CBR mi PDF mi?

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
564
2,497
Anadolu Yakası
Ben CBR, yani benim deyişimle cıbır formatına pek aşina sayılmam, bunun için ayrı program ya da app gerektiriyor o yüzden genelde PDF kullanıyorum. Sizde durum nedir? CBR'nin PDF'nin karşılaştırılmasını yapsanız, hangisi daha avantajlı?

jeriko67

Süper Üye
28 Kas 2015
126
384
Bana PDF daha kullanışlı gibime geliyor..Hem PDF dosyaları çok daha az yer kaplıyor..Cbr içinden sayfa silmek eksiltmek mümkün..PDF bütün hiç bir şey olmaz!..
Ama ne yazıkki forumlarda dosyalar cbr olarak yükleniyor!

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,183
8,060
Forumdan indirmek ve arşiv yapmak için cbr tercihimdir.
Ama gerek masaüstü gerek tablette okumak için
pdf ye çevirip öyle okuyorum.
(cbr tablette okunmuyor sayfalar karışıyor.)
Okuma işim bitince pdf yi siliyorum.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Ben Cbr'yi tercih ediyorum... Hataları düzeltme ve okuma için cbr daha iyi... (PC ortamı için)... Jpeg resimleri art arda sıralayıp winrar veya winzip ile sıkıştırıp uzantısını rar veya zip yerine cbr yapınca çok kullanışlı oluyor...

Okumak için kullandığım program CDisplayEx programı... Kullanışlı ve Türkçe arayüzü de var... Kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz... Ve sadece cıbır değil rar, pdf yi de destekliyor...

linki:

Son düzenleme:

necropol

Onursal Üye
11 Eyl 2011
513
2,479
Çizgi roman okuyorsam cbr tercih ediyorum.
Roman vb. kitap okuyorsam pdf veya epub tercih ediyorum.
Her iki formatıda kullanıyorum.

Bilgisayarımda Sumatra ( cbr,pdf,epub ) okuma programını kullanıyorum.
Tablet veya Cep telefonumda Pocketbook ( cbr,pdf,epub ) okuma programı kullanıyorum.

Hiç sorun yaşamadım çok memnunum kullanışlı programlar.

Saygılarımla,

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
çizgi roman , sadece resim olan sayfalar için CBR.
Resim + yazı, basılmış teknik kitapların kopyası olarak PDF
Yazılı roman için mobi, epub (kindle da okumak için)

Coskun

Kıdemli Üye
20 Haz 2015
160
584
İstanbul
Benim favorim CBR formatı. Tablet ve telefonda Challenger Comics Viewer kullanıyorum. Bütün formatları açıyor PDF dahil. Kullanmak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

KayıtsızÜye

Yeni Üye
29 Eki 2014
4
0
Herkese merhaba. Cevaplar icin teekkurler. Lakin anket gibi olmus sanki. Benim gibi yeniler icin biraz daha teknik detaylr gerekebilir. Cbr ve pdf arasindaki fark nedir? Akilli telefondan okuma icin uygun olan hangisidie ve neden? Ekran buyuklugu ile okuyabilirlik kalitesi arasindaki oran hangisinde daha yuksektir? Saglanan ek ozellikler nedir? (Alintilama vs gibi...)

KayıtsızÜye

Yeni Üye
29 Eki 2014
4
0
Bu ceviriler efektif oluyor mu? Cbr den pdf e cevirmede sayfaya oturma problemleri yasaniyor mu? En iyi converter hangisidir? Tesekkurler

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
564
2,497
Anadolu Yakası
Bu konunun önceki sayfalarında mobil cihazlardan okuma için okuyucu önerisi dahil, herşeyi arkadaşlar izah ediyorlar, program linklerine de bakabilir, arama motorundan kendin de arayabilirsin.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,873
52,431
Kendi Koltuğunda
"ComicRack Free" uygulamasıyla çizgi roman okumak gerçekten çok hoş.
En iyi prg tablet için budur
Pc için CDisplayEx programıdır.
tüm prgleri inceledim.En iyisi ve kullanışlısı budur yalnız tablette "ComicRack Free" arada bir küçük bir reklam sunuyor çarpıdan kapatıyorsunuz.CBR en iyisidir pc ve tablet için bu prgleri kullanırsak.

Son düzenleme: