Yılın çizgi romanı

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Yılın çizgi romanı denilirken bu yıl basımı yapılan kitaplar anlamında düşünmeyin bu yıl okuduğunuz en iyi çizgi romanı arıyoruz.Benim acizane bir kaç favorim var.1-Volto Nascosto 2- Watchman bu yılki favorilerim.

12 Şub 2010
15,006
543,638
o353Go.jpg

Yılın çizgi romanı.

Çizgi Diyarı'nın kışkırtmasıyla 37 yıl çizgi romandan uzak kalmış olan Hikmet Yamansavaçılar, Çizgi Diyarı'nın 7. Kuruluş Yılındaki törende söz verdiği için sözünü arslanlar gibi tutarak Karabala'yı yazdı ve çizdi.

Yerli ve milli
Hem de Çizgi Diyarı'nın övüncü

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Üstadım onu unutmuşuz gerçekten revizyona giderek 3 - Karabala diyorum.Çizimleri çok iyi ve spesifik nevi şahsına münhasır.Stili var sayın Yamansavaşçılar ın bu çok iyi devamını bekliyoruz.Teftiş sonuçlarını forum merakla bekliyor.Karargah iyi teftiş verdik desede bizim nazarımızda teftiş raporu önemli.Selamlar.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Arkadaşlar Zagor, Teks vs yazmak yerine macera bazında şu sayı diye belirtirsek daha iyi olur diye düşünüyorum. Aksi takdirde yine en sevilen çizgi roman karakterleri meselesine dönecek mevzu.

Benim bu sene okuduğum çizgi romanlar arasında birinci sırayı Cüceler serisi alıyor. Sevgili Odenat dostumuza yaptığı bütün çeviri balonlamalar için tekrar teşekkür ederim.

İkinci sırada ise CTB 187 ile başlayıp CTB 201'de sonlanan Conan'ın Ruh Yiyici ile olan mücadelesi yer alıyor.

Üçüncü sırada geç de olsa okuduğum Gulyabani üstadın Kahramansız Macera ve devamı olan 20 Yıl Sonra macerası yer alıyor.

Sevgili SenSei üstadın Ölmek İçin 5 Gün ve Evil Dead maceraları, Hggurak dostumuzun Kiralık ve Crecy, Scanfan'ın D-Day serisi, Esattr üstadın Jim Cutlass serisi ve daha birçokları var fakat ne yapalım ki okunan çok olsa da seçilecek olan bir veya birkaç adetle sınırlı olacak...

İyi olan kazansın! :D

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Ret Kit'i kim öldürdü; Labador ve Shoryuken dostlarımız sayesinde Türkçe'sini okuduk. İkisine de çok teşekkürler.

Couv_276314.jpg

Son düzenleme:

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896
O zaman seçim çok zorlaşıyor sevgili Shoryuken, o kadar çok güzel çizgi roman okudum ki bu sene :)

Şimdilik başlayayım o zaman gerekirse değiştiririm.

1-) numara bence de sevgili odenatın çeviri ve balonlamasını yaptığı cücelerdir. Normalde Fransız çizgi romanını pek sevmem ama Cüceler bence bir çizgi romanın çok çok üzerinde..

2 numara için Zagor'un bu sene okuduğum bütün yeni maceralarını koyuyorum. (Hiçkimse kusura bakmasın ayıramam :))

3 numara içinde ortaya karışık bir Büyülü Rüzgar - Dampyr ve Dylan Dog kolajı yapmak istiyorum.

Bunun dışında yine mükemmel Martin Mystere, Tex, Mister No gibi klasiklerin müthiş maceraları vardı..

Çizgi diyarı çeviri balonlamacı dostların bütün çeviri ve balonlamaları için hepsine müteşekkirim ayrıca.

Kısaca bu sene çok fazla çizgi roman okudum ve bunlarda emeği geçen bütün çizgi diyarı dostlarına çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Bu sene Karabala.
Yakın zamana kadar kendimizden bir çizgi roman yoktu.
Hikmet ustaya buradan sevgiler ve selamlar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Kesinlikle KARABALA!..
Yaratılış aşamasından bugüne kadar tamamı ile bize ait olan bu çalışma kesinlikle favorimdir.
Ancak Puslu Kıtalar Atlası'nı da bir kenara koyarım.
Sonra sevgili odenat tarafından bize sunulan Cüceler serisi ile Ejderkanı serisi de benim yılımın en iyisi...

kayamtky

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
114
134
Bu sene okuduğum en iyi çizgi roman ;

" The Chronicles of Conan / Conan Klasik Maceralar " olan renkli seridir.
Usta çizer John Buscema' nın çizimleri renklendirilince ortaya muhteşem eserler çıkmış.

Prospero ya teşekkürler. Umarım bu renkli seri tamamlanır.

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Dijital:
Superman: Lois & Clark 1-8
DC Rebirt Özel Sayısı
DC Rebirt Superman 1-6