hayırlı olsun...
Umarım bu davranışınız forumda yeni ve daha başarılı bir aşamaya geçmemize vesile olur...
Başka bir şey yazmıyorum, sanmayın diyecek bir şeyim yok ama artık bu konuyu da kapatıyorum...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Bu ortak tavrı onaylamamakla birlikte saygı duyuyorum.
Selahattin bey'in belirttiği gibi isteyen paylaşır, isteyen paylaşımı almaz; isteyen beğenir, istemeyen beğenmez...
Buna alınganlık yapmak doğru değil!..
Yüzlerce paylaşım yapan bazı dostlarımızın birçok paylaşımı altında bir tek mesaj dahi yer almamasına karşın, sağ olsunlar paylaşımlarına devam ediyorlar.
Ayrıca diğer paylaşımlar için "engel olduğumuz çok değerli ve önemli paylaşımları bekleyin ve onlarla kendinizi avutmaya çalışın" şeklindeki ifadenin tasvip edilecek yönünün olmadığı düşüncesindeyim.
Saygılarla...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...