Darkwood'da muhtarlık seçimi

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Darkwood da seçim kızışıyor.Muhtar adaylığını açıklayan Bat Batterton seçimlerde iddialıyım , tek rakibim Türk Hava Yolları açıklamasını yaparken Mıhtar adaylarından Çiko bende adayım adayların adayıyım dedi.....
Zagor ve bilumum kabilelerin açık desteğini alan büyük insan lider tabiatlı Çiko her kabilenin bir şefi vardır ama muhtarı yoktur benimle birlikte hareket ederseniz hareket etmiş olursunuz dedi....
Bat Batterton seçimlere Aziz Nesin 'in Sizin Memlekette Hiç Eşek Yokmu eserini referans alarak hazırlandığını belirterek, anketlerden iyi sonuçlar geliyor Siu ve Mohawklarda öndeyiz arayı giderek açıyorum dedi....
Muhtar adayı Çiko benim arkamda halk desteği var Şirin baba olsun,Scooby Do olsun hepsi benim yanımda, bize oy veren kızılderililer manitunun çayırlarında at koşturur,manda otlatır,koyun ve keçi yayar....Garantisi benden dedi...
Açıklamaları ile gündemin en ön sıralarında Fink atan üstad Batterton ise Darkwood elden gidiyor.Araçlara park yeri bulamıyoruz. Gençlerimiz kahve köşelerinde orman kuytularında heba olup gidiyor onları ekonomiye kazandıracağız açıklamasını yaptı...
Mıhtar adayı Çiko ise ne şiş yansın ne kebap hebelek hübelek dedi.Basın mensuplarının ısrarlı soruları karşısında kadim bir lisanda başarılar diledim dediysede kimse tatmin olmadı.
Darkwood da seçim giderek kızışıyor.Yeni adaylar ve ittifaklar olabileceği söyleniyor...
Bize düşen bir şey yok haliyle ama düşerse gökten meteor değil Amasya elması yada Arjantin armudu düşsün.....

gizliozne42

Yeni Üye
29 Ağu 2013
28
50
Biraz acı bir sitem olacak ama, kutuplara ayrılmadık, bölünmedik bir çizgi romanımız kaldı. Lütfen, en azından oraya siyaset girmesin ne olur.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Kesinlikle dostum haklısınız...
Çok dikkatli yazmaya çalıştım...
Muhtarlık seçimini o yüzden yazdım aslında...
Çizgi dünyasında o kadar değişik düşüncede dostlar varki ortak payda hepsinin üstünde...
Eleştiri konjonktür itibariyle yerinde görülebilir dahası yönetim tarafından konu kaldırılabilir....
Takdiri onlara bırakayım....
Belki doğrusuda odur...
Selamlarımla değerli dostlarım...

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Valla benim oyum Çiko'ya. Bat'e göre daha bir Darkwood'un yerlisi sayılır. Mekanı bataklık bir kerem. Arkasında Baltalı İlah desteği var ki, Cherokee, Mohican, Mohawk vs bilimum kabile oyları da garanti bence. Çiko'nun muhtarlığında Zagor'da biraz gezmeleri bırakıp mala davara fayda verir. Ne o ikide bir Odyssey modyssey gezip duru ööle. Bence Darkwood muhtariyeti daha önemli.

Bat'te sevdiğimiz bir aday ama onun kulvarı farklı. Onu da Pleasant Point valisi atarız, Darkwood'a çift şeritli yol projesi filan yapar. Yol Bat'ten, tesis Çiko'dan. Kulağa fena gelmiyor...

Selamlar
Lami