''ESATTR''

''ESATTR''

Görüş ve Önerileriniz

Like Tree48Likes
  • 25 Post By Aster01
  • 9 Post By TOY
  • 10 Post By abolardis
  • 3 Post By Ray Luca
  • 1 Post By abolardis

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11.Temmuz.2019, 16:02   #1
Yeni Üye

Aster01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
Aster01 is on a distinguished road
Icon14 ''ESATTR''
Çizgi Roman aşkı bitmeyen, Trabzonlu olup ''laz'' inadını/kızgınlığını hissettiren, emeğe saygıyı öncelik veren değerli üstada bana/bize kattığı sayısız frankofon çizgi roman için teşekkür ederim.

Unutulduğunuzu da sanmayın sakın...

Bu ateş, kızsanız da bitmiyor; biliyorum. Buradan bu ateşi harlatan Sensei üstada da teşekkür ederim.

Sizi bekliyoruz. Yapan yaptığı ile kalsın, matbaa kalitesi digital gibi olmuyor nasıl olsa. Biraz araştıran satanlara meyil etmez. ( Alanın hiç mi suçu yok. Arpası fazla geliyorsa size ne, boşverin. )
Aster01 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 11.Temmuz.2019, 19:23   #2
TOY
Kıdemli Üye

TOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
TOY is on a distinguished road
O Güzel İnsanlar

Dönen ne ki, Ben miyim, gece mi yaşam karası Düş savurganlığına düşmüş karayağız delikanlılar… “o güzel insanlar” Ağıtlar söylenir mi, her biri kayıp ölülerine, Ağıtlar düşe, düşler dumana, Şimdi yüzler ağıtlara mı dönük…

“O güzel atlara binip…” Döşleri çamur deryası, Kanatlanmış, Sözler tozu dumana katmış… Ben miyim, gece mi yaşam karası, Ufka lekelenmiş gölgeleri… Gelmiş içime oturmuş, Başım üzre mi yeri…

“gittiler…” Uçtu… Ne varsa, ne yoksa Siyah beyaz öpüşleri kaldı. Desem ki, nereye, nereye? Çıkar mı sesim, Duyarlar mı beni… Ben yalnızca şunu bildim: “O güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler…” Yaşar Kemal
TOY isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 11.Temmuz.2019, 23:09   #3
Onursal Üye

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 388253
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Kalanlar ve gidenler ayrılan ayırdında ;
Talihsiz bir öykünün son cümlesidir bu,
Yarım kalmış bir esaretin ez cümlesidir bu

Kalanlar kalabalık bir izdiham kadar elemli
Kalanlar gidenlerden daha kederli

Ne geçmişe dönmek çare
Şimdi saatleri geriye döndürmek ne çare

Zamanın ağırlığımıdır üstümüze çöken
Kara bulutlarmıdır site site gezen

Kim daha kazançlı kaybedenlermi ?
Kazandığını düşünen fırsatçı abidelerimi ?

Şimdi yorgun bir pencere gibi açılmayı bekleriz
Şimdi yorgun bir perde gibi çekilmeyi bekleriz

Kelebek etkisimidir bilinmez sıradayağı tesirimi
Enkaz altında mağdur görüntüsü

Geri gelirmi gidenler bilinmez
Bilinmezse nedenlere gidilmez
murtaza5, yeryüzü, prince ve 7 kişi bunu beğendi.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 12.Temmuz.2019, 01:31   #4
Kıdemli Üye

Ray Luca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 15099
•Rep Seviyesi :
Ray Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond repute
Ray Luca - İCQ üzeri Mesaj gönder
Alıntı: abolardis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kalanlar ve gidenler ayrılan ayırdında ;
Talihsiz bir öykünün son cümlesidir bu,
Yarım kalmış bir esaretin ez cümlesidir bu

Bir Yahya Kemal esintisi hissettim.
abolardis, prince ve TOY bunu beğendi.
Alt 12.Temmuz.2019, 21:30   #5
Onursal Üye

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 388253
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Kesinlikle öyle Yahya Kemal Beyatlı ya benzemek bile gurur verir.
Esattr üstadın gidişi , çalışmaların bitişi bizleri çok üzdü.
Ne yazıkki yapılacak bir şey yok.
Hiç mi iyi bir şey olmaz yada ne güzel oldu diyebileceğimiz bir şey meydana gelmez.
Kafama sıkar giderim modundayım.
Kötüye kullanım her daim olur.
İnsanların kararlarına bir tesirimiz olamıyor maalesef.
Benim düşüncem çizgi roman her şeyin üstünde olmalı.
Yedi iklim , dört deniz,okullar mahalleler ,köprüler ve tren yolları asfalt yollar boyu dizilmiş fabrikalar ve işçiler ve köylüler ve ülkem.
Sorun birde ayrılmakta değil şu lanet olasıca ,canı çıkasıca yalnızlık ve azlık duygusu. Hatta ve hatta tehcir edilmişlik hissi.
Suçum yokken ceza gibi ezilmiş hissediyorum.Benki bu yaşımda bile dirençle bakıyorum hayata.
Yenilmeyi kabul etmiyorum.
Savaşır gibi çalışıyorum.
Kabul etmiyorum hiç bir zaman haksızlığı.
Ezilerek geliyorum yaşamın içinden benim hiç oyuncağım olmadı mesela.
Benim istediğimi alabileceğim paramda yoktu.
Peynir ekmek yiyerek büyüdüm elmanın tadını unutmuştum.
Horlanmışlıklardan ,dışlanmışlıklardan paldır küldür ezikliklerden,çaresizlikten kimsesizlikten kopa kopa geliyorum.
Umutla ,mücadele ederek kendimi paralayarak ,hiçliğe tutunarak geliyorum.
Umudumu hiç kaybetmeden çocuk olmadan belki ,belki hep büyük sorumluluk taşıyarak geliyorum ama şimdi şu anda buradayım.Ezilmedik ,darbe almadık hiç bir yanım yok ama yinede burdayım.
Acı çektim biliyorum çekilenleri ,ezilenleri en iyi ben anlıyorum.Anlıyorum bu kadar anlıyorum.En derinden.
Her şeye rağmen yaşamayı kabul ediyorum.
Vedamı yinede canın sağolsun hocam daha kötüsünüde gördüm.
murtaza5 bunu beğendi.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil