bir önerim var

izmarit

Yeni Üye
19 Şub 2010
47
3
sayın sıte yonetıcılerı benım bır onerım var teşşekur butonu olsun isterım. Biliyorum emekleriniz teşşekkurle ödenmez ve zaten bütün linnkler açık birşekilde benim fikrim naçizane yazmaya üşenenler için..Birde bazı çizgiromanlardakı gıbı tek sayfa sayfa yani boyle ıkı sayfa tek ekranda deılde bole tek sayfa kaliteli taramalar varya öyle tarama yapılmasını isterım Acaba çok şeymi isterim :D

fenerbahce_100

Süper Üye
26 Mar 2009
1,838
991
Bence çok da fazla bir şey istememişsiniz,hatta forumdan birini nöbetçi butoncu koymak gerekir butona basmaya üşenenler için nöbetçi butoncu basmalı(imla hatalarını değerli meslekdaşlarıma bırakıyorum).Nedense aklıma Bezgin Bekir geldi.Sen çok yaşa emi izmarit...Gülmekten uykum kaçtı.

Cellatbey

Aktif Üye
7 May 2010
336
235
Kardeşlerim,kusura bakmazsanız şimdi benim bişey sormam farz oldu.
Ben kendi çapımda bir koleksiyonerim.Tekrar belirteyim koleksiyon olarak çok bişeyim yok.Fakat koleksiyoncu duygularına sahip olduğum için,kendi çapımda koleksiyoncuyum diyorum.

Sorum şu; Örneğin Cetin Karakoçun Teks ciltlerinden diyelimki int ortamında henüz bulunmayan on,yirmi,veya üç beş,veya bir cildini,veya Tay yayınları Zagorun aynı şekilde int ortamında henüz olmayan 30 veya 50 cildini (Cilt,fasikül değil) burada siz kardeşlerimle paylaşmak istedim.(Şu anda bulunduğu sandığa ulaşıp açabilmem imkansız)
Diyelimki birkaç ay sonra sandığı açtım.
Diyelimki tarayıp paylaşmak istedim.
Bilenler bilir,Çetin karakoç Teksleri oldukça güzeldirler fakat,ciltleri naziktir.Ciltleri nazik olduğu için okurken tam açmadan okunur.(Tam açılarak okunan cilt bozulur çok çabuk dağılır)

Şimdi bu durumda;
diyelim 50 veya 100 cildi paylaşmak için taramak istedik.Dediğiniz gibi taramayı yaparsak ciltler tamamen ayrılır.Dolayısıyle kitapların koleksiyon değeri sıfıra düşer.Tamir etme yoluna gitsek bile artık orijinal değil tamirli olmuş olur.Üstelik 100 cildin tamiride öyle kolay birşey değil.

Merak ettiğim;

Sizin dediğiniz tek sayfalık taramayı nasıl yapacağız.Bunun bir yolu yöntemimi var?

Bu konuda beni aydınlatırsanız mennun olurum.

Saygılarımla hepinize kucak dolusu sağlık afiyet dileklerimle selamlar.

Önemli not:
Yanlış anlaşılmak istemem ve en korktuğum şeylerden birisi yanlış anlaşılmaktır.
Sorumu yanlış anlamayınız lütfen.Tamamen bilmediğim merak ettiğim için soruyorum.Ben bu tarama işinin tamamen acemisiyim.

.

Son düzenleme:

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Öncelikle her tür görüş ve öneriyi değerlendirmeli ve tartışmalıyız.Sevgili kardeşim ,kendince bir öneri sunmuş ,teşekkürler.Değerli izmarit dostum.Anladığım kadarı ile siz internet olayını bilenlerdensiniz.Bizlerde bu konuda hiçte yabana atılacak insanlar değiliz bu konuda emin olabilirsiniz.şu teşekkür işine gelince siz isterseniz teşekkür de etmek zorunda değilsiniz .Şöyleki sitemizde asl olan insanların elinde olanları belirli bir kesime değil çizgiromana gönül vermiş olanlara paylaşma isteğidir.Bunun için teşekkür değil birkaç sözcük ile beğeni ve yorum beklemekteyiz .Macera nerede yayımlanmış ,kim cizmiş ,taramanın kalitesi ve.gibi.Diğer görüşümüze gelince taramalarımızı yüksek çözünürlükte ve kalitali olarak yapmak zaten hedefimiz ve övünmek gibi olmasın başarımızdır .Bizi diğer sitelerden ayıran bu saygı,dostluk ve paylaşımcı ruhtur.Taramlarınızı ve yorumlarınızı sabırsızlıkla bekleyeceğim.Saygılarımla.

izmarit

Yeni Üye
19 Şub 2010
47
3
Ya aslında çok utandım şimdi benim buton talebım tamamen emek veren paylaşım yapan kıymetli kardeşlerimizin paylasımından yaralanıpta yorum yazmayan ınsanlar ıçındı :( Buarada ben çr paylaşımı yapamam çünkü benim hiç çr olmadı ben hep adını duyupda sahip olamadığım çr lere buradan kavuştum Bütün emekleriniz için çok çok çok teşekkürler....!

Yönetici Uyarısı :

Mesajlarınızda Türkçeyi doğru ve düzgün bir şekilde kullanınız...

Moderatör tarafında düzenlendi: