Conan Türktür o kadar.....

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Şimdi bu başlıgı görünce dogal olarak kanıtlarıyla ispat etmem gerekiyor değil mi? yapmasam olmaz mı?
Çünkü küçükken Conan'ı okurken hep Türk olmasını arzulamıştım( milliyetçilik duygularım o zamanda yüksekmiş demek ki), ama her hiborya haritasını inceledigimde bakınız aşagıda:

f8ac60195d29691edfbc46a478464532.jpg

sizinde farkedeceğiniz gibi bir bakıma dünya haritasına benzer ve yerleşimlerde o şekildedir kuzeyde karlı ülkeler , sarı ve beyaz tenli insanlar, afrika kıtasına benzer kısımda zenciler khatia gibi dogu topraklarında sarı tenli falan bu düzlemde orta asya da bulunan Turanlıları( hem isim hemde kıyafetler olarak ) Türk gibi varsaymıştım
Taki bu güne kadar, aşagıdaki kitap artık Conanın Türk oldugunun ispatıdır, o kadar... itiraz istemem :Ğ:Ğ:Ğ:Ğ:Ğ konu kapanmıştır, hayırlı olsunnnnn

20180105_125259.jpg

8208incis409909.jpg

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,378
Bir tavernada karsilasmamizda kendisine sormustum bunu.
Cok zeki, cevik ve ahlaklisin, türk müsün yoksa?
Nevet demisti :D

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Hirkanyalılar da moğollar mıydı acaba? Vendhya hintliler, iransitan zaten belli, afghulistan, belli, Nemedia Eski Yunan mı? Akilonya sanki roma, Shem araplar, hyperborean rus, slav ? Olabilir mi böyle bir şey?
Rahmetli Ali Recan da kimmerler türk demiş idi. Piktler de sanırım keltler.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Evet kesinlikle katılıyorum bu tesbite,hatta biraz daha ileri gideceğim:Conan'ın Konya'lı olma olasılığı oldukça yüksek....

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968
Sevgili "Diyardaşlar" bu konuda daha önce birhayli açıklamalarda bulunmuş, gerekli bilimsel temelli(!) yazıları sizlerle paylaşmış idim. Yine de bir daha belirteyim -ve lütfen konuyu şuraya-buraya çekmeyin-"Conan" bizim memleketlidir. Bizim memleketli olduğu ile ilgili olarak yine bizim memleketin tarihçi ve yazarları ciltlerce yazı yazmış, belgeler bulmuş tüm dünya kamuoyuna bunları açıklamışlardır. Bunca ısrar niye; "şuralıdır, buralıdır" diye? Bizim memlekelidir, o kadar, nokta. Saygı ile cümle aleme duyurulur.