Yılın kitabı...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Bu yıl okuduğunuz en iyi kitabı arıyoruz.( Çizgi roman hariç ) Bu yıl sizi en fazla etkileyen ve bizlere tavsiye edebileceğiniz kitapları paylaşmanız dileklerimle.
Eskiden okuduğum kitapları bilir ancak yazmazdım artık yazıyorum.Bu sene siyasal düşünceler tarihi ile ilgili kitaplar ağırlıkta ancak roman açısından Jul Verne nin ithaki yayınlarından 2 ciltlik belgesel eseri Denizler Altında 20.000 Fersah ( 900 sayfa civarında ) beni gerçekten etkiledi.Geçen yıl 85 civarında kitap okumuşum bu sene sayı daha az olmakla birlikte sayfa sayısı daha fazla.Kitap okuma oranlarınıda kısaca verecek olursak ülkemizde her 25 kişiye bir kitap düşüyor arap ülkelerinde yıllık kitap okuma oranı kişi başına SADECE ÜÇ SAYFA Japonyada kişi başına 30 kitap USA da ise 25 kitap civarında İtalya da ise okuma yazma bilmeyenlerin sayısında hızlı bir artış gözlemleniyor.Yüksek lisans yapan batılı sayısı hızla azalıyor.Yüksek lisans yapan USA lı sayısı sadece 3 te bir civarında.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Tam ölçü olmamakla birlikte ben okumalarımda aşağıda ki kriterlere göre davranıyorum ;
1-Felsefe ( aklım için )
2-Teoloji ( ruhum için )
3-Roman , Çizgi roman ve şiir ( estetik için )
4-Mesleki yayınlar ( İşim için )
Birisini eksik bırakmaya gelmez bir anda körelir.

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
Bediüzzaman Said NURSİ
Asayı Musa
asa-yi-musa.jpg