Rutin / Routine - 2013 (Çeviri ve Balonlama)

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,783
Hiçbir Şey Ülkesi

RUTİN
(Routine)

2013
(Çizgi Öykü / Tam Macera)

ldRAnQ.jpg

Çeviri ve Balonlama:

bk9E8m.gif

Bir süredir seyahatteydim ve sitemizden uzak kaldım. Birkaç gün önce seyahatimi tamamlayıp döndüm ve gelir gelmez de küçük, farklı ve güzel bir çizgi öykü paylaşmak istedim: Neil Gibson'un yazıp, Caspar Wijngaard'ın resimlediği ve naçizane benim de Türkçe çeviri ve balonlamasını gerçekleştirmeye çalıştığım "Routine / Rutin" adlı çizgi öykü.

Bu sefer çizgi öykü, yazarı, çizeri, eser hakkındaki bilgiler gibi konular hakkında çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim. Ancak sadece şunu belirtmekte yarar görüyorum: Okuyacağınız bu çizgi öykü; Neil Gibson'ın yazmış olduğu 12 öyküden oluşan "Twisted Dark" adlı çizgi romanın 1'inci cildinden alınmış bir öykü olup, bu seride (ya da bu ciltte) yer alan diğer öykülere internette ulaşma imkânı bulamadım. Sadece çeviri ve balonlamasını yaptığım "Rutin" adlı bu öykü bile Neil Gibson'ın insan ruhunun karanlık noktalarında nasıl ustaca dolaştığını gösterdiği ve beni etkilediği için diğer öykülerinin de bu şekilde ilgi çekici olduğunu düşünüyor ve bir gün onlara da ulaşma fırsatım olursa çeviri ve balonlamalarını yaparak paylaşmayı umuyorum.

Çeviri ve balonlamada kullanılan fontlar; kapakta "Times New Roman" ve "Barbara Hand", çizgi öykünün konuşma balonlarında ise "CCJeffCampbell" olup, hem özgün hem de Türkçe çeviri ve balonlaması yapılmış dosyalar ".cbr" formatında düzenlenerek beğeninize sunulmuştur. Umarım keyif alarak okursunuz...

ÇİZGİ ÖYKÜNÜN KONUSU / ÖZETİ:

Norveç'in ıssız bir bölgesinde yaşayan Asbjorn ve oğlu Koll çok mutlu bir yaşam sürmektedirler. Asbjorn oğluyla gurur duymakta, Koll'un av merakını desteklemekte ve her gün köpekleri Flaks'le birlikte Koll'un ava gidişini izlemektedir. Bu olay onların her gün gerçekleştirdiği bir rutin hâline gelmiş olsa da; bir gün Koll'un avdan zamanında dönmemesi ve Asbjorn'un oğlunu aramaya çıkmasıyla olaylar değişik bir şekil alacaktır. Ve... Acaba gerçekler gördüğümüz gibi midir?..

İNDİRME LİNKLERİ:

Keyifli okumalar…

ÇİZGİ ÖYKÜYÜ İNDİRMEDEN OKUMAK İSTEYENLER İÇİN:

V0Rj4B.jpg

nRo41N.jpg

vb73MA.jpg

1L0RzB.jpg

Ly0j90.jpg

r3vGPa.jpg

P0zjXd.jpg

gqRQm0.jpg

9QljkZ.jpg

1L0XY1.jpg

Ly0LpJ.jpg

r3v7QB.jpg

7qZ4km.jpg

P0zgqv.jpg

gqRB5L.jpg

9QlO49.jpg

qbnrY3.jpg

M04rE6.jpg

QaG9AA.jpg

R0Rq9j.jpg

p0VL8L.jpg

kbRlLm.jpg

NpJ7gP.jpg

Son düzenleme:

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Tanrım, ne kadar etkileyici bir çizgi roman. Şu anda şoktayım :(

Çok teşekkürler bunu çevirip paylaştığınız için.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Her ne kadar benim takip ettiğim tarzda bir çizgi roman olmasa da eklediğiniz resimlerden öykü beni içine çekti. Korku tarzı öyküler seven siyah beyaz düşkünleri için biçilmiş kaftan.
Teşekkürler.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,953
ordu-turkey
Seçtiğiniz yayın tam manasıyle insanı şok edecek bir yayın,sunumuyla ve seçimiyle yine harika bir emek ortaya koyan üstadıma saygılarımı sunarım.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,447
hiçbiryerde :)
Gerçekten şok edici. Sanatın gücü de bu!
Malesef hiç te ender olmayan bir olgu ele
alınmış; hem çocuk hem babanın duygu
durumları işlenmiş ve şok edici bir kurguyla
hafızalarımıza kazınacak bir öykü yaratılmış...
Teşekkürler üstadım.