Bana 45'likten bahset : )

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Ne kadar zor soru varsa burada cevaplarda % 50 sezon sonu indirimi var.
Bugünki sorunun cevabını genel olarak hepiniz biliyorsunuzdur.45 lik plaklara neden 45 lik denir ?
Bu sorun daha öğle arası kanalın birinde gündeme geldi soru aslında şahsıma ait değil ama iyi bir soru olunca buyrun demek istedim.
Bu soruyu hazırlayabilmek için bol bol tv izledim.Tv izlerken bir şeyler yeme becerisi gösterdim.Sinir sistemi ile sindirim sistemi arasında ki bağlantıları kontrol ettim.Sıkıntı olmadığı kanaatine vardım.
Yine bu soruyu hazırlayabilmek için zor sorular heyetinden onay alıp onayı Noel Baba ya tasdik ettirdim.
O esnada dolaşım sistemine yeni yeni karışmaya başlayan glikoz olsun aminoasit olsun , yağ ve mineral olsun hepsinin şaşkınlıktan gözlerinin fal taşı gibi açıldığına bir kez daha şahit oldum.
Buyrun.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,436
hiçbiryerde :)
Dostlarımız ayrıntılı ve keyifli cevaplar vermeden
önce ben yine kısacık cevabımı vereyim, dakikada
45 kez dönüyor pikap üstünde bu plaklar, 45 devirli de
deniyor sanırım.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Sevgili "yeryüzü" doğru cevabı verdiğine göre şu habere bakabiliriz: Birileri ABD'de (muhtemelen Arkansas'ta) 160.000 45'lik plaktan oluşan koleksiyonunu 6.000 dolardan satışa çıkarmış. 1960-80 yılları arasında çıkmış plaklardan oluşan kolaeksiyondaki 45'liklerin her biri ortalama 3,75 cente geliyormuş. Plakların durumu çok iyi ilâ mükemmel arasında değişiyormuş zira plaklar müzik kutusu imal eden bir şirketten geliyormuş (muhtemelen plakların en fazla kısa bir bölümü dinlenmiştir veya hiç dinlenmemiştir, bunlar satmadıkları plaklar olmalı) ve klima kontrollü bir ortamda çok iyi muhafaza edilmişler.

45_lik_koleksiyonu_Arkansas.jpg

Son düzenleme:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,801

Sevgili "yeryüzü" doğru cevabı verdiğine göre şu habere bakabiliriz: Birileri ABD'de (muhtemelen Arkansas'ta) 160.000 45'lik plaktan oluşan koleksiyonunu 6.000 dolardan satışa çıkarmış. 1960-80 yılları arasında çıkmış plaklardan oluşan kolaeksiyondaki 45'liklerin her biri ortalama 3,75 cente geliyormuş. Plakların durumu çok iyi ilâ mükemmel arasında değişiyormuş zira plaklar müzik kutusu imal eden bir şirketten geliyormuş (muhtemelen plakların en fazla kısa bir bölümü dinlenmiştir veya hiç dinlenmemiştir, bunlar satmadıkları plaklar olmalı) ve klima kontrollü bir ortamda çok iyi muhafaza edilmişler.

45_lik_koleksiyonu_Arkansas.jpg

160 bin 45 lik mi? ömür yetmez bunları dinlemeye yav.açık artırma fiyatıdır sanırım 6000 dolar yoksa sudan ucuz böylesi bir koleksiyon için.

Moderatör tarafında düzenlendi: