Gamli baykuş'tan dedikodular

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Gamlı Baykuş ve üçü birarada kahramanlar kategorisinde en unutulmaz isimlerden biridir.Bana göre değeri fazlaca da bilinmemiştir.Bu öyküde Gamlı Baykuş un bilinmeyen hikayesini Muzaffet SARISÖZEN derlemesi ile okuyacaksınız.
Uzun süren bağımsızlık mücadelesinden sonra Gamlı BAYKUŞ atalarınında yaptığı gibi inzivaya çekilme günlerinin geldiğini düşünerek Kaptan Swing ten ve Mister Blöf ten helallik ister.Swing Hakkımız helal olsun Gamlı bize çok hakkın geçti sende helal et diyince duygulanan ve 12 Puik gücünde Gamlanan Gamlı Nağmeli bir şekilde "helaaaaaaal olsun Swing abi" der.Bunun üzerine bir anda depresyona giren Mister Blöf blöf yapmam hayatta ama bende çok üzüldüm desede Hain Puik Gamlı Baykuş un fazlaca yer görmemiş çanağından ısırmasıyla yandım anam sözleriyle milyon beddua ile Ontori Kurtlarının ininden ayrılır.
Uzun bir inziva sürecine hazırlanan Gamlı Baykuş ormanda geceleri dinlenir gündüzleri ilerler.Dere tepe düz gider Kırmızı Urbalılara dümdüz gider.:Ğ
Geceleri baykuş seslerini dinleyen Gamlı arada bir biz üç kişi değildik aslında dört kişiydik Puik i adamdan saymadılar şiirini bihakkın ezbere terennüm eder.Uzun yollardan Mordordan , Hobbit diyarında defi hacet yaparken Orta Dünyanın Kadim Ağaçlarından birinin dallı budaklı meşe yapraklı ikazına maruz kalır ancak Puik ten idmanlı olan Gamlı Baykuş dostumuz kirişi kırmasını bilir.:Ğ
Uzun süren yolculuktan sonra Gamlı Baykuş dostumuz Darkwood un Manitu nun çayırları gibi geniş diyarında kendisini bulur.Orada bir mağaraya yerleşen Gamlı Baykuş kardeşimiz bir gün iki gün inziva arada meditasyon biraz contamplasyon yapsada bu ne kardeşim der bir değil iki değil açlıktan midem omurlarıma yapıştı.Emeklilikte zaten yaşa takıldık.Swing abi bizim emekli primlerini tam yatırmamış Mister Blöf te zaten aynı durumdaymış diyerek uzun yıllar Ontorio Kurtlarına asgari ücretli olarak hizmet etmesine hayıflanır.Ben kendi kabilemde aynı emeği verseydim kesin büyük şef olurdum en azından kabilenin büyücüsü olurdum düşüncesiyle birden beyninde şimşekler çakar yanardağlar patlar depremler olur tsunami olur.Hemen işe koyulan Gamlı Baykuş mağaranın girişine Namlı Baykuş cin çıkartılır , büyü bozulur , muska yazılır ,tabelasını asar.Kısa bir süre içerisinde mağarasının önü binlerce yerli ve yabancı turistle dolan Gamlı namı Diğer Namlı Baykuş üfürükçülükten / muska yazmadan / cin çıkartıp / şeytan kovma işinden hayli para kazanır.Atı - eşeği bırakıp yerine son model 4 x 4 arazi vitesli Mercedes alır.Namı Darkwood un her yerine yayılan Namlı Baykuş a rivayet odurki Türkiye den dünya çapında beste ve sözleriyle dünyanın en çok tıklanan şarkılarından biri olan Neremi Neremi Alkan Suna ile Tilki Necla dahi giderek kendilerini üfletmiş ve hohlatmışlar üstüne üstlük Namlı Baykuş üstadımız bu değerli kardeşlerimizi değerli nefesi ile tütsülemiştirde.Özellikle göbek bölgesine yerleşen cinleri çıkartmada şeytanları kovmada uzman olan Namlı Baykuş kardeşimiz tatbiki olarak kovma işini yerine getirmiştir.
Kısa sürede köşeyi dönem Namlı Baykuş kazandığı paralar ile İtalya da bir yayınevi kurarak çizgi roman işine girmiş ve uzun süre yanında Gallep , Ferri , Diso gibi çizgi roman sanatçılarını çalıştırmıştır.İtalya da kamufle olan ve kızılderili olmasının yanlış anlaşılabileceğini düşünen Namlı Baykuş kendisini Bay Namelli olarak lanse etmiş ve dönemin büyük alimlerinden Kuyucaklı Yusuftan Hurafei Muhtelifiyye ve Dalavereyi Dubariyye dersleri almıştır.Yine dönemim büyük bilginlerinden Köfteci den uzun süre yemek ve içmek konularında ihtisas görmüş Kurt evcilleştirmesi konusunda Dünya çapında bir uzman olan Tarkan dan da antiPuik Kurt evcilleştirilmesi konularında master ve doktora yapmıştır.
Rivayetlere göre halen çalışmalarıda devam etmekte olup platonik olarak bir gün Puik i ısırtacağı günlerin hayaliyle derin düşüncelere dalarken Napoli de büyük büyük dedesine dualar eşliğinde pizza yemektedir.:)
Cep telefonu ve mail adresine şimdilik ulaşamadık.
Selamlarımızla.:D

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Bu yazılanlara eminim Gamlı Baykuş bile güler,adını Gülen Baykuş olarak değiştirirdi..
Hatta günde 3 kere,hap içer gibi Puik'e sarılır öperdi..