Emek Nedir Sizce

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,757
Emek -ği
isim
1 . Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü:
"Ücret emeğin karşılığıdır."- Anayasa.
2 . Uzun ve yorucu, özenli çalışma:
"Bir darbe benim bütün o uzun emeklerimi sıfıra indirir."- H. C. Yalçın.
3 . toplum bilimi
İnsanın bilinçli olarak belli bir amaca ulaşmak için giriştiği hem doğal ve toplumsal çerçevesini hem de kendisini değiştiren çalışma süreci.

Peki sizce emek nedir dostlar? Emek kimlere verilir, kimler hak eder? Karşılıksızmıdır?
Emek rapid olmaz çekemiyorum burdan buyrun alternatif link TUZ'mudur sizlerce sadece? Emeğin adını bazı değerleri kaybetmeden koyalım, belirleyelim?

Son düzenleme:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Sevgili colinmccay,

Saat sabahın beşine geliyor ve ben yazınızı okudum ve yanıt veriyorum.Biraz önce sevgili bakuni'nin yazısını okudum ve bir şeyler yazdım.Beni sabahın beşinde yazı okumaya ve yanıt vermeye zorlayan şey nedir?

Emek ise benim yaptığım,neden bu emeği harcamaya mecbur hissediyorum kendi mi?

Ben sorunuza şöyle yanıt vermek istiyorum.

Yaptığımız her ne ise o yaptığımız her şeyi kendi kendimiz için yapıyoruz.Bunun ister karşılığı olsun ister olmasın.Yapılan bir eylem yapana mutluluk veriyorsa en büyük karşılığı zaten almış oluyor.Bir insan nedeni ne olursa olsun yaptığı bir şeyden pişmanlık duyup yapmamaya başladı ise yaptığı şeyden artık mutluluk duymuyor demektir.Dikkat edin paylaşımlarından verdiği emeklerden hiç bir karşılık beklemeyen arkadaşlar en verimli olan arkadaşlar.Bunu hayatın her alanın da görebiliriz.

Selam ve sevgiler.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,757
Sevgili colinmccay,

Saat sabahın beşine geliyor ve ben yazınızı okudum ve yanıt veriyorum.Biraz önce sevgili bakunin'nin yazısını okudum ve bir şeyler yazdım.Beni sabahın beşinde yazı okumaya ve yanıt vermeye zorlayan şey nedir?

Emek ise benim yaptığım,neden bu emeği harcamaya mecbur hissediyorum kendi mi?

Ben sorunuza şöyle yanıt vermek istiyorum.

Yaptığımız her ne ise o yaptığımız her şeyi kendi kendimiz için yapıyoruz.Bunun ister karşılığı olsun ister olmasın.Yapılan bir eylem yapana mutluluk veriyorsa en büyük karşılığı zaten almış oluyor.Bir insan nedeni ne olursa olsun yaptığı bir şeyden pişmanlık duyup yapmamaya başladı ise yaptığı şeyden artık mutluluk duymuyor demektir.Dikkat edin paylaşımlarından verdiği emeklerden hiç bir karşılık beklemeyen arkadaşlar en verimli olan arkadaşlar.Bunu hayatın her alanın da görebiliriz.

Selam ve sevgiler.

Kendimiz için bir şeyler yapmayı hedeflesek bu çatının altında olmazdık gordon bunda yanlışsın bu bir. Karşılık beklemek gibi bir ülkümüz, amacımız, hedefimiz adını nasıl koyarsan koy böyle bir şey yok bu iki.

Kişiyi yaptığı, emek verdiği değerlerden uzaklaştıran nedenleri yok etmiyor edemiyorsak bu bizim suçumuz buda üç.

Sorularımın yanıtını alamadım ayrıca. Mesajı sabahın verdiği enerjiyle, dinçlikle yeniden incelemen altında yatanları sentezlemen bir dost tavsiyesi.

Sağlıcakla kal ve de hayırlı geceler.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Kendimiz için bir şeyler yapmayı hedeflesek bu çatının altında olmazdık gordon bunda yanlışsın bu bir. Karşılık beklemek gibi bir ülkümüz, amacımız, hedefimiz adını nasıl koyarsan koy böyle bir şey yok bu iki.

Kişiyi yaptığı, emek verdiği değerlerden uzaklaştıran nedenleri yok etmiyor edemiyorsak bu bizim suçumuz buda üç.

Sorularımın yanıtını alamadım ayrıca. Mesajı sabahın verdiği enerjiyle, dinçlikle yeniden incelemen altında yatanları sentezlemen bir dost tavsiyesi.

Sağlıcakla kal ve de hayırlı geceler.

Özür dilerim..

Yanıtlarımın silinmesini sevgili moderatörlerimizden rica ediyorum.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Sevgili dostlar her ikinizde bu forum için vazgeçilmez, online olduğunuzu gördüğüm zaman mutluluk duyduğum dostlarımsınız.Bu foruma sadece "indirmeye yarayan tek satırlık link"gözüyle bakmayan katkı koymaya çalışan dostlardansınız evet emek harcıyor genellikle hergün 3 saate yakın zamanımı taramaya harcıyorum niye dostlarım için eğer harcadığım bunca emeğin karşılığını bulmasaydım zaten paylaşmazdım.Karşılık bekliyorum evet ama bu karşılık dostlarımın menmnuniyetini kazanmaktan başka bir şey değil Colinmccay dostum yapılan paylaşımlar bence ziyafet sofrası hepiniz çok değerli dostlarsınız.Ve bu emekler benim açımdan evime gelen misafirlerime en iyi yemekleri sunmaktır.Bilmiyorum duygulandım yazamıyorum artık umarım derdimi anlatabilmişimdir.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
"...adam hacı mı olur varmakla mekke’ye; eşek evliya mı olur, taş çekmekle tekkeye..."

Kimse alınmasın kendim için yazdım.

Emek için en güzel açıklamayı ya da soruyu selvi boylum al yazmalım'da Asya söylüyor. Sevgi emektir.

“Emek yaşayan biçimlendirici ateştir”.
Karın altında tohum,meyveye duran ağaç.,karanlığı aydınlatan ışık,örste dövülen demirdir.
Özgürlük örülü barışı taşıyan,ak kanatlı güvercindir.
Emek insana özgüdür. Beni ben yapan,emekten yana olmak,özgürlükten ve insandan yana olmaktır.

Emek dostluktur.
Emek paylaşmaktır.

Mehmet Ali seni de seviyorum. Sen benim gibi az kalmış dinozorlardansın galiba. Gözlerin dolmasın kardeşim. Hep gülelim. Ama akıllıca. Uyanık olalım. Dost kalalım.
Saygı ve sevgilerimle.

...
Kış geldi demektir...
Üşüyorum.
Fakat kederli değilim.
Yalnız bize mahsus bir imtiyazdır:
kış günleri hapisanede,
sade hapisanede değil,
bu kocaman
bu ısınası
bu ısınacak dünyada
üşüyüp
kederli olmamak...

nazım

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,383
Deliler Köyü
sevgili colin sözlük anlamlarıyla emeği tanımlamışsın, gordon dostumun söylediklerine kısmen katılıyorum, kısmen dedim çünkü gerçek hayatta elbetteki bazı emeklerinin karşılığını almak zorundasın, bedavaya çalışan biri hayatını devam ettiremez (bunu sadece para olarak yorumlamayın), hepimizin sorumlulukları var, öğrenciysen derslerine çalışman bir emektir, öğretmensen bilgilerini öğrencilerine aktarmanda bir emektir, bir bilim adamının herhangi bir şey üstünde yaptığı çalışmalar, bir müzisyenin yaptığı besteler, bir aile reisinin ailesinin geçimini sağlamak için çalışması kısacası her şey verilen bir emeğin karşılığında, şu satırları yazmam bile bir emek gerektirmiyor mu ? elbetteki bazı emeklerde karşılıksız verilir, bir anne yada baba çocuklarına verdiği emekten karşılık beklemezler (ben bu çocuğu büyüteyim, doktor olsunda bana baksın gibi bir zihniyetle çocuk yapan varmıdır bilemiyorum :) ), örnekleri çoğaltabilirsin elbette, ben fazla uzatmak istemiyorum, son cümlelerim burada yapılan paylaşımlarla ilgili olsun.
Bu yazacaklarım sadece beni bağlar, kimsenin alınmasını yada gücenmesini istemem, gordon dostuma kısmen katılıyorum demiştim, işte bu yazacaklarım katılmadığım tarafını bir nebze olsun anlatacaktır sanırım, ben şahsen paylaşımlarımı kendim için yapmıyorum, yada bir çr veya kitabı siteye aktarırken ne bir teşekkür ne bir yorum ne rep nede takdir beklemiyorum, bu işten bir çıkarımda yok (tek çıkarım benimde okuduğum ve arşivlediğim kitap ve çr'lar), istiyorumki benim gibi bu işe gönül veren dostlarım ellerinde olmayan dökümana ulaşabilsinler, mehmet ali dostumuzun yazdığı gibi buraya "indirmeye yarayan tek satırlık link" gibi bakmayanlardanım sanırım...

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Mehmet Ali seni de seviyorum. Sen benim gibi az kalmış dinozorlardansın galiba. Gözlerin dolmasın kardeşim. Hep gülelim. Ama akıllıca. Uyanık olalım. Dost kalalım.
Saygı ve sevgilerimle. [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Evet dostum ama ben bu dinazorluğumu çok seviyorum.Her ne kadar sonunda kazıkta yesem hiç vazgeçemedim.Ama bu beni yetiştirenlerin suçu dediler ki "evine misafir geldiğinde sen aç olsan da kümesteki son tavuğunu kesip misafire yedireceksin"Ne kadar misafir "enayiye bak" dese de başka türlü olamam mutantlar gibi metaformoz geçiremem başka bir varlığa dönüşemem hayatım kefil olduğum arkadaşların kredilerini ödemekle geçti.Bende seni gibi bir dinazorla aynı forumda olmaktan inan çok ama çok mutluyum.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
mehmet ali dostumuzun yazdığı gibi buraya "indirmeye yarayan tek satırlık link" gibi bakmayanlardanım sanırım...[/QUOTE]
Bence kesinlikle öylesin dostum emin ol.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Sevgili dostlar her ikinizde bu forum için vazgeçilmez, online olduğunuzu gördüğüm zaman mutluluk duyduğum dostlarımsınız.

Sevgli Mehmet Ali,

O kadar güzel anlatmışsınız ki..

Çocukluğumuzda yaşadığımız ne komşuluk ne akrabalık ve ne de dostluk ilişkilerini yaşayamıyoruz artık.Ancak hepimiz insanız.Koşullar ne kadar değişirse değişsin ne olursa olsun insanlarla beraber olmayı istiyoruz.Sanal bile olsa,insanlara yakınlık sevgi saygı duyuyoruz.
Sizin belirttiğiniz gibi ben de üye olduğum bütün forumlarda sevdiğim ve saygı duyduğum insanlar forumda mı diye ilk önce forum listesine bakanlardanım.Listede ne kadar çok dost var sa o kadar çok mutlu olanlardanım.Daha önce üye olduğum çizgi roman sitesi'nde banlandığım zaman o sitedeki çok sevdiğim arkadaşlardan ayrı kalmak beni ifade edemeyeceğim kadar sarsmıştı.Orada da söylemiştim.Gönül ne çay ister ne kahvehane.Birbirine çok benzeyen insanlarla muhabbet ister.

Sevgili colinmccay'ın emekle ilgili düşüncelerine de saygı duyuyorum ve katılıyorum.Emek harcayan insanlar mutlaka karşılığını almalı.

Yalnız hemen her forumda sebebini bir türlü anlayamadığım bir nedenle teşekkür mesajı yazan form üyelerinin,teşekkür mesajlarını,moderatör arkadaşlar,üstelik sıkı bir fırça atarak siliyorlar.:mad:

Son düzenleme:

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Sevgli Mehmet Ali,

O kadar güzel anlatmışsınız ki..

Çocukluğumuzda yaşadığımız ne komşuluk ne akrabalık ve ne de dostluk ilişkilerini yaşayamıyoruz artık.Ancak hepimiz insanız.Koşullar ne kadar değişirse değişsin ne olursa olsun insanlarla beraber olmayı istiyoruz.Sanal bile olsa,insanlara yakınlık sevgi saygı duyuyoruz.
Sizin belirttiğiniz gibi ben de üye olduğum bütün forumlarda sevdiğim ve saygı duyduğum insanlar forumda mı diye ilk önce forum listesine bakanlardanım.Listede ne kadar çok dost var sa o kadar çok mutlu olanlardanım.Daha önce üye olduğum çizgi roman sitesi'nde banlandığım zaman o sitedeki çok sevdiğim arkadaşlardan ayrı kalmak beni ifade edemeyeceğim kadar sarsmıştı.Orada da söylemiştim.Gönül ne çay ister ne kahvehane.Birbirine çok benzeyen insanlarla muhabbet ister.

Sevgili colinmccay'ın emekle ilgili düşüncelerine de saygı duyuyorum ve katılıyorum.Emek harcayan insanlar mutlaka karşılığını almalı.

Yalnız hemen her forumda nedenini bir türlü anlayamadığım bir nedenle teşekkür mesajı yazan form üyelerinin,teşekkür mesajlarını,moderatör arkadaşlar,üstelik sıkı bir fırça atarak siliyorlar.:mad:
Sevgili dostum bizim forumumuzun farkı da bu ya işte insanlar katagorize edilmiyor,mesajlar ön kontrole tabi değil hatta "nyye marvel yok,thor kyun buralara" gibi abuk mesajlara bile tahammül gösteriliyor.(Tabii bir yere kadar) o yüzden bu forum çok ama çok önemli niye illede rapid niye alternatif yok demeyelim.İndiremiyorsak sonra deneyelim.Çünkü rapid yinede en iyi upload sitesi.Yüklenen paylaşımların çoğu silinmemesi için premium hesaplara yüklenmiş.Bunu kıymetini bilelim bu forumu kuran dostları küstürmeyelim.Sağlıcakla kal aziz dostum.

Son düzenleme:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Sevgili Mehmet Ali,

Üç aşağı beş yukarı aynı kuşağın insanlarıyız.Bizim kuşağın içtenlik ve samimiyetini yazılarınızda hissediyoruz.Bizim kuşağın insanına "sağol" dendiği zaman mertçe "sen sağol" karşılığı alınırdı.Şimdi insanlara "sağol" dendiğinde "amin" diye karşılık veriliyor.Ne yazık ki bu hale getirildi insanlar.

Ama ben,biz ve bütün çizgi roman severler asla böyle olmayacağız.

Sağlıcakla kal sevgili dostum.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,757
Dostlar katılımlarınız düşünceleriniz için teşekkürler. burak16 banned dostumuz gibi olacak ama sualimin yanıtı hala şekillenmedi. Yanıtları bekliyorum.
Ve konuyu daha ileri götürüyorum forumda sessiz kalan tüm üyeler sizlerede hitafen bir mesaj bu EMEK nedir sizler için, bu site neden var ileriye mi gider yoksa hamdım piştim yandım sonrası kalan sizler için posamıdır.

Sizler hancısınız bizler yolcu mantalitesini bırakıp, ölü toprağını silkinip buyrun yanıtlara.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
selamlar arkadaşlar yazılanlardan okuyup anladığım kadarıyla hepimiz aşağı yukarı yaşıt sayılırız ve tartışmadaki gidişat çözüme yönelik gitmiyor sanki sen ben şeklinde birbirimizi küstürmeyelim birbirimize küsmeyelim her ne kadar herkesin farklı düşünceleri olsada birbirimizin ortak noktası olan ÇR bizleri kenetlesin bütünleşelim lütfen tartışma elbetteki olacaktır,olmalıdır o anki ruh halimiz klavyeye etki edebilir her ne olursa yaradılanı severiz yaradandan ötürü,
birbirimizi sevelim ÇR den ötürü..

hepinize,yazanlara,okuyanlara kucak dolusu sevgiler,harcanan emeklere sonsuz teşekkürler..

bhe96opxmr8rlq4xl.jpg

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Emek bence forumumuz için çizgi romanların sevilmesi, yaşatılması,yaygınlaştırılması, mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırılmasıdır.Forumumuzun misyonu da budur.Çizgi romanların dijital ortama taşınması zorlu ve meşakkatli bir iştir ve yoğun emek ister.Ben paylaşım yaparken sadece ve sadece okuduğum bir kitabı arkadaşlarım da okusundan öte bir amaç taşımıyorum.Paylaşımı rapidten indiremeyen bir arkadaşım niye alternatif link vermiyorsun derse paylaşım yapana haksızlık etmiyor mu sizce.Mesela ben kotalı adsl kullanıyorum.İnanın kotamın tamamına yakınını upload için harcıyorum.Bende pek çok kez rapidin zulmune uğradım indiremedim.Ama ertesi gün sonuca ulaştım.Eğer o kitabı istiyorsam on kez yirmi kez yüz kez denerim.Paylaşımlarda lütfen harcanan emeği unutmayın.

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Sevgili Colinmccay, bence verdiğin sözlük karşılıklarının hiçbiri tam olarak karşılamıyor emeğin tanımını. Ana-Babanın evladına verdiği emeğin tanımını yapabilecek bir sözlük var mı? Sevgi, aşk emek gerektirir deriz, 50-60 yıl süren evliliklere verilen emeği "belli bir amaca ulaşmak için girişilen çalışma süreci" gibi mekanik sözler anlatır mı?
Ben internetle ilk tanıştığım günden beri en çok aradığım şeyler müzik, kitap ve diğer hobilerimle ilgili dökümanlardı. Çizgiromanların internete konulacağını hayal bile etmemiştim.

Ama birileri hayal etti ve bunu gerçekleştirdi; Bilin bakalım ilk olarak bu fikir kimden çıktı.

Parayla almaya kalksam servet ödemem gerekecek, o kadar parayı bulsam koyacak yer bulamayacağım kadar çizgiromana bu dostlar sayesinde ulaştım. Kitapları saatlerce uğraşarak tarıyorlar, bunları yine saatlerce uğraşarak düzenliyorlar, barındırma sitelerine upload ediyorlar, forumlarda paylaşıyorlar, yıllarca bunların paylaşıma açık kalması için bir de barındırıcılarda sürekliliğini sağlıyorlardı. Peki bundan çıkarları neydi, hiç, koca bir hiç, üstüne üstlük ceplerinden ödedikleri masraflar. Bir kısmı yok dedi, ben veriyorsam almalıyım, bana birşeyler vermeyene ben de birşey vermiyorum. Bazıları buna karşı çıktı "Çizgiromanlar hepimizin" dediler ve işte önünüzde gördüğünüz bu oluşum çıktı ortaya. Hergün yeni neler var diye ziyaret ettiğimiz, vazgeçemediğimiz, server problemleri olduğunda internette ne yapacağımızı bilemeden dolaştığımız bu forum. Şimdi sevgili Colinmccay bu emeği hangi sözlük açıklar. Biliyorum senin sorun yine cevaplanmadı, hatta üzerine yeni sorular eklendi, ama emek deyince aklıma bunlar geldi, paylaşmak istedim. Sevgiyle.

Son düzenleme:

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047

Yalnız hemen her forumda sebebini bir türlü anlayamadığım bir nedenle teşekkür mesajı yazan form üyelerinin,teşekkür mesajlarını,moderatör arkadaşlar,üstelik sıkı bir fırça atarak siliyorlar.:mad:

Bir dakika ara ile arka arkaya aynı üyenin yazdığı mesajlar dikkatimi çekiyor. Mesajlarda kopyala yapıştır dediğimiz , örneğin her konuya "çok teşekkürler.." yazmış , tereddütsüz siliyorum. Bazen açıklama yapıyorum , bazen de yapmıyorum. Bu tür mesajların verilen emeğe sayğısızlık olduğunu düşünüyorum , bundan sonra da gördüklerimi sileceğim...

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Bir dakika ara ile arka arkaya aynı üyenin yazdığı mesajlar dikkatimi çekiyor. Mesajlarda kopyala yapıştır dediğimiz , örneğin her konuya "çok teşekkürler.." yazmış , tereddütsüz siliyorum. Bazen açıklama yapıyorum , bazen de yapmıyorum. Bu tür mesajların verilen emeğe sayğısızlık olduğunu düşünüyorum , bundan sonra da gördüklerimi sileceğim...

Sevgili bozan,

Çizgi Diyarı sizin gibi öz verili insanların emeği ile ayakta duruyor.Ancak bu özen her yerde aynı iyi niyetle gösterilmiyor.Ve maalesef insanlar üye oldukları sitelerde eski tecrübelerinden etkilenerek forumlara hiç bir şekilde katılmıyor.Pek çok kez bunu yaşadım.
O yüzden yaptığınız görevin kolay olmadığının bilincindeyim.

Selam ve sevgiler.

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
Emek -ği
isim
1 . Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü:
"Ücret emeğin karşılığıdır."- Anayasa.
2 . Uzun ve yorucu, özenli çalışma:
"Bir darbe benim bütün o uzun emeklerimi sıfıra indirir."- H. C. Yalçın.
3 . toplum bilimi
İnsanın bilinçli olarak belli bir amaca ulaşmak için giriştiği hem doğal ve toplumsal çerçevesini hem de kendisini değiştiren çalışma süreci.

Peki sizce emek nedir dostlar? Emek kimlere verilir, kimler hak eder? Karşılıksızmıdır?
Emek rapid olmaz çekemiyorum burdan buyrun alternatif link TUZ'mudur sizlerce sadece? Emeğin adını bazı değerleri kaybetmeden koyalım, belirleyelim?

Benim kalbim kötü , çünkü bu konunun bakunin'in anketteki mesajından sonra açılması bana "kendini gösterme çabası" gibi geldi. Üstelik cevaplanması istenen sorular , bakunin'in sitemlerinden yola çıkarak oluşturulmuş...

Alternatif link isteyene verebiliyorsam veririm. Alternatif link veren kinowa,kahil gibi çorbada tuzum olsun diye çırpınan dostlarıma sayğı duyarım. Alternatif link ekleyen herkesin bir emek harcadığını düşünür , emek bu mudur diye küçümsemek aklıma gelmez.

Soruyu soran kendi cevaplarını da yazarsa sevinirim.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,757
Benim kalbim kötü , çünkü bu konunun bakunin'in anketteki mesajından sonra açılması bana "kendini gösterme çabası" gibi geldi. Üstelik cevaplanması istenen sorular , bakunin'in sitemlerinden yola çıkarak oluşturulmuş...

Alternatif link isteyene verebiliyorsam veririm. Alternatif link veren kinowa,kahil gibi çorbada tuzum olsun diye çırpınan dostlarıma sayğı duyarım. Alternatif link ekleyen herkesin bir emek harcadığını düşünür , emek bu mudur diye küçümsemek aklıma gelmez.

Soruyu soran kendi cevaplarını da yazarsa sevinirim.

Sırayla gideyim;

Doğrudur bakunin'in anketteki yazısının ardından gecenin beşinde açılmış bir başlıktır ama bilmediğin bunun planlı programlı yapılmadığıdır.

bakunin'e ve diğer kaybettiğimiz değerlere, kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirme, forumu silkelenmeye çağırma gayesidir bu başlık altında yatan. Senin tabirinle dostum, Takla pozisyonu almak değildir bilesin. (Kendimi niye gösterme gereği duyacağımıda özelden atarsan seviniceğim daha fazla polemiğe gerek olmadığını düşünüyorum.)

Gelelim alternatif link mevzuna ben veya bakunin demiyoruz ki rapidden paylaşın, alternatif link vermeyin diye. Anlamamışsın yada analatamamışız üstad sana ve senin gibi düşünen kardeşlerimize.
Savaş başlığını bir incele, bakunin'e yazılmış ve modlarımızca silinmemiş olan bir kaç mesajı görmen sen ve bizler açısından faydalı olacaktır kanımca.

He zannetme ki çocukmusunuz siz, böyle şeyler olacak yılmıyacaksınız diyeceksin. Yok öyle yağma. Herkes haddini bilecek. Çizgi roman hepimizin olabilir ama kaçımız yastık altından, çatı katından çıkarıp, emek harcayıp, göz nuru döküp paylaşıyor bunları hatırlayalım. bakunin' in dediği gibi KÜSMEYELİM KÜSTÜRMEYELİM.

TUZ'a kafayı takmış olabilirsin dostum. Ama konunun muhatabı kinowa büyüğüme gerekli açıklamayı yapmıştım bunuda bilesin.

Emek nedir sizce başlığı hala aktif kendi emek görecemi en sona bırakma hakkımda mahfuzdur bilesiniz.

Saygılar.

Son düzenleme:

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Öncelikle her ne kadar iyi niyetle yapılmış olsada bu anketin açılmış olmasından duydugum rahatsızlıgı belirtmek istiyorum.Emek gibi herkez tarafından farklı algılanabilecek subjektif bir kavramı sorgulamak kendisine karşılıksız paylaşımı ilke edinmiş bu forumda sadece sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.. Onun için emegin ne oldugunu anlatmak çabasına hic girmiycem.. Bu konunun açılmasına niye gerek duyuldugundan,öncesinden,sonrasından hiç haberim yok..Aslında bugüne kadar forumda bir huzursuzluk oldugununda farkındada degildim ..Ama tamamen masumane sadece paylasıma katkıda bulunmak amacıyla verdigim alternatif linklerin birilerini rahatsiz ettigini anlamıs bulunuyorum nedeninide hic anlıyabilmis degilim.. Yazılanların ruhunda böyle bir sitem var ama sebebi hakkında hic bir açiklama yok..Bunla ilgili rahatsızlık duyanlar açıkca ne oldugunuda yazarlarsa cok sevinirim.. Belki cok haklı gerekçeleri vardır bende evet ya ben bunu niye düşünemedim diyebilirim.. Böyle bir forumda alternatif linkden rahatsız olmayı ben haklılıgı tartışılmaz bir konuda imza toplayan birisinin yanına gelen ve onunla birlikde imza toplamaya çalışan kisiden rahatsız olmasına benzetiyorum.. bunlar benim düşüncem .. Belkide tüm bunların benimle hic alakasıda yoktur ama başlıkda özellikle tuz kelimesinin geçmesi ve sevgili Colinmccayin Başlık içerisinde geçen TUZ lafına alınma lütfen sözüne karşın beni bunlari düşenmeye itti. Dedigim gibi bütün bunlara ne gerek vardı anlıyabilmiş degilim.. Herkese sevgiler.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,757
kinowa büyüğüm, değerli abim. Özelden gönderdiklerimi okumadın mı? Senin Tuzundan tatlından sorun olmadığını belirtmedimmi başlıkta da ayrıca. Burda yapılanların sadece alternatif link olmazsa durmam giderim diyenlere, kabullenemeyenlere hadlerini aşanlara, yaptıklarını kırdıklarını onarmanın peşinde olduğumu olduğumuzu idrak edemiyormusun?

Emek ne onu söylesin üyeler başlığı saptırmadan yada katılmasınlar devam etsinler kendi küçük oyun alanlarında öyle ufak ufak takılmaya.
Ama sonrada rapidden çekmem ağa çekilmiyor bana çözüm üret üretki emek ortaya çıksın, emek sadece bu alternatif link olayı gerisi boş. Katılsınlar ya başka bir şey beklemiyorum şu an.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
sevgili Colinmccay gercekten sadece su son yazdigin cevapdan anladim aslinda problemin alternatif linkden degilde link begenmeyenlerden kaynaklandigini :).. neyse belki ben biraz alingan oldum bu siralar yada algilamam biraz zayifladi:(.. En iyisi bu forumdaki gergin havayi fazla uzatmadan zamana yaymak ;).. Link begenmeyip alternatif link isterim olmazsa durmam diyenlerede kapiyi arkadan kapa demek kaliyor bizlere tabiki.. hatta camurlasmiyalim diyede bir cümle ekliyerek tabiki.. sevgiyle.

not: Alamanca klavye ile türkce yazmak benim icin bir kabus.. o yüzden her zaman düzeltmek icin zamanim olmuyor lütfen kimse kusura bakmasin..

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
arkadaşlar link beğenmeyen dostlar olabilir... alternatif link isteyebilirler... bununla beraber paylaşım yapan arkadaşlar gelen istekler doğrultusunda herket eder veya ETMEZ... isteyen indirir isteyen eğer gideceksede gider... bilinmelidirki (sanırım konu rapid linkleri) bu linkler kullanımda daim olması için premium ve collector hesap ile alınıyor ve premium hesaba para veriliyor sırf o kitabı indirecek olan insanlar kırık link ekranı ile karşılaşmasın diye.. emeğin ötesinde paylaşım yapan insanlar anlaşıldığı üzere bide cebinden para veriyor... buna karşılık hala hadsizce yorumlar yapılıyorsa o yorumu yapan arkadaşlarımızın yeri burası değildir diye düşünüyorum ve konuyu burda kitliyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...