Okunmasi gereken 100 temel çizgi roman

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Bu konu daha önce açıldımı bilmiyorum.Milli Eğitimede tavsiye niteliğinde olabilecek Talim ve Terbiye Yüksek Kurulu onaylı çizgi roman klasiklerini olabildiğince sıralarsak Maarif Vekaleti açısından çok önemli bir hizmeti yerine getirmiş oluruz.Çizgi roman konusunda dünya çapında uzman diyebileceğimiz siz değerli sanatsevelerin önerilerini bekliyoruz.:D:D

OKUNMASI GEREKEN 100 TEMEL ÇİZGİ ROMAN AÇISINDAN ;
1-ZAGOR - Taş Kule macerası ile Vampir Rakosi ile olan ikili münasebetleri konu edinen Fransız Empresyonizmi ile İspanyol Sürrealizmi etkisinde kalmış Osmanlı Minyatür sanatı ile hat sanatının zirve örneklerini gördüğümüz Vampir ısırıklarıında Alman Romantizmini doruklarında yaşadığımız yer yer Marx yer yer Hegel diyalektiğini her sayfasında bulduğumuz , gotik edebiyatını en önemli temsilcilerinden biri sayılan mistizmin kapılarını açıp açıp kapayan ,Edgar Allen Poe ile Lovercraftın bile ödünü defalarca patlatan ,Stephen King e kabuslar gördüren bu iki eseri temel olarak sunmak istiyorum.Bence temel değil tam kök romanlar.İnternetten her yerden araştırdım Benim düşünceme çok yakın uzman görüşleride buldum.

Van Diesel : Bütün dünya gençliğinin örnek alması gereken eserler.
Habur Sınır Kapısı : Bu eserlerden gümrükmü alınır ?
Aristo : Felsefeden hocam sayılırlar.
İbni Tufeyli : Tuhaf ama çok gerçekçi..
Ahmet Hakan : Metal yorgunluğuna birebir.
Şemsettin Sami : Recaizade den aldığım günden beri müptelasıyım.
Mozart : Sanatına kurban olduklarım.(Burada çeviri hatası olabilir. )
Fantom : Yıllardır tarar tarar okurum ,okur okur tararım , çevirir bir daha okurum balonlarım bir daha okurum.
Erbil Komikaze : Aynı fikirdeyim , aynı fikirde olmayanlarla bile aynı fikirdeyim yani fikrim aynı.
Maduro : Bunlar halk kahramanı yeni bir güç doğuyor.Güç sizinle olsun.
Düşünen Adam : Bende aynı düşüncedeyim.
Petranyus : Üstad nerede ben orada.
Ferri : Malum işte.
İmam Google : Bütün veri kaynakları destekliyor.
Ah Ulan Reza : İhraçta etken.
X- Men : Mutasyona özgürlük.

Son düzenleme:

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,779
2,640
En Kahraman Rıdvan: Gerçek bir kahraman nasıl olunur ancak bu eser okunduktan sonra öğrenilir. Son derece eğitici bir kitap serisi.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
Çizgi roman'ın okunması gerekenimi olur..
Çizgi Aztekçe,okunması şart olan demektir..
Çizgi roman da okunması şart olan roman demektir..
Bunun 1 i,100 ü olmaz..
Kaldırın şu sınırları..