Evdeki internet rezaletim (2)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Geçen hafta cuma günü Süperonlıne beni arayıp kontratın bitmek üzere yeni kampanya var dedi dinledim.
Şu anda 16 mbit olduğu söylenen ve benim 2 mbit aldığım hıza (50 gb kotalı) 64tl ödüyorum, son 1 ay varmış.
Yeni kampanya fiber internet 24 mbit hızda 75 gb kotalıymış ama hızı hiç düşürmeyeceklerini garanti ettiler.
(TTnet çalışanı bir komşum henüz fiber olmadığını söyledi.:D:D)

Bunun yanında dijitürk hediye, toplam ilk 3 ay 38 tl, kalan 9 ay 55 tl kontrat 1 yıllık.
Neyse okey yapalım dedim 5 dk. sonra dijitürkten aradılar adres vs. bilgiler pazartesi kuruluma gelecekler, şahane yahu.

Bu gün cuma. Her akşam saat 7.de dijitürk bayisinden bir sms geliyor, Talebiniz üzerine randevunuz yarına ertelenmiştir diyor.
Telefon ediyorum çalıyor ama cevap veren yok, beni arayan yok.
Baharı bekleyen kumrular modundayız yani. Şimdi arayıp altın kaplama anten verseler kapıdan içeri girmeleri mümkün değil.

Şimdi yeni kampanyalara açığım, bakalım ne olacak?
Tavsiyeniz varsa dinlerim.:)

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
Bende aynı sıkıntıları yıllarca çektim. Tavsiye edemem, belki iyi çıkar belki kötü. Yerine göre değişebilir. Seçeneksiz olmak kötü. Ama taahhütsüz olduğu için türknet'i deneyebilirsin. Olmadı vazgeçersin. Bende ttnet'ten daha kötü olamaz diye geçmiştim.

elma

Yeni Üye
28 Eyl 2017
44
84
aynı şekilde benide aradılar Superonline tahahhüdü 1 ay kalmıştı 2 yıl uzatın dsmart hediye edelim dediler kabul ettik dsmartı kurdular 1 ay sonra dsmart faturası geldi 29 tl superonlineyi aradım böyle bir kampanyamız yok dsmartı aradım bizim bayilerin bir kısmı böyle üç kağıtçılk yapıyorlar dediler sizi tüketici mahkemesine veririm deyince iptal ettiler bizede dsmart alıcısını iade etmek için kapı kapı dolaşmak kaldı zorda olsa geri verdim
kolay gelsin herkese

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Sevgili Büyükbeyaz hangi servis sağlayıcıyı seçersen seç hepsi aynı servis ağını kullanıyor. Yani hattında bir değişiklik olmuyor. Herhangi bir arıza durumundada gelip bakacak olan kişiler yine Ttnett görevlileri olucak, fakat onlarda önce kendi abonelerine öncelik tanıyacakları için senin işin uzayacak. Ben yıllardır Ttnet kullanıyorum memnunum. Yalın internet kullanıyorum yani hatsız, ayda 56 lira ödüyorum ve herhangi bir arızamdada anında müdahele ediyorlar. Tabii yinede sen bilirsin dostum.

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,813
Geçen hafta cuma günü Süperonlıne beni arayıp kontratın bitmek üzere yeni kampanya var dedi dinledim.
Şu anda 16 mbit olduğu söylenen ve benim 2 mbit aldığım hıza (50 gb kotalı) 64tl ödüyorum, son 1 ay varmış.
Yeni kampanya fiber internet 24 mbit hızda 75 gb kotalıymış ama hızı hiç düşürmeyeceklerini garanti ettiler.
(TTnet çalışanı bir komşum henüz fiber olmadığını söyledi.:D:D)

Bunun yanında dijitürk hediye, toplam ilk 3 ay 38 tl, kalan 9 ay 55 tl kontrat 1 yıllık.
Neyse okey yapalım dedim 5 dk. sonra dijitürkten aradılar adres vs. bilgiler pazartesi kuruluma gelecekler, şahane yahu.

Bu gün cuma. Her akşam saat 7.de dijitürk bayisinden bir sms geliyor, Talebiniz üzerine randevunuz yarına ertelenmiştir diyor.
Telefon ediyorum çalıyor ama cevap veren yok, beni arayan yok.
Baharı bekleyen kumrular modundayız yani. Şimdi arayıp altın kaplama anten verseler kapıdan içeri girmeleri mümkün değil.

Şimdi yeni kampanyalara açığım, bakalım ne olacak?
Tavsiyeniz varsa dinlerim.:)

Ben o tuzağa bir kere düştüm. Sen sakın düşme dostum. Bir sürü tutulmayan söz veriyorlar. Can havliyle TTNet'e geri döndüm. Ama Superonline'ı iptal ettirene kadar burnumdan getirdi lanet olası gringolar!

Ayrıca kontratının gerçekten bitip bitmediğini TTNet'ten sorgula, çünkü o konuda da yalan söylüyorlar. Zaten komşun da söylemiş, burda fiber yok diye. Olmayan fiberi bağlayalım demeleri bile bir gösterge.

Son düzenleme:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,183
8,060
Ben yıllarca Süperonline kullandım çok da memnundum.
Evden taşınınca yeni taşındığım semtte süperonline olmadığından,
Mecburen başka bir firmayla görüştüm.
Uydunet / Kablo TV
Yaklaşık 9 yıldır aboneyim. Hem TV hem İnternet.
Hızımdan ve kotamdan da çocuklarla birlikte kullanmama rağmen memnunum.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Sevgili dostum, sakın bu tuzağa düşme!..

Geçen yıl Digitürk'e kendi ayağımla gidip abone oldum. Kurulum yapıldı, beş yüz lirayı dokuz taksitte ödedim. Sözleşme yapılırken, "telefon ve e-posta adreslerime çağrı ve mesaj gelmesin" diye gerekli bütün kutuları işaretlettim. Yetmedi, sözleşmenin üzerine kalemle yazıp imzaladım. Sonuç:

Her allahın günü, "şu kampanyamız var, bu fırsatı sunuyoruz," diyen telefonlar, sayısız mesajlar... En nazik sesimle, "Ulan ...tirtmeyin kampanyanızı, her odaya bir tane almam mı gerekiyor?" sorusunu kaç defa sormak zorunda kaldığımı hatırlamıyorum.

Bitmedi:

Futbol sezonu sonunda iade etmek istedim, almadılar... Nedenini sormayın, almıyorlar işte!.. Yaşadıklarım, yemin ederim 300 sayfalık bir roman olur. Tüketici Hakem Heyeti'ne gittim, çare bulamadılar. Kutularını, ofisteki elemanlarını kandırarak geri verebildim. Aslında tam olarak kurtulabildiğimden de emin değilim; bir sene geçtiği halde, ilk dokuz ayda ödeyip bitirdiğim abonelik ücreti için hâlâ "faturanızı ödeyin" mesajları geliyor. Bugünlerde telefon edemiyorlar çünkü canım burnumun ucuna kadar geldiği için artık en nazik tavrımı kullanamıyorum.

Antalya'da yaşarken Süperonline kullanıyordum ve çok memnundum. Hem ADSL hem de fiberini kullandım ve hiç üzülmedim. Abonelik iptali sırasında da sıkıntı yaşatmadılar.

Burada TTNet fiber alyapısı ile D-Smart abonesi oldum; şimdilik herhangi bir sorunum yok.

Sana, sorunsuz, dertsiz abonelikler diliyorum.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,164
4,976
Ne demişler bu tür servis sağlayıcılar için; "Tencere dibin kara-Seninki benden kara"!

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Fikir Paylaşımı

Canım kardeşim Ali,ben Kablo internet kullanıyorum.57.-Lira. 25 mbit hızında 50 gb kotalı,Aşınca 8 mbit'e düşüyor.Ama yine de tv de film gayet güzel seyredebiliyorum.15-20 Adet de sinema kanalı içinde.Ama sanırım sizin oralarda kablo yoktur.Bugüne kadar duyduğum, hemen hemen tüm sağlayıcıların,insanları çok mağdur edip üzdüğüdür.Allah yardımcın olsun.Sevgi ve selamlar.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara
Fiberin olmaması kötü olmuş. Şu ara Turknet bir hayli atakta. Sadece internete ihtiyacınız varsa bunu deneyebilirsiniz. Taahhüt yok sonuçta. Bununla birlikte AKK garabetinin olmaması da büyük avantaj.
TV yayınlarını da alayım diyorsanız tek tavsiyem, ne alırsanız alın; ama dijitürke yanaşmayın şeklindedir. Sevgili Hadon gibi benim de ağzım yandı. Aman aman, evlerden ırak :(

haşim ünvan

Kıdemli Üye
15 Haz 2012
233
291
istanbul
Superonline iki üç ay önce aynı şekilde beni de aradı. yeni kontrat yaptım. ardından turkcell superonlıne den arayıp modeme takılmak üzere bir kart teslim edeceklerini, sonrada ilgili bir arkadaşın gelip işlemi gerçekleştireceğini söyledi. bir kaç gün sonra gelip kartı verdiler. sözleşme imzalattılar. bir hafta on gün bekledim. superonline'ı aradım, durumu anlattım. öyle bir hizmetlerinin olmadığını söylediler. superonline ile turkcell arasında defalarca gidip geldikten sonra lanet olası bir superonline bayiinin üç kağıdı olduğu ortaya çıktı. Şikayette bulundum da sonunda - kartı teslim ettikten sonra hemen kullanıma açmışlar dolayısıyla faturalı kart olduğundan ödeme işlemleri başlamış ve iptal ettirsen de bir senelik ödemeyi (102.-TL kadar) kabul etmişim- bu ödemeyi de almadılar. zannederim ilerde bir sorun çıkmaz. AKLINIZDA OLSUN.