Broken Moon: Legends Of The Deep / Sayı 6 (Çeviri ve Balonlama)

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,784
Hiçbir Şey Ülkesi

BROKEN MOON:
Legends Of The Deep

Macera Tamamlanıyor...

(6. ve Son Sayı)

BAŞLAMADAN ÖNCE
AÇIKLAMA VE ÖZÜR:

Bundan birkaç ay önce hard diskimin yanması ve buna bağlı olarak bugüne kadarki tüm çizgi roman arşivimin yedeklemediğim kısımlarının, çeviri ve balonlama çalışmalarımın, bu çalışmalarda kullandığım proje kalıplarımın ve şablonlarımın da elden gitmesi sebebiyle büyük bir moral bozukluğuyla çeviri ve balonlama çalışmalarımdan, hatta çizgi romanlardan uzak kaldım. Doğruyu söylemek gerekirse (sadece çizgi roman açısından değil, hobilerimden biri olan film çevirileriyle ilgili de) içimden bir şey yapmak gelmedi. Bu arada işlerimin yoğunluğu, yaşadıklarım ve hayat telaşı da araya girince siz değerli dostlardan ve sitemizden de uzak kaldım. Ancak bu arada "Broken Moon: Legends Of The Deep" serisinin 6'ncı ve son sayısının internette yayımlandığını da biliyordum ve bu konuda bir şeyler yapmam gerektiğinin, hatta bunun için çok geç kaldığımın farkındaydım. Bu sebeple oturup çalışmaya başladım ve serinin son sayısının çeviri ve balonlamasını yaparak huzurlarınıza çıkmaya hazır hâle getirdim. Umarım maceranın tamamlandığı bu son sayıyı da beğenerek okursunuz.

Bu vesileyle tüm "Çizgi Diyarı" ailesinden özürlerimin kabulünü diliyor; bütün dostlara sevgi, selam ve saygılarımı sunuyorum...

Evet, "Broken Moon: Legends Of The Deep" çizgi romanının 6'ncı ve son sayısının çeviri ve balonlamasını da tamamlamış bulunuyorum. (Bu sayıyla birlikte bu seriyi bitirmiş oluyoruz.) Önceki sayılar için daha önce hazırlayıp sizlere sunduğum bilgilerin bir kısmını güncelledim. Bu bilgilerle daha önceki sayıların indirme linklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bu arada; "Broken Moon: Legends Of The Deep" çizgi romanının önceki sayılarının çeviri ve balonlama çalışmalarıyla bir takım bilgileri paylaştığım konulara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Yine bu çizgi romanın daha önceki sayılarını isterseniz o konuların içinden, isterseniz de aşağıda verdiğim "MediaFire" linklerinden indirebilirsiniz.

ÖNCEKİ SAYILARLA İLGİLİ KONULARA ULAŞMAK İÇİN:

BİRİNCİ SAYIYLA İLGİLİ KONU BAŞLIĞI

İKİNCİ SAYIYLA İLGİLİ KONU BAŞLIĞI

ÜÇÜNCÜ SAYIYLA İLGİLİ KONU BAŞLIĞI

DÖRDÜNCÜ SAYIYLA İLGİLİ KONU BAŞLIĞI

BEŞİNCİ SAYIYLA İLGİLİ KONU BAŞLIĞI

ÖNCEKİ SAYILARI MediaFire SİTESİNDEN İNDİRMEK İÇİN:

Şimdi de 6'ncı ve son sayımıza bir göz atalım:

BROKEN MOON:
Legends Of The Deep
(6. ve Son Sayı)

(Çizgi Roman) / 2016

lOYRQJ.jpg

Çeviri ve Balonlama:

bk9E8m.gif

ÇİZGİ ROMAN HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ:

Çizgi Romanın Özellikleri:

Orijinal Adı: Broken Moon: Legends Of The Deep
Yayıncı: American Gothic Press
Yazar ve Sanatçılar: Philip Kim, Ben Meares, Nat Jones, Holly Interlandi
Türü: Korku, Post-Apokaliptik, Bilim-Kurgu, Doğaüstü, Vampir
Yayın Tarihi: 2016
Macera Durumu: Devam eden maceralar
Uygunluğu: Genç / yetişkinler için uygun
Renk Durumu: Tamamı renkli
Sayfa Sayısı: 25 (6. sayı için)

Çizgi Romanın Konusu (Genel Olarak):

Post-apokaliptik bir dünyada yaşanan dehşetin anlatıldığı öyküde; kıyamet sonrası denizler zehirlenmiş, mutasyona uğramış canavarlar ortaya çıkmış, yiyecek bulmak ve hayatta kalmak güçleşmiştir. Korbin ve oğlu da, hayatta kalmayı başarmış bir grupla birlikte Nebraska'nın sahil şeridinde, basit bir balıkçı köyünde balık avlayarak karınlarını doyurmaya ve hayatta kalmaya çalışmaktadırlar. Ancak yaşadıkları dünyada yalnız değillerdir. Onlarla birlikte başka insanlar, solungaçlı adamlar, vampirler, kurt adamlar ve türlü türlü canavarlar da vardır. Ve hepsi açlık ve sefaletten payını alırken hayatta kalma güdüsü aralarında bazen yardımlaşmaya, bazen de çarpışmalara sebep olmaktadır!

Önceki Sayının Özeti:

Korbin ve arkadaşları bir tekne bularak, denizin dibinde uyuyan ve C'thulhu'nun düşmanı olan yaşlı tanrı Dagon'u uyandırmak için solungaçlı adamlarla, derinlerin sakinlerini takip ederler. Ancak vampirler, insanlar ve kurt adamlarla dolu tekne zorluklarla dolu bir deniz yolculuğundan sonra Dagon'a ulaştığında vampirlerle Korbin arasında büyük bir sorun çıkar.

6. Sayının Konusu:

Dagon'a ulaşan ve onu uyandıran Korbin'le arkadaşları, vampirlerle aralarında baş gösteren sorunu değişik bir yolla çözmek zorunda kalırlar. Üstelik sorun sadece vampirler değildir. Korbin ve dostları el ele vermek, farklılıklarını bir yana bırakmak ve ortak düşmanlarını bu son savaşta yenmek zorundadır.

ÇEVİRİ VE BALONLAMA HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ

6. Sayının Çeviri ve Balonlamasında
Kullanılan Font Bilgileri:

Font Adı: CCTimSale (Genel olarak)
Font Büyüklüğü: 14 (Genel olarak)

Font Adı: Clairvaux (Kapak / Çeviri ve Balonlama Etiketi)
Font Büyüklüğü: 34, 36

Font Adı: Calibri (İç Sayfa / Çizgi Roman Ekibi)
Font Büyüklüğü: 20, 30

Font Adı: Verdana (İç Sayfa / Çizgi Roman Ekibi)
Font Büyüklüğü: 10

Font Adı: Times New Roman (İç Sayfa / Telif Hakları ve Yasal Uyarılar)
Font Büyüklüğü: 14

ÇİZGİ ROMANDAN ÖRNEK İKİ SAYFA:

5D939R.jpg

A12v20.jpg

İNDİRME LİNKLERİ:

Keyifli okumalar…

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,779
2,639
Sizde bu azim ve böylesine bir çizgiroman aşkı oldukça her şeyin üstesinden gelirsiniz. Bu kadar sıkıntıyla bize bu kitabı ulaştırabilen ustaya saygı ve sevgilerimi sunarım.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Bugün sizin muhabbetinizi yapmıştık. Odenat dostumuzda ortalarda görünmüyordu, Gitarisyen nerde acaba derken neyse ki iyi haberler gelmiş. Teknik sorunlara çok üzüldüm, size bir şey olmaması tek avuntumuz. Lütfen arayı açmayın, selamlar.:)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Hard diskinizin yanması dolayısıyla yaşadığınız arşiv kaybı için üzüldüm. Lakin kısa zamanda tekrar toplayacağınıza eminim. Serinin son sayısı için teşekkür ederim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Hoşgeldiniz Sevgili Gitarisyen.Uzun zamandır sizde benim gibi yoktunuz.Ama yine muhteşem bir dönüş yaptınız.Çok özel bir paylaşım.Arşiviniz için çok üzüldüm ancak teknolojinin yan etkileri hep yedekleme sorunu oluyor ister istemez.
Nezaketli kişiliğiniz paylaşımlarda ki özen ile bence ONURSAL ÜYELİĞİ unutulmaması gereken müstesna bir insan.
Selamlar ve saygılarımla.
Bence de arayı çok açmayın.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Sevgili gitarisyen verdiğiniz emek ve özenli paylaşım için sevinirken, umarım kısa zamanda sıkıntılarınızı atlatır esenliğe çıkarırsınız. Tekrar gelişinizden ziyadesiyle memnun olduk. Sağ olunuz.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,166
4,981
Çok teşekkürler, skıntılarınızı bir an önce atlamanız dileği ile...

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
Geçmiş olsun bu sıkıntı son zamanlarda epey yaygınlaştı elektrik akımlarında bir sıkıntı mı var acaba ?