Kötü Alışkanlığı Olan Kahramanlar

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Kahraman diyince hepimizin aklına mükemmel tasarımlar gelsede aslında çizgi roman kahramanlarında da bazılarına göre kötü alışkanlıklar olabiliyor.( Ben sigarayı kötü değil zararlı bir alışkanlık olarak görüyorum kendimce savunmam işte ) Burada en zararlı ve kötü alışkanlığa sahip çizgi roman kahramanını / kahramanlarını arıyoruz.Buyrun söz sizde.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Mister NO
sigara, alkol, kumar, karı-kız ne ararsan var.
İyi aile çocuğu Tommiks, barda bile süt içer.

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,850
Navajo Köyü
Teks;
Dost düşman fark etmez sivri dili ile herkesi tahrik ettiği yetmiyomuş gibi bunun üstüne dayakta atar...
Zagor;
Sürekli nara (AHYYYAK!) attığı için arada sesi kısılır.
Mister No;
Saçına kolanya sürerek sadece saçının beyazladığını zanneder ama kolanyada ki alkol yüzünden ilerleyen yaşlarda kör olacaktır.
Tommiks, Blek, Swing ve Tom Braks:
Bunlar sütten çıkmış ak kaşık gibi temiz...
Batman;
Çok kibirli; sırf bu yüzden dostları yanından kaçar...
Süperman;
Aptal. Düşünün o kadar gücünüz var siz gidin ABD adına çalışın ve adaletsiz dünyayı ele geçirmeyin, peh!

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,322

Doktor'la Konyakçı güzelleşirlerken.

2ndz9q.jpg

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Teks ve Carson sürekli biftek ve kızarmış patates yiyorlar.Damar sertliği,
kalp rahatsızlığı bizimkilere vız geliyor.Ben bu kafadarların tavuk veya balık yedikleri bir macera hatırlamıyorum.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,322

Hayali bir gelecekte "Rodi" büyümüş, eşşek kadar olmuş, bu arada karakter değiştirmiş. İçki, kadın, itlik, küfürbazlık her şey var. Üstelik büyüklerine hürmet de kalmamış. Tıpkı "Kadir İnanır"ın bir filmindeki ünlü repliğinde olduğu gibi: "kumarbazlığı, itliği, hergeleliği öğrenmiş". Hey gidi koca Blek, kurt kocayınca...

Blek_rodi_b_y_m_day_olmu.jpg

Kadir İnanır'ın ünlü repliği

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Sigara içen bir çok karakter var. Alkol alanlar da çok. Ama dozajını kaçırıp, ortalığı dağıtanlar deyince aklıma gelen en babaları:

1 - Conan: Meyhane, içki ve zamparalık
conan-drinks.jpg

2 - Tony Stark (Demir Adam): Alkolik, içki tedavisi gördü. Ayrıca zampara.
bad-rolemodels-ironman.jpg

3 - Wolverine: İçki içmeyi özellikle bira içmeyi çok sever. Bolca içer.
1780397-1742961_are_you_beer_super.jpeg

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,322

Bir de Süperman'in barda içip dağıttığı bir sahne vardı. Galiba serinin 2'inci filmiydi (1980?). Önünde Johnny Walker şişesi, içtikçe bozuluyor, sağa sola sataşıyordu (demek ki içki ona yaramıyor, tıpkı kriptonit gibi!) Aşağıdaki klipte yok ama yanlış hatırlamıyorsam barda (aynı bar mı, bilmiyorum) kadınları da taciz ediyordu.

Supermen_dag_t_yor.jpg

Superman barda dağıtıyor

Son düzenleme:

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Bunların en kötü alışkanlığı Süper Kahramanlığı bırakamıyor oluşları bir tür bağımlı gibiler, zengin insan olanlar Batman, Iron Man, Green Arrow gibi sen o kadar dolar milyarderi ol sonra kalk suçla savaşıcam diye canını tehlikeye at, neymiş efendim geçmişte travma yaşamışlar bilmem ne, hadi ordan kahramanlık sen de bağımlılık yapmış bırakamıyon belli işte, fakir olanların Örümcek Adam gibi zaten kahramanlık bağımlısı olduğu aşikar, sigortası olmayan bir iş başına bir şey gelse ne şehit oluyon ne gazi, gecenin bir vakti itle uğursuzla uğraş, sana birşey olursa sivil kayıpsın, Mutant olanları zaten başka iş bulamadıklarından mecburen bu kahramanlık işlerine giriyorlar, sigortası yok maaşı az hayati tehlikesi çok ama napsınlar garipler mutant olarak toplumdan dışlanmışlar bir kere, uzaylı olanlara gelince, yani gerçekten öyle güçleri olan bir uzaylı süper kahramanlık yapar mıydı acaba, bu da pek inandırıcı değil, bu fikir neden medya tarafından sürekli empoze ediliyor o da ayrı bir mesele...
Western, Fumetti ve Frankofonlar'da ki kahramanlar aslında kendi işlerine bakıyorlar, hikaye onlara göre anlatıldığı için bize yaptıkları kahramanlık gibi sunuluyor ama işin aslına bakılırsa bir tarafın kahramanı öbür tarafın haini olabilir.

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
577
speedforce
En babası bana göre Sherlock; sigara ve uyuşturucu madde kullanımı var,
Wally West(Flash) ve Hall Jordan(Green Lantern); iflah olmaz zamparalar,
Doktor Strange; kibir
Wolverine; Aşırı sigara
Deadpool; her türlü pislik var :D