Konu silinmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Açılan konuların silinmesinde bana göre aşağıda ki kriterler kullanılmalıdır ;
1-Suç teşkil eden
2-Ahlaka aykırı
3-İnsanları tahkir edici
4-Politik ( siyasi ) propaganda içeren
5-Üyelerin birlikteliğine zarar verici nitelikli
6-Forum düzenini bozucu
7-Tekrar niteliği taşıyan
Bu nedenle zaman ayırıp yazdıklarımızın silinmesini doğru bulmuyorum ama forumun sahibi yada yöneticisi değilim sıradan bir üyeyim.Sayın yöneticiler istedikleri gibi davranabilirler.Ama doğru bulmadım tartışılan konular tabu bile olsa tartışıldıkça normalleşir.Kendi seyrine bırakılsa daha iyi olurdu.Diyeceksiniz ki sana ne kardeşim kitabını indir oku öylede insanız biraz farklılık olsun.Kuru bir çeşmeye dönmesin ortam.Ortalık sağol , eline sağlık , yaşa hurra varol , ne güzel taramışsın , ne güzel düzenlemişsin , çok teşekkür ederim gibi bir süre sonra klişeleşen sözlerden ileri gitmez.En baştada bu sizi gerçekten sıkmıyormu ben gerçekten rutinden çok sıkılıyorum.Sizlere iyi eğlenceler iyi teşekkürler.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968
Sayın "abolardis"in açıklamalarına tümüyle katılıyorum ve altına imzamı atıyorum.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Sevgili Dostlar, ben de bir yönetici olarak Abolardis'in yazdıklarının altına imzam atarım. Diğer yönetici arkadaşlarım da öyle. Şurada "Çizgiroman Diyarı Forum Kuralları" konusunda ifade edilenler haricinde herhangi bir ölçümüz yoktur. Paylaşımlarınız tamamen bu kurallar doğrultusunda değerlendirilir.
1-Suç teşkil eden
2-Ahlaka aykırı
3-İnsanları tahkir edici
6-Forum düzenini bozucu
7-Tekrar niteliği taşıyan konular silinmeye devam edilecektir.
Yıllardır karşılıksız paylaşımı savunmuş kişilere "Konusu kaldırılan üyenin konusu tam kaldırıldıktan
sonraki halini hayal edip belki de biraz tatmin oluyorlar." demek kelimenin tam anlamıyla abesle iştigal
etmek demektir. Yakışmadı ertekin. Bizler dostlarımızın iyiliğini isteyen, onların mutlu yüz ifadelerini
hayal eden insanlarız. Bu söylediğin psikopat tipler değiliz. Aslında bu yazdığın ile silinmesi gereken
mesajlar konusuna çok güzel bir örnek verdin. Kutlarım.
Düşündüğün gibi birisi olsaydım konunu silmekle kalmaz seni de silerdim.

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
Sevgili Dostlar, ben de bir yönetici olarak Abolardis'in yazdıklarının altına imzam atarım. Diğer yönetici arkadaşlarım da öyle. Şurada "Çizgiroman Diyarı Forum Kuralları" konusunda ifade edilenler haricinde herhangi bir ölçümüz yoktur. Paylaşımlarınız tamamen bu kurallar doğrultusunda değerlendirilir.
1-Suç teşkil eden
2-Ahlaka aykırı
3-İnsanları tahkir edici
6-Forum düzenini bozucu
7-Tekrar niteliği taşıyan konular silinmeye devam edilecektir.
Yıllardır karşılıksız paylaşımı savunmuş kişilere "Konusu kaldırılan üyenin konusu tam kaldırıldıktan
sonraki halini hayal edip belki de biraz tatmin oluyorlar." demek kelimenin tam anlamıyla abesle iştigal
etmek demektir. Yakışmadı ertekin. Bizler dostlarımızın iyiliğini isteyen, onların mutlu yüz ifadelerini
hayal eden insanlarız. Bu söylediğin psikopat tipler değiliz. Aslında bu yazdığın ile silinmesi gereken
mesajlar konusuna çok güzel bir örnek verdin. Kutlarım.
Düşündüğün gibi birisi olsaydım konunu silmekle kalmaz seni de silerdim.

Haklısın Güngör Abi,
Sözlerim biraz mübalağa oldu ve ağır da oldu ama şunu da kabul etmek gerekir ki bu gibi şeyler forumda yaşanmıyor, haksızlıklar olmuyor değil, (SIK SIK)
belki de yazdıklarım bunun bir patlaması oldu. bilmeden kalbinizi kırdıysam özür diliyorum.

Son düzenleme:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Ertekin, sözlerin mübalağa ve ağır değil sadece haksız oldu. Forumda sizler tarafından patlamaya neden olacak ne gibi haksızlıklar olduğunu yazarsan onları konuşuruz, açıklarız. Ama böyle alakasız konularda, nedenini bilmediğin durumlarda ortaya ifadelerle hiçbir sorun çözülmez.

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
Ertekin, sözlerin mübalağa ve ağır değil sadece haksız oldu. Forumda sizler tarafından patlamaya neden olacak ne gibi haksızlıklar olduğunu yazarsan onları konuşuruz, açıklarız. Ama böyle alakasız konularda, nedenini bilmediğin durumlarda ortaya ifadelerle hiçbir sorun çözülmez.

Kesinlikle senden kaynaklı olmadığını bil abi.
Ama çok var işte. yazmaya anlatmaya gerekte yok vakitte.
Ne zamandır artık foruma yazmayacağım diye karar aldım ve bozdum.
Başta siz ve sizin gibi bir çok değerli abimiz için bu protestodan vazgeçtim.
Şu an da düşünüyorum da 'like' tuşu neyime yetmiyor.
Bundan sonra da böyle düşünüyorum kıymetli dostlarımızın mesajlarına 'like' bas geç.
Madem ki öyledir e hadi bu da son mesajım olsun. (silinmezse)
Herkese Çok Selamlar Çizgi Dostlar...

Son düzenleme:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Yine hiçbir açıklama yapmadan ortaya ifadelerle cevap yazdın.
Sen bilirsin.
Benim açımdan konu kapanmıştır. İyi forumlar dilerim.

orgunvaran

Onursal Üye
15 Şub 2016
743
1,481
Simdi grupta bazi insanlar var ki gercekten kuru bir teskkurle gecmemek lazim.. Murtaza arkadasa bir kac guzel laf yazmisiz cok mu mesala. Bence hak ediyor

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Sayın dostlar burada bir emek veriliyor.Kitap alınıp parçalanıyor.Taranıyor gerekirse resimler tekrar düzenleniyor yada çeviri balonlama yapılıyor.Bu işler saatler bazen haftalar sürüyor.Ortaya bir eser çıkıyor.Bu durumda kısaca bir yorumla o insanı onore etmek ve bir bilgi varsa katkı yapmak o insanın emeğine saygıdır.Bunun haricinde siyasi,dini falan yorumlar için milyon blog ekşi sözlük vb var.Oralarda kurtlar dökülsün.Burası gibi yerler sessiz ve sakin daha güzeldir.Ve çizgi roman okuru seviyeli insandır.Hele burası gibi bir arşivi okumuşsa belli bir seviyesi vardır.Zaten çoğumuz en az 40 ve üzeri yaştayız.Şu 3 günlük dünyada kırmaya kırılmaya değmez.Saygılarımla.

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
563
2,495
Anadolu Yakası
Kendim de sosyal medyada sayfa ve grup yöneticisi olduğum için aslında forum yöneticilerine hak vermiyor değilim. Zira herkesin bir araya gelip birşeyler paylaştığı, fikir alışverişinde bulunduğu platformları düzgün biçimde işler kılmak gerçekten de oldukça zor, özellikle bir yandan da çalışma yaşamının bir şekilde parçasıysanız buna vakit ayırmak gerçekten de zor oluyor. Önemli olan empati ve hoşgörünün aramızdan silinmemesi.

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,824
iskenderun-Hatay
Hiç, farklı sesisn çıkmadığı, hep alkış, hep övgü düzeninin olduğu bir ortam, tam da "reis" in hayalindeki ortam... kahir ekseriyetle memleketin bu halinden memnun olmadığımıza göre, diyarın bu halinden de memnun olmamamız gayet normal..
Problem şurda; bir paylaşımın bu kriterlere uygun olup olmadığına kim karar veriyor. Bu kararlar sağlıklı mı? Bu kararlar denetime tabii mi? Karar verme sürecine kişisel yaklaşımlar dahil oluyor mu?
Bu konularda bazı problemler olduğunu düşünüyorum. Örnek çok... Örnek vermeye gerek yok...

Mesajınızda açık açık siyaset var. Ben kendi adıma bu tür siyaset kokan mesajlardan çok rahatsızım..

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Takmayın kafanıza böyle şeyleri.
Hukuk, ahlak, siyaset, ideolojiler vs. bunlar üstyapı kurumlarıdır, zamana ve insanın bakış açısına göre değişir.
Bugün suç olan yarın hak olur.
Önemli olan özgürlük ve insana saygıdır.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Hiç, farklı sesisn çıkmadığı, hep alkış, hep övgü düzeninin olduğu bir ortam, tam da "reis" in hayalindeki ortam... kahir ekseriyetle memleketin bu halinden memnun olmadığımıza göre, diyarın bu halinden de memnun olmamamız gayet normal..
Problem şurda; bir paylaşımın bu kriterlere uygun olup olmadığına kim karar veriyor. Bu kararlar sağlıklı mı? Bu kararlar denetime tabii mi? Karar verme sürecine kişisel yaklaşımlar dahil oluyor mu?
Bu konularda bazı problemler olduğunu düşünüyorum. Örnek çok... Örnek vermeye gerek yok...

Forumda rahatsız olduğunuz ne var?
Her forumda belli kurallar vardır.
Bir takım gönüllü yönetici arkadaşlar da işinden, evinden kendini mahrum bırakarak düzeni sağlamak için uğraşır.
Biz de hata yapabiliriz, insanız.
Tek ortak noktamız kitap sevgimiz.
Bu çizgide kaldığımız sürece sıkıntı yok.
Buradan daha demokratik bir forum varsa söyleyiniz biz de gelelim.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896
Genellikle bu gibi konulara fikir yazmaktan uzak duruyorum. Şimdi de kısa bişeyler yazmak için başladım ama her an silebilirim yazdıklarımı ya da iyice uzatabilirim; gerçekten bilmiyorum :)

Öncelikle sevgili abolardis'in açtığı konuya ve mesajına sonuna kadar katılıyorum. Keşke burada daha uzun fikirler tartışılsa, herkes kendi fikrini söylese ve sadece bundan dolayı konular, mesajlar, üyelikleri silinmese..

Ama malesef bir gerçek var (-ki bunu kimse inkar etmesin lütfen!) biz Türk'ler tartışmayı pek fazla bilmiyoruz. Belki coğrafyamızın özelliğidir bu, belki çok daha farklı etkenler. Buna girmek istemiyorum ama bence bizim dilimizde "tartışma" ve "kavga" kelimeleri arasında bile yeterince ayırım yok. Örnek olarak yumruk yumruğa biten bir kavgaya bile biz "Ciddi bir tartışma yaşadık!" diyebiliriz:)

Bu sebeplerden dolayı masum birçok tartışma çok kısa süre sonra kavgaya, hakarete, karşılıklı küçümsemeye dönüşebiliyor çünkü malesef okumuş ya da okumamış bir çok insanımızın çok fazla tabusu var ve bu tabuları yüzünden yaptıkları her eylemi (hakaret, küfür, dövmek, kesmek, vs..) kendilerinde hak görüyorlar.

Bunu burada değiştirme imkanımız var mı?

Bence yok :(

O yüzden ben de bundan sonra bir daha bu kadar uzun yazılar yazmamaya özen göstererek sadece buraya emek veren dostlara teşekkürlerimi ve şükranlarımı bildirerek forumda sonuna kadar kalmaya devam edeceğim.

Düşündüğümden uzun yazdım (yine düşündüğüm gibi:))

Okuma ve paylaşma sevginiz azalmasın sevgili dostlar, kalın sağlıcakla..

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,351
Kütahya
Konu Silinmesi başlıklı konu birkaç gündür forumun ön sıralarında yer alıyor.

En hassas olduğum konu sanal ortamda, iç duyguların verilemediği, mimik olmayan, okuyucu tarafından kuru bir yazı olarak algılanan bu ortamda insanları kırmak incitmektir.

Daha önce birkaç forumda yöneticilik yaptığım oldu. Bu konuda hassas davrandığımı düşünüyorum.

İncitme/incitmeme konusunda çok hassas olmama rağmen bazen yanlış anlaşıldığım olmuyor değil.

Konunun ilk başlama sebebini bilmemekle birlikte;

Kuralları olmayan bir forum olamaz,

Kurallar uygulanırken özellikle forumda farkındalık oluşturan dostlarımızı incitmeme forum yönetimin önceliği olduğunu düşünüyorum.

Hatalı paylaşım hepimiz yapabiliriz. Mesela birinde mükerrer paylaşım yapmışım. Fark ettiğimde geri dönüş imkanım olmadı. Sağolsun bir yöneticimiz mükerrer paylaşımı kaldırdı.

Başka bir hata da olabilirdi.

Burada bulunmamın sebebi; farklı kültür, memleket, anlayış ve düşüncedeki insanlara ortak paydalar üzerinde güzel bir ortam oluşturmamız.

Bu forumlar sayesinde;

Ramazan TÜRKMEN gibi bir dostum oldu.

Çok değer verdiğim Haluk YÜCESOY ile tanıştım, dostluk kurdum.

Burada isimlerini vermeyeceğim dostlarım oldu. Her geçen gün de sayıları artıyor.

Bu dostlarımla hüzünüm hüzünleri, hüzünleri hüzünüm oldu.

Güzel haberleri ile duygulandık, zor anlarında bazen üzüldük.

İşte bu güzelliklerin ve dostlukların devamı için kurallar ve kurallara uymak gerekli...

İşte tam da bu olaya örnek 4-5 sene önce yazdığım "Sınırsız Özgürlük" konulu hikayem var. Kural ve kuralsızlık adına yazılmış bir hikaye idi.

Son olarak; benim açtığım bir konu silinecek olursa önceden özel mesajla bilgilendirilirsem memnun olurum.

Dostlukların artarak devam etmesi dileklerimle...

Mehmet Serdar ATEŞ

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Eger konu silinecekse bence üye uyarılmalıdır şu sebepten dolayı konunun silinecegini konu yayınlanırsa şunları doğuracağı suç intikal edeceği vs.vs gibi uyarılarak kişinin bir nebze gönlünün alınmasını isterim.Böyle usluplu ve nezaketle yaklaşımlar hepimizin hoşuna giderek yönetime karşı sevgimiz saygımız da daha çok büyüyecegine eminim.Ama bazen öyle şeyler yazılıyor ki adamı çileden çıkartanlar var işte o konunun silinmesini canı gönülden isteyenledenim.
Hepinize teşekkürler saygılar sevgiler.
Unutmayınız ki 3 günlük dünyadayız olur olmaz her şeyde kimsenin kalbini kırmamamız lazımdır ve bu dünyada hiç birimiz kalıcı değiliz.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Eger konu silinecekse bence üye uyarılmalıdır şu sebepten dolayı konunun silinecegini konu yayınlanırsa şunları doğuracağı suç intikal edeceği vs.vs gibi uyarılarak kişinin bir nebze gönlünün alınmasını isterim.Böyle usluplu ve nezaketle yaklaşımlar hepimizin hoşuna giderek yönetime karşı sevgimiz saygımız da daha çok büyüyecegine eminim.Ama bazen öyle şeyler yazılıyor ki adamı çileden çıkartanlar var işte o konunun silinmesini canı gönülden isteyenledenim.
Hepinize teşekkürler saygılar sevgiler.
Unutmayınız ki 3 günlük dünyadayız olur olmaz her şeyde kimsenin kalbini kırmamamız lazımdır ve bu dünyada hiç birimiz kalıcı değiliz.

Aynen katılıyorum. İlave olarak bir şeyler söylemek isterim. Bir üyenin silinmiştir yazısıyla ortadan kaybolmasından huzursuzluk duyanlardanım. Keşke katılımcı sayısı hep artsa... Gerekçeler konusunu sorgulamıyorum. Zira başka platformlarda benim de üye sildiğim oluyor. Aklı başında insanların platformuna sokmayacağı şeyler de gelebiliyor insanın önüne.

Asıl şuna dikkat çekmek isterim. Burada kimliğimizin sadece bir bölümüyle-çizgiroman okuru- olarak bulunuyoruz. Kimliğimizin bu parçası dışındaki bölümleri, diğerleri için ilginç, hatta sevimli olmayabilir. Bu yüzden sadece buradaki paylaşımlar üzerinden konuşmakta, yorumlamakta, paylaşımları daha da anlamlı hale getirmenin yollarını aramakta yarar var. Siyasi görüş, inanç, kökler açısından buradaki insanların ortak paydada buluşmasının mümkün olmadığını, buna gerek de bulunmadığını, bunca fedakarlığın sadece ortak bir hobi vesilesiyle- yine de Hobi deyip geçmeyin derim, hobiler içimizde eksikliğini duyduğumuz, sıkıntısını yaşadığımız şeylerle mücadele araçlarımızdır. Kendi çevremize ördüğümüz surların üstünden dünyaya bakmak için kullandığımız merdivenler- yapıldığını gözardı etmemek gerek diye düşünüyorum.

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,824
iskenderun-Hatay
Forumda hiç çizgi roman paylaşmayan üyelerin gecesini gündüzüne katıp masraf ederek yüzlerce kitap paylaşan forum yöneticilerini hakarete varan biçimde eleştirmelerinde ben iyi niyet görmem..

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
Sevgili Çizgi Roman Dostları.
Yıllardır az çok birbirimizi tanıyoruz.
İnanın ailemeze Çizgi Diyarı'ndan fazla vakit harcıyoruz.
Bu bizim için normal bir forum değil Allah'ın bir lütfu.
Bu yüzden burayı aile gibi gördüğümüzden birbirimize nazımız geçer, olan bazı hafif sorunları büyütebiliyoruz.
Yanlış yapıyoruz ama sonra farkına varıyoruz, her aile ortamındaki gibi...
Her zaman demişimdir, Çizgi Roman çerçevesinde toplanan bir avuç insanız zaten.
En makulu bu gibi şeyleri unutup eski samimi muhabbetimize geri dönmek.
Şunun şurası BeyMelikli Abimizin dediği gibi 3 günlük dünya.
Hepinize kucak dolu sevgi ve saygılar...

Son düzenleme:

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
348
1,317
Çengelköy
Selamlar,
Silinen mesajı ya da konuyu bilemiyorum ama siyasî bir mevzu olduğunu tahmin ediyorum.
Kişisel olarak pek siyasetle ilgilenmem.
Siyasetle ilgilenilen yerlerden de mümkün mertebe uzak dururum.
Sırf bu nedenle facebook, twitter falan gibi mecralarda da bulunmam.
Çünkü insanların kendi görüşlerini başkalarına dikte etme şeklinden rahatsız oluyorum.
Bu forum ve bir de akvaryum forumuna üyeyim ve bunlardan da memnunum.
Memnunum çünkü burada sadece çizgi roman ve belirlenmiş birkaç nostaljik konu etrafında dolaşıyorum.
Akvaryum ile ilgili forumda da adı üzerinde akvaryumlarla ilgili konular var.
Kendim için bunları seçtim ve siyaset, hakaret, ırkçılık ve forum kurallarında belirtilmiş diğer meselelerden arındırılmış olması da beni buralarda takılmaya devam etmeye teşvik ediyor.
Eğer bu arındırılmış konular forumumuza girerse ben de buralarda pek dolanmamaya başlamak zorunda kalırım.
Bu da hiç istemeyeceğim bir durum.
Hayatı, tabiatı, insanları ve insanların en güzel icatlarından biri olan çizgi romanı sevelim diyorum.
İyi forumlar dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...