Bana 45'likten bahset : )

Bana 45'likten bahset : )

Görüş ve Önerileriniz

Like Tree33Likes
  • 7 Post By abolardis
  • 8 Post By yeryüzü
  • 7 Post By scanfan
  • 6 Post By misterno
  • 5 Post By Motion

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-12-2017, 14:53   #1

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 317405
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Standart Bana 45'likten bahset : )
Ne kadar zor soru varsa burada cevaplarda % 50 sezon sonu indirimi var.
Bugünki sorunun cevabını genel olarak hepiniz biliyorsunuzdur.45 lik plaklara neden 45 lik denir ?
Bu sorun daha öğle arası kanalın birinde gündeme geldi soru aslında şahsıma ait değil ama iyi bir soru olunca buyrun demek istedim.
Bu soruyu hazırlayabilmek için bol bol tv izledim.Tv izlerken bir şeyler yeme becerisi gösterdim.Sinir sistemi ile sindirim sistemi arasında ki bağlantıları kontrol ettim.Sıkıntı olmadığı kanaatine vardım.
Yine bu soruyu hazırlayabilmek için zor sorular heyetinden onay alıp onayı Noel Baba ya tasdik ettirdim.
O esnada dolaşım sistemine yeni yeni karışmaya başlayan glikoz olsun aminoasit olsun , yağ ve mineral olsun hepsinin şaşkınlıktan gözlerinin fal taşı gibi açıldığına bir kez daha şahit oldum.
Buyrun.

abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2017, 15:04   #2

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1579758
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Dostlarımız ayrıntılı ve keyifli cevaplar vermeden
önce ben yine kısacık cevabımı vereyim, dakikada
45 kez dönüyor pikap üstünde bu plaklar, 45 devirli de
deniyor sanırım.
Alt 07-12-2017, 15:37   #3

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1386664
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute

Sevgili "yeryüzü" doğru cevabı verdiğine göre şu habere bakabiliriz: Birileri ABD'de (muhtemelen Arkansas'ta) 160.000 45'lik plaktan oluşan koleksiyonunu 6.000 dolardan satışa çıkarmış. 1960-80 yılları arasında çıkmış plaklardan oluşan kolaeksiyondaki 45'liklerin her biri ortalama 3,75 cente geliyormuş. Plakların durumu çok iyi ilâ mükemmel arasında değişiyormuş zira plaklar müzik kutusu imal eden bir şirketten geliyormuş (muhtemelen plakların en fazla kısa bir bölümü dinlenmiştir veya hiç dinlenmemiştir, bunlar satmadıkları plaklar olmalı) ve klima kontrollü bir ortamda çok iyi muhafaza edilmişler.

scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2017, 17:41   #4

misterno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
misterno is on a distinguished road
Alıntı: scanfan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Sevgili "yeryüzü" doğru cevabı verdiğine göre şu habere bakabiliriz: Birileri ABD'de (muhtemelen Arkansas'ta) 160.000 45'lik plaktan oluşan koleksiyonunu 6.000 dolardan satışa çıkarmış. 1960-80 yılları arasında çıkmış plaklardan oluşan kolaeksiyondaki 45'liklerin her biri ortalama 3,75 cente geliyormuş. Plakların durumu çok iyi ilâ mükemmel arasında değişiyormuş zira plaklar müzik kutusu imal eden bir şirketten geliyormuş (muhtemelen plakların en fazla kısa bir bölümü dinlenmiştir veya hiç dinlenmemiştir, bunlar satmadıkları plaklar olmalı) ve klima kontrollü bir ortamda çok iyi muhafaza edilmişler.

160 bin 45 lik mi? ömür yetmez bunları dinlemeye yav.açık artırma fiyatıdır sanırım 6000 dolar yoksa sudan ucuz böylesi bir koleksiyon için.
misterno isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2017, 17:50   #5

Motion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 170087
•Rep Seviyesi :
Motion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond reputeMotion has a reputation beyond repute
Alıntı: misterno´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
160 bin 45 lik mi? ömür yetmez bunları dinlemeye yav.açık artırma fiyatıdır sanırım 6000 dolar yoksa sudan ucuz böylesi bir koleksiyon için.

Gerçek müzik dinleyicisi 45'lik plak almaz sevgili "misterno"!
Dolayısıyla fiyatın yüksek olduğunu bile söyleyebiliriz!

Sevgilerimle...
Motion isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil