Mozilla Firefox'da Resimlerin Görüntülenme Sorunu

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Değerli arkadaşlar,
Alışkanlıktan dolayı Firefox tarayıcısını kullanıyorum. Bir süredir tarayıcıda bazı resimler gözükmemekte. Farklı tarayıcı kullanıp denediğimde sorunun firefox kaynaklı olduğunu anladım. Örneğin aşağıdaki resimler forum giriş sayfasından. Aynı bilgisayardan ilki Firefox diğeri Google Chrome.
ff_gc.jpg

Sebebini çözemedim.
Sizce neden kaynaklıdır?

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Üstadım, çerezleri ve önbelleği temizlemeyi deneyin.(ben bildiklerimi yazayım önce, Sorun çözülmezse bir de Web'de ararız)

*F10_Araçlar_Seçenekler_Gizlilik sırasını takip ederek Çerezlere
*F10_Araçlar_Seçenekler_Gelişmiş_Ağ sırasını takip ederek Önbelleğe
ulaşabilirsiniz.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Özellikle facebook'ta hiç bir resim görünmüyordu. Firefox'un yeni sürümünü yükledim (52.0) resim sorunu çözüldü. Bu kez de google geç açılıyor.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir

Üstadım, çerezleri ve önbelleği temizlemeyi deneyin.(ben bildiklerimi yazayım önce, Sorun çözülmezse bir de Web'de ararız)

*F10_Araçlar_Seçenekler_Gizlilik sırasını takip ederek Çerezlere
*F10_Araçlar_Seçenekler_Gelişmiş_Ağ sırasını takip ederek Önbelleğe
ulaşabilirsiniz.

Abi, çerezleri ve önbelleğe kayıtedilen ne varsa temizliyorum. Ama yine olmuyor. Başka bir şey var ama anlamadım.
Sadece Firefox'da resimleri görüntüleyemiyorum. Çok ilginç?!

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Böyle bir durum için Mozilla'nın bir yardım sayfası var (ne yazık ki Türkçe versiyonunu bulamadım):

Buradaki seçenekler arasına bir de "Firefox'un yenilenmesi" (refresh) seçeneğini koymuşlar.
Menü'yü (sağ üstte) açıp help'e (soru işaretli buton) tıklanıyormuş.
Buradan "sorun giderme bilgileri"ne tıklandığında sağ üstteki seçenek "Firefox Tarayıcısını Yenile" varmış.

Bu da olmazsa Firefox'u kaldırıp yeniden yüklemek çözüm olabilir.

Not: Son bir yıldır Firefox'ta böyle ve buna benzer tuhaf şeyler zaman zaman oluyor, sonra düzeliyor. Sanki birileri Chrome'u kullanmamızı teşvik ediyor gibi geliyor bana (halbuki o da Mozilla'nın galiba). Mesela sayfa çevirisi sadece Chrome'da var. Şimdi de online kelime çeviri kayboldu. Daha önce kelimenin üzerine tıklayınca anlamını gösteren bir yazılımım vardı (tarayıcı eklentisi değil), şimdi çalışmıyor. Daha önce de bozulup düzelmişti kendiliğinden. Sanırım otomatik güncellemeler sonucunda bozulup düzeliyor, uyarıyorlar, onlar da yazılımdaki bug'ları filan düzeltiyorlar galiba. Her şeye rağmen Firefox bence diğerlerinden çok daha esnek bir program. Ben de sonuna kadar Firefox'tan vazgeçmeyeceğim.

edit@ Chrome Google'ındı, şimdi aklıma geldi.

edit@

Son düzenleme:

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,361
12,903
iskenderun-Hatay
Artık alışkanlıklarımızı bi tarafa bırakarak Firefox kullanmaya son veriyorum. Bir resmi bile görüntüleyemeyen çağdışı programı ne yapayım ben..

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Firefox kullanın yinede vazgecmeyin chroome nun casus yazılım olduğu biliniyor açık portları kullanarak bilgisayardaki bütün bilgileri aktarabiliyor.firefox iz bırakmaz Google ve uzantıları sizi sürekli denetler.Benim görüşüm.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Sorunu güvenlik için üretilmiş bazı eklentiler yapıyor olabilir.

Senelerdir Adblock Plus, NoScript, No Flash gibi eklentileri kullanırım. Benim izin vermediğim hiçbir reklam, video, flash vs.açılmaz. Bu sayede gezintim hep hızlıdır.

Bu harika avantajı sunan başka bir tarayıcı yok. Tercih elbette ki sizin ama vaz geçip, başkalarının kendi çıkarları için size dayattığı reklamların gezintinizi yavaşlatmasına göz yumacağınıza, Firefox'un sorununu çözün derim ben.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Sorunu güvenlik için üretilmiş bazı eklentiler yapıyor olabilir.

Senelerdir Adblock Plus, NoScript, No Flash gibi eklentileri kullanırım. Benim izin vermediğim hiçbir reklam, video, flash vs.açılmaz. Bu sayede gezintim hep hızlıdır.

Bu harika avantajı sunan başka bir tarayıcı yok. Tercih elbette ki sizin ama vaz geçip, başkalarının kendi çıkarları için size dayattığı reklamların gezintinizi yavaşlatmasına göz yumacağınıza, Firefox'un sorununu çözün derim ben.

Sevgili dostum,
Adblock Plus yazısını gördüğüm anda jeton düştü. İşi çözdüm.
Adblock Plus ayarlardan çizgi diyarı'nda devre dışı kal seçeneğini işaretleyince resimleri görmeye başladım.
Teşekkürler.