Üstad Daltas'sız da Geçmiyor Günler

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Bir çoğumuz için sanki yakınımızı kaybetmenin verdiği derin acı ve üzüntülerin içimizde yarattığı derin sancısı ile birlikte seyreden kronik bir rahatsızlık gibi onun erken ve ani vedası.
Çocukluğumdan beri hiç sevemedim vedaları.
Hint Vedalar'ı hariç onun da konuyla ilgisi yok.
Evden çok erken yaşlarda ayrılmanın bir tezahürü sanırım vedalara olan mesafeli duruşum.
Ayrılığın hediyesini hep içimde en derinden hissetmişimdir.
Şimdilerde Üstadımız Daltas'ın ani vedası bir tsunami gibi hepimizi yıktı geçti.
İnsan hiç tanışmadığı insanları bu kadar sevip saygı duyabilir mi ?
Binlerce kez "Evet!"
Profesör'ümüzün aramızdan ayrılması bir yana Tafamus ve Kandraks'ın kaybı beni çok derinden üzmüştür.
Bu ülkede iyi şeyler de oluyor dediğim çizgi roman dünyasında bizim için Grand Master mesabesindeki Üstat Daltas'ın gitmesini ise hala içim yanarak hatırlıyorum.
Bir an önce aramıza tekrar dönmesini temenni ediyorum.
Çok yoruldu biliyoruz.
Çok emek sarf etti biliyoruz.
Elbette dinlensin elbette biraz kendi içinde kalsın.
Umarım bizlerin ona olan saygı ve sevgisini bilerek tekrar döner.
Hiç bir paylaşım yapıp yapmaması önemli değil, aramızda olduğunu görmek bile yeter dahası üstadın gölgesi yeter.
Saygı ve selamlarımla.

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Çok üzgünüz sevgili Beymelikli üstadım.
Kendisini büyük bir hayranlık ve saygıyla takip ediyorduk.
Kendisine bana göre bir plaket hazırlayıp Çizgi Roman Okurları Derneği olarak katkılarından dolayı vermek gerekir.
Sayın başkanımız Önder beyin bu konuyu değerlendirmesini rica ediyorum kendilerinden.
Anıt bir isim halen kabul edemiyorum halen şoktayım.
Ben de çok duygusalımdır, bakmayın bazen sert yazılara. Yufka yürekli tipler vardır ya hiç bir şeye dayanamayan ben de aynen öyleyimdir.
Kimsenin üzülmesine dayanamam hele çocuksa, aman aman oturur bu yaşta gözlerimin vanasını açarım.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Söylediklerinizin altına aynen imzamı atarım sayın üstat abolardis. Ben de hala Daltas üstadın yokluğuna alışamadım. Kendisi benim bilgisayar başına geçme sebeplerimden biriydi, adeta güne onunla başlar olmuş ve günü de onunla sonlandırır olmuştum. "Acaba bugün hangi muhteşem Tex'leri paylaşacak?" diye heyecanla her gün bekliyordum. İnşallah sayın üstat Daltas aramıza en kısa zamanda dönmeye karar verir.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,465
Kendi Koltuğunda
İnsan yaşlandıkça aşırı duygusallaşıyor.
Abolardis üstadım ikimiz şimdi yan yana olsak tutamazdık gözyaşlarımızı.
Tanımadığımız yüz yüze görüşmediğimiz kaybettiğimiz üstatlarımıza inanınız ki en yakınım gibi göz yaşlarımı tutamadım.
Daltas üstadın da acı veren ayrılığına çok üzüldük.
Sanki içimizden bir şeyler kopuyor.
Çok şey yazmak isterim ama şimdi yine içim burkuldu.
Gençken bu kadar değildim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Sormayın üstadım yaş ilerledikçe daha da duygusallaştım ben de.
Eskiden de yufka yürekliydim ama şimdilerde tahmin edin siz.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Üstadımızla şahsen tanıyan dostların randevu alıp görüşmeleri çok yerinde olur kanaatindeyim.
Zamana bırakmanın bu aşamada yerinde olamayacağını düşünüyorum.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Ben de sizle aynı kanaatteyim sayın üstadım. Daltas gibi bir üstadı öyle hemen bırakmamalıyız, En azından veda nedenini öğrenebilirsek, ona göre bir çare düşünebiliriz.

ftekke

Kıdemli Üye
18 Ocak 2010
114
123
Bu sayfadaki tüm mesajları okudum ve hepsine de imzamı atarım. Ben kendi açımdan şunu ilave edeyim ki, forumdaki "teks renkli maceralar sıralı liste" sayfası çok kullanılanlar bölümünde en başta yer alıyordu. Foruma oradan başlıyor orada bitiriyordum. Hiç yaşlanmayacak ve ölmeyecek gibi duran yenilmez Teks Willer öldü, Kit Carson ise artık ölü bir deve. Şimdi sayfa öksüz, bizler ise yetim kaldık.