Mega ve Uploaded üzerinden verilen linkler için çözüm

arihanu

Kıdemli Üye
5 Eki 2010
208
505
Mega ve Uploaded üzerinden verilen linkler genellikle kotalı ya da bekletmekle uğraştırdığı oluyor. bununla ilgili beklemeden indirme yapabileceğiniz bir site öğrendim. Kemik dergilerinin bir kaçını mega linklerini kopyalayıp bu siteden indirdim;

sizin de yararlanmanız için paylaşmak istedim. Ayrıca eğer idm kullanıyorsanız buradan çıkan linkleri de idm ile indirebiliyorsunuz, kolaylık oluyor.

ufuk çarşı

Yeni Üye
4 Ara 2019
38
34
İzmir
Mega ve Uploaded üzerinden verilen linkler genellikle kotalı ya da bekletmekle uğraştırdığı oluyor. bununla ilgili beklemeden indirme yapabileceğiniz bir site öğrendim. Kemik dergilerinin bir kaçını mega linklerini kopyalayıp bu siteden indirdim;

sizin de yararlanmanız için paylaşmak istedim. Ayrıca eğer idm kullanıyorsanız buradan çıkan linkleri de idm ile indirebiliyorsunuz, kolaylık oluyor.

bende idm var ama nitro sitesinde hata veriyor?

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
idm ve yukardaki site linki denemek lazım.

fransızca eserler genellikle upload sitesinde var, bir kaç sitede de italyanca vardı. Denemek lazım. Makineyi restelemeden bten indirmenin peşine indirebilirse güzel bir uygulama. Yok buda indirmenin peşinden para ve saat bekletirse aynı şey.

arihanu

Kıdemli Üye
5 Eki 2010
208
505
Sayın atsinaa ücretli olduğunu söylemiş ancak ben herhangi bir ücret ödemedim. Premium gibi üyelik vardır belki ama ben heehangi birşey yapmadım ve indiriyorum. Para da ödemedim

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
nitroflare işkencesinden de kurtaracak bir site varsa çok dua alırsınız eminim :D

Benzeri bir sitenin şöyle bir önerisi var.
İngilizceden ( programla) dilimize çevrilmiş hali...
Benim de NinroFlare de ısrar edilmesinden dolayı düşüncelerim bu yöndeydi.
PAZARLAMA TAKTİKLERİNDEN BİRİ DİYELİM.

" Sizin tarafınızdan getirilen bir kullanıcı hizmetle ilgili her plan aldığında, komisyon olarak fiyatın% 20'sini alırsınız.
İnanılmaz değil mi? Bir web yöneticisi, forum veya blog sahibi iseniz, teklifimizi kullanıcılar için daha da cazip hale getirmek için banner'larımızı kullanabilirsiniz, unutmayın, bizimle tanıştığınız çok sayıda tavsiye, daha fazla kazanacaksınız."

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi

LinkSnappy torrent indirme özelliği iyiymiş ama nasıl deneyeceğimi pek
anlamadım henüz. 7 günlük üyelikle ücretsiz kullanılıyormuş sanırım (ekşi
yorumlarına baktım.) Herhalde e-mail yetiyor. E-mail olmasa iyiydi.

Torrent'ten bir iki indirmiştim. Ama daha fazla indirmeme izin vermedi.
Emule gibi bir şeyler de var denemediğim.

Bir de HyperDebrid.Net var. İyi sayılır.

Son düzenleme:

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Sayın atsinaa ücretli olduğunu söylemiş ancak ben herhangi bir ücret ödemedim. Premium gibi üyelik vardır belki ama ben heehangi birşey yapmadım ve indiriyorum. Para da ödemedim
Upload veya download yaparken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz zaten.

Download yaparken reklamla karşılaşıyorsunuz. Bu reklamlardan upload yapan pay alıyor. Ücretsiz sitelerde doğal olarak indirme hızı yerlerde sürünüyor.
Premium hizmet almak isterseniz; minimum reklam ile karşılaşıp hızlıca download yapabiliyorsunuz. Elbette bunun bir hizmet bedeli olacak; kesenize göre veya gereksinime göre üyelik alıyorsunuz. Upload yapanın buradan da payı oluyor.

Bedava indirmeyi minimum kb/s ile tutup, premium üyeliği özendirmek istiyorlar.

Bu düşünce ile sunum yapmanız için paylaşımınızın çekici olması gerekir.
Eh, ticari düşünce ile "ben paylaşımımı yaptım; bedava isteyen süre kaybeder, süreden kazanmak isteyen bedelini siteye öder, ben de payımı alırım"

Bana çok etik gelmiyor.
Öbür yandan; ortaya bir emek koyulmuş, çeviri yapılmış, balonlama yapılmış, sayfa düzenlemesi yapılmış. Paylaşımdan direk kazanç da sağlamıyor.
Sunumu beğenip indirmek isteyen; ücretsiz olarak -zamanını vererek- temin edebiliyor. Günümüz ekonomik şartlarında az da olsa hak veriyorum.

Son olarak, 20 mb/s (2,5 MB/saniye) hızında internet var artık; günümüzde saniyede 20 KB hız nedir arkadaş?
2005-2006 yıllarında bu hızlarda film indiriyordum eMule sitesi ile, ama aynı anda 20 tane film çekiyordum; iki günde filmler gelmiş oluyordu.

Başka forumda, malum nick'ten ilk zamanlarda Nitro'dan sürüyle kitap indirdim,
haftalarca bekledim. Etik bulmadığım için "alıntı" ibaresiyle Çizgi Diyarında sunmadım. O malum nick şimdi burada nitro ile kitap pazarlıyor.
Bana etik gelmeyen taraf bu.

Sunulmuş bir kitabı indirmek istediğimde, açılan sayfada Nitro'yu görünce hemen iptal edip, arkama bile bakmıyorum.

Sensei'ye selamlar, saygılar...

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
824
1,609
Konuyla çok alakalı değil belki ama mega free üyelik indirme sınırını ne kadar düşürmüşse artık 140 mb bile olmadan kota doldu uyarısı verip indirmeyi durdurdu. 2 gb indirebiliyorduk niye böyle oldu?