Otisabi serisini satın almak ya da almamak !?

alixkandemir

Yeni Üye
17 Eyl 2012
29
15
lüleburgaz
Merhaba Değerli Çizgiroman Dostları

Bir süredir otisabi serisi kafama takılmıştı buraya baktığımda da silindiğini gördüm. Hem de Otisabi çizerinin buradaki Çizgiromana gönül vermiş dostlarımı beleşçiler diye tanımlayarak, hakaret ederek sildirdiğini gördüm. Sildirmek isteyebilir doğal hakkıdır fakat beleşçi diyerek hakaret edemez çok ayıp bişey.

Otisabi serisini satın almak istiyordum fakat çizerin bu tanımını okuyunca Otisabi çizerine karşı bir soğuma oluştu bende

Bu Otisabi serisini karakterin hatrına satın alsammı ? yoksa çizerin tuhaf tavrına bakarak almasammı ? arada kaldım siz ne dersiniz ?

ilgili konu ( http://www.cizgidiyari.com/forum/cizgi-duyurular/103988-otisabi-ve-cizeri-hakkinda.html )

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Bence alın hatta bir dostum bana hediye getirmişti.
Çizer kardeşimiz yanlış tanıyor bizleri alan bizleriz zaten.
Yayıncı ve çizerlerin makul olması gerekir.
2 Yıl geçmeden paylaşım yapılmıyor zaten.
Kolleksiyon yapan dostlar zaten arşivlemek için alıyorlar.
Bende dahil.
Yani çizerin tutumundan ziyade bizim tavrımız belirliyor herşeyi.
Aslında bazan diyorumki boş ver herşeyi çizgi roman olsa ne olur olmazsa ne olur satılsa ne olur okunmasa ne çıkar forumlarda işin ne üstelik saatlerce ne tarama düzenlemesi ne uğraşıyorsun birader.
Ülkemizin en büyük handikapı bir kaç insan birarada bir şey yapamıyoruz.
Ülkemizde ciddi bir ortaklık göremezsiniz.
Siyasette dahil.
Şurada çizgi romanla ilgilenen küçük bir topluluk orada bile yok yayıncıdır,çizerdir yok farklı ekollerdir anlam veremiyorum.
Bende kabul ederim mükemmelliyetçi bir insanım ama idealler daha mühimdir diyorum.
Şu güzelim kültür yaşasın sanat büyüsün istiyorum.
Çokmu şey istiyorum hayır.
Belli yaşlarda ki insanlarız aşabiliriz bir çok şeyi.
Aslında çizer kardeşimizden şu tavrı görmek isterdim değerli dostlarım ilginiz için çok teşekkür eder sizleri tanımak isterim.
Ama tasvip etmediğim bir tavır gösterdi.
Benim için para çokta mühim değil herşeyi alabilecek yeterli imkanlarım var.
Neyse değerli dostlarım kendinize iyi bakın

Son düzenleme:

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,271
3,650
Merhaba Değerli Çizgiroman Dostları

Bir süredir otisabi serisi bir süredir kafama takılmıştı buraya baktığımda da silindiğini gördüm. Hem de Otisabi çizerinin buradaki Çizgiromana gönül vermiş dostlarımı beleşçiler diye tanımlayarak, hakaret ederek sildirdiğini gördüm. Sildirmek isteyebilir doğal hakkıdır fakat beleşçi diyerek hakaret edemez çok ayıp bişey.

Otisabi serisini satın almak istiyordum fakat çizerin bu tanımını okuyunca Otisabi çizerine karşı bir soğuma oluştu bende

Bu Otisabi serisini karakterin hatrına satın alsammı ? yoksa çizerin tuhaf tavrına bakarak almasammı ? arada kaldım siz ne dersiniz ?

ilgili konu ( http://www.cizgidiyari.com/forum/cizgi-duyurular/103988-otisabi-ve-cizeri-hakkinda.html )

Yılmaz Beyi tanımıyorum, forumdaki durumu da şimdi farkettim çok önceden cereyan etmiş bir durumun üzerine üzerine yorum yapıp polemik yaratmak da gereksiz. şahsi fikrim almanız yönünde ben çok severek 2 tur okudum Otis abiyi tavsiye ederim, muhtemelen bir 3. turum da olacak.Bende yanılmıyorsam 6-7-8 numaralı sayılar var ilk 5 ide bende alacağım varsa baskısı.

Dip Not : Burada yayınlansın yayınlamasın gerçek çizgi roman severlerin zaten çizgi romanları çıktıkça aldıklarını düşünüyorum.

alixkandemir

Yeni Üye
17 Eyl 2012
29
15
lüleburgaz
Yılmaz Beyi tanımıyorum, forumdaki durumu da şimdi farkettim çok önceden cereyan etmiş bir durumun üzerine üzerine yorum yapıp polemik yaratmak da gereksiz. şahsi fikrim almanız yönünde ben çok severek 2 tur okudum Otis abiyi tavsiye ederim, muhtemelen bir 3. turum da olacak.Bende yanılmıyorsam 6-7-8 numaralı sayılar var ilk 5 ide bende alacağım varsa baskısı.

Dip Not : Burada yayınlansın yayınlamasın gerçek çizgi roman severlerin zaten çizgi romanları çıktıkça aldıklarını düşünüyorum.

Amacım polemik yaratmak değil duygu ve düşüncelerimi dile getirdim. Çizerin ismini dahi bilerek kullanmadım. Sadece çizerin tutumu benim hoşuma gitmediği için almak istediğim çizgikitapta kararsız kalmıştım sizlerden yardım alarak bu kararsızlığımı gidermek istedim.

Dip Not : Çizgi romana gönül vermiş insanların daha da fazla olması adına beleşçilerin daha da artmasını diliyorum. O beleşçiler arttıkça sanata verilen değerde artacaktır.

Extra not : Son aldığım çizgikitaplar bugün geldi ( ortam 1-2-3 Karakarga yayınları )

alixkandemir

Yeni Üye
17 Eyl 2012
29
15
lüleburgaz
Bence alın hatta bir dostum bana hediye getirmişti.
Çizer kardeşimiz yanlış tanıyor bizleri alan bizleriz zaten.
Yayıncı ve çizerlerin makul olması gerekir.
2 Yıl geçmeden paylaşım yapılmıyor zaten.
Kolleksiyon yapan dostlar zaten arşivlemek için alıyorlar.
Bende dahil.
Yani çizerin tutumundan ziyade bizim tavrımız belirliyor herşeyi.
Aslında bazan diyorumki boş ver herşeyi çizgi roman olsa ne olur olmazsa ne olur satılsa ne olur okunmasa ne çıkar forumlarda işin ne üstelik saatlerce ne tarama düzenlemesi ne uğraşıyorsun birader.
Ülkemizin en büyük handikapı bir kaç insan birarada bir şey yapamıyoruz.
Ülkemizde ciddi bir ortaklık göremezsiniz.
Siyasette dahil.
Şurada çizgi romanla ilgilenen küçük bir topluluk orada bile yok yayıncıdır,çizerdir yok farklı ekollerdir anlam veremiyorum.
Bende kabul ederim mükemmelliyetçi bir insanım ama idealler daha mühimdir diyorum.
Şu güzelim kültür yaşasın sanat büyüsün istiyorum.
Çokmu şey istiyorum hayır.
Belli yaşlarda ki insanlarız aşabiliriz bir çok şeyi.
Aslında çizer kardeşimizden şu tavrı görmek isterdim değerli dostlarım ilginiz için çok teşekkür eder sizleri tanımak isterim.
Ama tasvip etmediğim bir tavır gösterdi.
Benim için para çokta mühim değil herşeyi alabilecek yeterli imkanlarım var.
Neyse değerli dostlarım kendinize iyi bakın

Değerli tahlil ve tespitlerinizden dolayı teşekkür ederim. Kararsızlığıma çözüm oldunuz. Otis abi serisini Çizgiroman kültürü adına satın alacağım .

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,271
3,650
Amacım polemik yaratmak değil duygu ve düşüncelerimi dile getirdim. Çizerin ismini dahi bilerek kullanmadım. Sadece çizerin tutumu benim hoşuma gitmediği için almak istediğim çizgikitapta kararsız kalmıştım sizlerden yardım alarak bu kararsızlığımı gidermek istedim.

Dip Not : Çizgi romana gönül vermiş insanların daha da fazla olması adına beleşçilerin daha da artmasını diliyorum. O beleşçiler arttıkça sanata verilen değerde artacaktır.

Extra not : Son aldığım çizgikitaplar bugün geldi ( ortam 1-2-3 Karakarga yayınları )

Cümlemi yanlış kurmuşum affola amacım kendi adıma polemik yaratmak değil yazacaktım sizi kastetmedim :)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Aslında reklam yapmıyormuyuz,

severim veya sevmem,

canım isterse alırım canım istemezse almam, bu bana bağlı.

Yazar isterse çizer istemezse çizmez, buda ona bağlı ama eserini pazarlayabilmesi lazım.

Buda bu ve bunun gibi mecralarda tanıtımla olur.

Çizer eserini iyi tanıtabilirse güzel pazarı olur. Tanıtamazsa kötü pazarı.

Şu an benim yaptığım gibi iyi veya kötü bir pazarı oluşturuyoruz, beleşçileri sevmeyen bir çizere pazarı.