Argo zagor

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
"Sabah erken kalktım façamda bozulmuşmu ne. Dün yine ormana dadanmış birkaç kaşalotu marizledim ondan mı oldu acaba.Dallamalar bizi yiyecek Darkwooddan üç beş mangır biçecek.Ne iş baboli dedim sallamadılar kaşer bir kaçı baktım ufaktan beni süzüyor ne iş lan dedi biri benim amblemi göstererek ne iş amma afili , balta sana ne demezmi.Gazlayın ulan barzo dedim yerim hepinizi.Dinlemeyen üç beşinin façasını bozdum.Sümsüğü sıktığım gibi üzerlerine yürüdüm.Kaçan bir kaçının el frenleri açıldı korkudan.Kalanları bir iyi tepikledim.Ameleyi solaryuma sokmuşlar yine amele yanığı demiş adamlar tamda o tipten.Hacı hacıyı Mekke de tilki tilkiyi Darkwood da bulur.Bizim tilki Çiko baktım yine yancı.Beni izlerken işkembe büyütüyor.Kolay gelsin hacı dedim nasıldım.Adamları iyi marizledin abi dedi.Baktım biraz güccükleniyor.Ama tam ortamcı.Çok iyiydin yine baboli anam babam dedi..Öyle bakma Zagor um dedi bizim tilki Çiko apiko bekledim desede alabandayı yedi benden.Belli dedim elinde ki anzarottan.Kimdi bu armutlar.Bende bilmiyorum üç beş andaval aklınca racon keseceklerdi.Memleketi indiragandi yapacaklardı aşıramento yapacaklardı.Bir kaçı belliki tam avurtlu.En önde kaçan var ya babalandı bal kabağı ama en çok ayvayıda o yedi.Çiko bayramlık ağzını bir açtı bu hanım evlatlarına adam 40 suaygırı gücünde kalayı bastı bunlara.Adam kantarlı tam kantarlı.Kaşkavallar arkalarına bakmadan tüydüler.Kopiller bir daha uğramaz buraya.Lolo yu gördü madara oldu kerizler.Bizim Çiko mabel matize döndü.Bunların çoğu sağ çıkmaz bu hacamattan mortocu lazım bunlara.Akşam bizim kopuk yerlileri çağırayımda papazuçuralım en iyisi.O değilde şu siyuların reisi Uçan Gübre Böceği var adında meymenet yok zaten tam pilaki peygamber öküzü biraz piyazlamasak nevaleyi zuladan çıkartmaz.Geçen meyhanede Çiko ile kafayı çekiyoruz hıyar hemen rampa etti.Adam tam saksı saloz şavalak.Adamın iki kelimesinden bir şorolap.Askerlik anılarını anlatıp duruyor.Altı üstü 2 sene askerlik yapmış 50 yıldır anlatıyor kerkenez.Usandık bıktık bizi değil sadece kabileyi tıraş ediyor.Sürekli tütsülenip duruyor.Kabilenin zaten hiç bir işiyle ilgilenmiyor deyyus.Diğer kabilelerden bir sürü zamazingosu var.Geçen kestaneyi çizdiriyormuş nerdeyse zor zamkinos etmiş.Üç buçuk atmış uçan gübre böceği fenada olmazdı babafingoyu biri gösterse iyi olurdu.Sivil kaçmış zor kurtarmış damaskinos.Arkasından zülfi yare dokunmuş kabile büyücüsü ama tesir etmezki bizim zoma.Akil baliğ değil yaşı belli değil.Kerkeneze sormuşlar hemşerim nerelisin sana ne demiş misali.Bizimki zom olunca hem sukaçırır hem sukoyverir.Bir mort olsa mortacıyı kendim getirmezsem cartayı çekeyim.Neyse Çiko yu alayımda karakola gideyim şu çatarungaları bir ziyaret edeyim.Ölüsü kınalıları bir göreyim.Zaten nağme yapıp duruyorum.Mehterhaneye gönderdiğim kokorozlarıda bir sorayım."

Dil yerinde durmuyor argoda dil gerçekten buyrun top sizde.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Sabah erken kalktım, baktım, görüntüm de bozulmuş mu ne?
Dün yine ormana dadanmış birkaç budalayı dövdüm, ondan mı
oldu acaba?
Ahmaklar beni kandırıp Darkwood'dan üç beş kuruş çalacak...
diye devam edeyim dedim, dil gerçekten yerinde durmuyor ama
hemen dışarı çıkmam gerekiyor şimdi, başka bir deyişle g.tüm...

G%C3%B6t%C3%BCm-Yemedi.jpg