Gordon Tay Yayınları 1. Seri Sayı 32 - Peykte Tehlike

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Değerli dostlarım;

21.01.1974 tarihli bir Gordon macerası, Peykte Tehlike. 37 yıl sonra peyk kelimesi kulağa ne kadar da garip geliyor değil mi? O zamanlar Varşova Paktı ülkelerine S.S.C.B. nin peykleri dendiğini anımsayanlar vardır aramızda mutlaka. SSCB, Varşova paktı ve kelime olarak peyk artık yok ama o zamanın çizgiromanları hala burda, yeni yetişenlere Türkçesi bozuk gelse de hala keyifle okunuyor ya da bana öyle geliyor.

Gordon'un oldukça stabil bir okuyucu kitlesi var forumda 3 haftaya geçen paylaşımlarımın herbiri 52 - 60 arası kişice indirilmiş. Bu Gordon da isimlerini bilmediğim bu 60 kişi için geliyor, keyifli okumalar dostlar.

Sevgi & Saygı

by4pryfoal36pe6ok.jpg

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
60/2 de burada...
Umarım 60/60'ı yakalarız.
Teşekkürler değerli dostum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,473
Ben 60/3 üm.Sevgili kardeşim çok teşekkür ederim.Ellerine, emeklerine sağlık iyi geceler dilerim,hoşçakalın.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,516
60/5 burada...Askerlikte içtima yoklaması gibi oldu...neyse bende burdayım .

ganimurat

Yeni Üye
30 Eki 2011
94
37
Değerli dostlarım;

21.01.1974 tarihli bir Gordon macerası, Peykte Tehlike. 37 yıl sonra peyk kelimesi kulağa ne kadar da garip geliyor değil mi? O zamanlar Varşova Paktı ülkelerine S.S.C.B. nin peykleri dendiğini anımsayanlar vardır aramızda mutlaka. SSCB, Varşova paktı ve kelime olarak peyk artık yok ama o zamanın çizgiromanları hala burda, yeni yetişenlere Türkçesi bozuk gelse de hala keyifle okunuyor ya da bana öyle geliyor.

Gordon'un oldukça stabil bir okuyucu kitlesi var forumda 3 haftaya geçen paylaşımlarımın herbiri 52 - 60 arası kişice indirilmiş. Bu Gordon da isimlerini bilmediğim bu 60 kişi için geliyor, keyifli okumalar dostlar.

Sevgi & Saygı

Gerçekten bugünün "uydu"ları, o zamanın "peyk"leri idi ve halen kulağımda hoş bir çağrışım bırakıyor. Yanlış hatırlamıyorsam, Yüzbaşı Volkan'da da sık kullanılırdı "peyk"ler.
Nostalji için tekrar teşekkürler.

ganimurat

Yeni Üye
30 Eki 2011
94
37
Sevgili Gulyabani, sanırım 32_30 numaralı sayfa eksik, onun yerine 32_31 no.lu sayfa 2 kez eklenmiş. Kitabı okurken, Gordon ve kızın "pat" diye vikingin teknesine binmiş olmasından anladım bir tuhaflık olduğunu. Acaba kitabın o sayfası mı yoktu yoksa yanlışlık mı olmuş?

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Değerli dostlar,

ganimurat arkadaşımız haklı, 31. sayfa 2 kere taranmış ama 30. sayfa yok. Eksik sayfayı tarayıp, çizgiromanı tamamaladım ve yeniden yükledim, ilk mesajdaki link yeni düzenlenendir.

Yeniden indirmekle uğraştırma beni eksik sayfa yok mu, eksik sayfa dieyenler için onu da hazırladım.

İşte burada....

byav7hcyprbdxj2vo.jpg

Ya tamam eksik sayfayı koymuşun da, bunu nasıl daha önce indirdiğimizin içine yerletireceğiz diyenler bir zahmet özel mesaj atsın orada izah edeyim ya da bilenler bilmeyenlere anlatsın.

Hoşça kalın, gidip biraz daha sayfa düzenlemem lazım ki, gece bitmeden yeni bir şeyler paylaşabileyim.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
SEVGİLİ DOSTUM;BENDE SEVGİLİ SAVOK GİBİ GORDON MERAKLISIYIM.
EKSİK GORDON SAYILARINI TARARKEN BENDE OLMAYAN SAYILARI DA İNDİRMEYE BAŞLADIM.SENİN TARAMAN OLAN 32.SAYIYI DA YENİDEN DÜZENLEMEDEN EDEMEDİM.SAYIN KARAKANCADAN SONRA SANADA SATAŞMADAN DURAMADIM.BİRİ BENİ DURDURSUN YAHU...

ALTTA YENİ LİNK VE SAYFA GÖRÜNTÜLERİ:

Gordon 1.seri sayı 32 yeni düzenleme(21.9mb)cbr:

Gordon 1.seri sayı 32 yeni düzenleme(22.9mb)cbr:

mergepdf031.jpg

süperego

Süper Üye
20 Haz 2009
1,856
158
Mars
bu özverili çalışmalarınızın hakkı ödenmez.tüm emekleriniz için çok teşekkür ederim.sevgi ve saygılarımı sunarım.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
İnsan hepinizin bildiği gibi gelişim gösteren bir canlıdır. Ben de bir insan olduğumdan (ya da öyle sandığımdan) zaman içerisinde bazı yetenek ve bilgilerim gelişiyor. Bundan yaklaşık 1.5 yıl evvel bu siteye üye olduğumda, evde o zaman bulunan ilkel tarayıcı-yazıcıyı tarama amaçlı hiç kullanmamıştım. Sonra bir iki çizgiroman taradım. İlk önceleri sayfa düzenlemesinden bihaberdim. Dostlarımın katkıları ile önce sayfa kesmesini öğrendim, sonra sayfa çevirmesini, daha sonra da sayfa renkleri ile oynamasını ve sayfa beyazlatmasını, mutlaka arada bir kaç bir şey daha eklemişimdir dağarcığıma ama hiç bir zaman mükemmel bir tarayıcı olmadım. Bu Gordon da sayfa renkleri ile oynamayı bilmediğim zamandan kalma. Daha elimde taranacak o kadar çok kitap var ki, eski taramalarıma dönüp düzeltip yeniden paylaşacak zamanım yok.

Çakan Emmi'ye de söylediğim gibi insiyatif alıp, davrananları takdir ederim. İndirme sayısı takip etme ve bu yolla ego parlatma gibi bir derdim de yok. Bu yüzden değerli dostum Zamangezgini'nin yaptığı çalışmaya gönülden teşekkür eder, kendisinin ve diğer meraklıların istedikleri her taramama ve balonlaması bana ait olan çevirilerime istedikleri şekilde müdahale edebileceklerini bir kez daha yinelerim. Hep söylediğimiz gibi, çizgiromanlar hepimizin.

Son düzenleme:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
Aynen Katılıyorum.

[sıze="3"]insan hepinizin bildiği gibi gelişim gösteren bir canlıdır. Ben de bir insan olduğumdan (ya da öyle sandığımdan) zaman içerisinde bazı yetenek ve bilgilerim gelişiyor. Bundan yaklaşık 1.5 yıl evvel bu siteye üye olduğumda, evde o zaman bulunan ilkel tarayıcı-yazıcıyı tarama amaçlı hiç kullanmamıştım. Sonra bir iki çizgiroman taradım. Ilk önceleri sayfa düzenlemesinden bihaberdim. Dostlarımın katkıları ile önce sayfa kesmesini öğrendim, sonra sayfa çevirmesini, daha sonra da sayfa renkleri ile oynamasını ve sayfa beyazlatmasını, mutlaka arada bir kaç bir şey daha eklemişimdir dağarcığıma ama hiç bir zaman mükemmel bir tarayıcı olmadım. Bu gordon da sayfa renkleri ile oynamayı bilmediğim zamandan kalma. Daha elimde taranacak o kadar çok kitap var ki, eski taramalarıma dönüp düzeltip yeniden paylaşacak zamanım yok.

çakan emmi'ye de söylediğim gibi insiyatif alıp, davrananları takdir ederim. Indirme sayısı takip etme ve bu yolla ego parlatma gibi bir derdim de yok. Bu yüzden değerli dostum zamangezgini'nin yaptığı çalışmaya gönülden teşekkür eder, kendisinin ve diğer meraklıların istedikleri her taramama ve balonlaması bana ait olan çevirilerime istedikleri şekilde müdahale edebileceklerini bir kez daha yinelerim. Hep söylediğimiz gibi, çizgiromanlar hepimizin.
[/sıze]

[sıze="4"]sevgili dostum bende 2011 aralık ayında tarama yapmaya başladım.dönüp baktımda onlara birisi gelsinde düzenlesin diye bağırıyorlar...zaman içinde deneye deneye biraz ilerlemişimde sevgili dostlarımın eski taramalarına el atıp düzenlemeye kadar vardırmışım işi..

Bunları yapmamın nedeni tarayacak kitabım yok diyenlere yapılabilecek çok iş var demek içindi.
çok şükür tarayacak pek çok çizgiroman ve kitaplarım var.
Ama tarayacak hiç kitabım olmasaydıda başımı kaşıyacak vaktim olmazdı.diyarımızda içlerinde benimkilerinde bulunduğu pek çok tarama çeşitli yönlerden (boyutunu küçültmek,tek sayfa yapmak,görüntü kalitesini düzeltmek,sayfa dengelemesi ve bir sürü şey daha...) düzenleme bekliyor.

Ilgilenenleri elini taşın altına koymaya davet ediyorum...
Yalnızca indirmekle kalmayalım.haydi elbirliğiyle diyarımızdaki paylaşımların kalitesini yükseltelim.
[/sıze]