(Büyükler İçin) Pambık Prenses ve Mirasyedi Cüceler (Parodi Senaryo ve Balonlama)

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,782
Hiçbir Şey Ülkesi
(Büyükler İçin) Pambık Prenses ve Mirasyedi Cüceler (Paylaşımdan Kaldırılmıştır)

Kimseyi kırmamak, üzmemek, incitmemek, başka tartışmalara mahal bırakmamak adına izninizle ve yanlış anlaşılmaya meydan verdiğim için özür dileyerek "amacını aşmış ya da başarılamamış" bir iş olarak gördüğüm bu çalışmayı paylaşımdan kaldırıyorum...

Bu konu başlığı altında mesaj yazan herkese teşekkür ediyor, mesaj yazarak değerli vakitlerini ayıran tüm dostlardan çaldığım bu kıymetli vakitleri için tekrar özür diliyorum.

Umarım anlayışla karşılarsınız.

Sevgi, saygı ve selamlarımla...

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,993
denize sıfır
Güzel olmuş, ben beğendim.:)
Senaryo yazmak ana fikirden daha zor.
O yüzden böyle meşakkatli bir işin altından kalkmak her babayiğidin harcı değildir.
Tebrik ederim üstat.:)
Renk kattığınız için teşekkür ederim.
Sonraki çalışmanızı da merakla bekleyenlerdenim.:)
Selamlar.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Hayali karakterlere belden aşağı göndermeler yapmak fanların en sevdiği işler arasında. E hayali karakter de güzel olursa. Değişik bir çalışma, sanırım daha önce deneyen de olmadı. Elinize sağlık.

8AfZp3l.jpg

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Bu tarz göndermeler bizde de mizah dergileri tarafından sıklıkla ele alınmıştı (halen de alınıyor). Aşağıdaki karikatür sanırım Leman'dan (nedense karikatürde ufak bir buzlandırma yapmışım zamanında (oto sansür!), tahmin edin nerede? İpucu: Beyaz Atlı Prens)

Çok kaliteli bir iş çıkarmışsınız sevgili "gitarisyen". Artık her şeyin orijinali önce "Çizgi Diyarı"nda boy gösteriyor. Bu eser de kuşkusuz diğer orijinal işlerin arasındaki seçkin yerini alacaktır.

Pamuk_Prenses_Nerede_kelo_lan_bakiim.jpg

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Aslında masal gerçekte şöyleymiş ; büyük büyük ulu büyücü dedemden dinlemiştim.Kırmızılı şapkalı hatun kişi ile arkadaş olan pamuk prenses sonradan pamuk alerji yapınca yün giymeye başlamış ve adıda bu yüzden yün prenses olmuşsada halk arasında yinede pamuk prenses olarak kalmaya devam etmiştir.Yine Pamuk prensesimiz saraydan kaçarak 7 cüce arkadaşa sığınmışsada aslında bu cüce zatlar çok sapkın insanlarmış.Önceleri kendilerinin dürüst olduğuna inandırmış ve güven telkin etmişler.Bir ara cücelere pamuk bana A 101 den gazoz alın diyince kendi aralarında tecavüzcü cüce olarak nam salmış olan habis ruhlu karanlık fikirli Fetö sempatizanı olan zatın beyninde güneş patlamaları meydana gelmiş.Eczaneden aldıkları uyku ilacını gazozun içine dökerek kötü emellerine hep birlikte alet etmişler.Bu menfur hadiseden sonra uyanan pamuk ne oldu bana kendimi hiç iyi hissetmiyorum demişsede sana büyü yapmışlar hanım abla bizim tanıdığımız çok güçlü cin çıkarıcılar var deyip kızcağızı bir de üfürükçüye götürmüşler.O devirlerde üç harfli cinler insanın içinde sık sık girdiği için
admond hoca tarafından bir iyice üfürülerek söz konusu cinler dışarı çıkartılıp şişelere hapsedilmiş karşılığında ise cüceler tarafından üfürükçü arkadaşa 12 ay taksitle master cüce kartıyla ödeme yapılmıştır.Biraz olsun sakinleşen pamuk cinlerin dışarı çıkartılması ile biraz da kendini iyi hissetmiştir.Ancak gel zaman git zaman pamuk prensese musallat olan cüceler tarafından yine başarılı darbe girişimleri yapılmış ve yatağın yanınada yurtta sulh konseyi olarak not bırakılmıştır.Pamuk kızımızın üvey annesi aslında iyi bir kadınmış ve kaybolan kızının başına bir şey gelmemesi için ayna ile sohbet edermiş.Bu nedenle prens arkadaşı bu namussuz cücelerden pamuğu kurtarması için ormana göndermiş.Prensin geleceğini duyan cüceler hemen kirişi kırmış ve ormanın derinliklerine kaçmışlar.Uyku ilacının etkisinde kalan pamuk kızımızı zorda olsa uyandıran prens onu hemen kraliyet kadın doğum servisine götürmüş yapılan ultrasonik muayenede kızımızın 6 aylık 7 tane ikiz çocuğu olduğu anlaşılmıştır.Bu duruma çok üzülen pamuk kızımız yinede nur topu gibi bu evlatların hepsini sabiilerin günahı yok diyerek doğurmuştur.Sonradan orta dünyaya gönderilen bu veletler cüceler olarak orada koloni kurup elflere bile kafa tutmuşlardır.Babalarının ne kadar kahraman olduğu konusunda efsaneler anlatmışlardır.Ormanın derinliklerine kaçan cüceler ise orada hansel ve gratel adlı iki çocuğu kandırmaya çalışan bir hanım teyze görmüşler hanım teyzenin gelin yiğenlerim sizlerede biraz çorba yapayım teklifini geri çevirmemişler ve cadının içtiği çorbanın içinede bu namussuz cüceler tarafından uyku ilacı katılmıştır.Ertesi gün cadı ay bana ne oldu böyle sözlerine bir şeyin yok teyze 9 ay sonra anlarsın diyip kaçmışlardır.Evden ayrıldıklarından 9 ay 10 gün sonra bu cadı 14 tane velet dünyaya getirmiştir.Cadı teyze demekki bu veletler o zalım cücelerden diyerek ortadünyaya yerleşmiş ve tövbe ederek sauronun hızmatlısı olmuştur.Bu 14 veletten dünyaya gelenlerin bir kısmı hobbit olmuş bir kısmı ise ork lara dönüşmüştür.Önüne gelene sarkan bu cüceler son olarak gözlerine sindirellayı kestirmişlersede kazıklı voyvoda vlad tepeşin gizli aşkı olduklarını bilmediklerinden hatırı sayılır bir köteğin arkasından 10 numara yağlı kazıklara oturtularak 3 ay bekletilmişlerdir.Cüceleri çok üzen bu cezadan sonra cüceler ağır bir kolon ameliyatı geçirmişler ve ortadan kaybolmuşlardır.İşte masal böyle mutlu sonla bitiyor.Selamlar.:D

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
üstadım harika bir paylaşım olmuş ben beğendim
tamamını sonra okuycam biraz göz attım
ellerine sağlık

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,094
İstanbul
Kırk yıllık Pamuk Prenses'ten böyle bir hikaye çıkarmak. Müthiş!
Kaleminize sağlık, eğlenceli bir çalışma olmuş.
Bilgisayarıma kaydederken adına xxx ekleyeceğim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Bu serinin devamı yakında vizyona giriyor ;
1-7 Cücelerin dönüşü
2-7 Cücelerin intikamı
3-Cüceler Külkedisinin kocasına karşı
4-Kırmızışapkalı kız ve 7 cüce
5-Hansel ve Gratel ile 7 ler
6-7 Cüceler fantastik 4 lüye karşı
7-Pambık ve azgın 7 cüceler part 2
8-Avatar ve 7 cüceler
9-7 Cücelerin sessizliği
10-Alacakaranlık ve cüceler
11-Volverine ve süper 7 cüceler
12-Malkoçoğlu 7 lere karşı
13-Rambo 2 cüceler 7
14-Alien 7 cücelere karşı
15-7 Cücelerin gazabı
16- 7 Cüceler cücelere karşı
17-Savaş ve 7 cüceler
18-Sarhoş 7 cüceler zamanı
19-7 Cücelerin temel dürtüsü
20-7 Cücelerin temel dütdürüsü
21-7 Cüceni nasıl evcilleştirirsin
22-Yenilmezler 7 cücelere karşı
23-Montanada sabah Ditroitte akşam ( bunun konuyla ilgisi yok öylesine yazdım )
24-Manhatten geceleri ( bununda konu ile ilgisi bulunmuyor bunları yazarken düşünüyordumda .) : )
25-7 cücenin anatomisi

Liste uzayıp gider heralde yani bu 7 cücelerle bizim işimiz henüz bitmedi yeni çeviriler geldikçe.Selamlar.

gizliozne42

Yeni Üye
29 Ağu 2013
28
50
Sevgili Gitarisyen, ellerinizize sağlık. Çok güzel bir çalışma olmuş.Çizgiromanın henüz 4. sayfasında Prens ile Pambık Prenses'in ilk tanışma faslında Kurucu Kazım'a atıf yapmışsınız. Konyalısınız galiba.
Not: Ben de Konyalıyım.

Amonopsis

Yeni Üye
19 Ara 2011
61
210
65 yıl önce ilk kez okuma şansına sahip olduğum,bu güzel çocuk masalının nasıl bu hale geldiğine inanamıyorum.Hangi ruh hali içindeki biri bu masala bu tür bir senaryo yazarak bunu bu sitenin üyelerine lanse eder.bu kişiye söylenecek söz bulamıyorum. Ama beni en çok bu hilkat garibesi hikayeyi beğendiğini söyleyen kişiler ve bilhassa
da yönetici konumunda olan kişiler şaşırttı. Bu arkadaşları kutluyorum... ...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Hakaret etmediğiniz sürece sorun yok düşüncelerinizi paylaşın.Sonuçta günlerce balonlama yapan birisine yaptığınız eleştiri dozu kaçmış bence.Herkes istediğini paylaşsın bunda bir kötülük yok bana göre.Sonuçta ben verilen emeği inanın senaryonun bile üzerinde görüyorum.Senaryo boyutu ayrıdır.Ama bu kadar emek gözardı edilirse haksızlık olur.Sonuçta indirdim ama okumadım inanın hala zamanım olmadığından ama daha yapıcı ve motive edici olursanız sevinirim kendi adıma.Yarın bu değerli dostumuz çok daha farklı alanlarda eser verebilecekken bir anda motivasyonunu düşürmeyelim lütfen.Ben rica ediyorum.Birbirimize destek olalım.Yanlış varsa düzeltilir.Ancak dedim ya emek yoğun bir çalışma çok da zaman alan bir şey emin olun.En az iki haftadır bu eserin ortaya çıkması.Bir kötülük yok kötüniyet hiç olmaz.Biraz gırgır biraz mizah biraz ezber bozma başka bir şey yok.Rica ediyorum sizide yanlış anlamayın sakın kırmak gibi bir kastım yok.Ama yeni aramıza katılan bir dostumuzu incitmeyelim hele yöneticilerimiz inanın şahsen tanımasamda çok değerli insanlar kalıbımı basarım.Saygılarımla.

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,847
Navajo Köyü
65 yıl önce ilk kez okuma şansına sahip olduğum,bu güzel çocuk masalının nasıl bu hale geldiğine inanamıyorum.Hangi ruh hali içindeki biri bu masala bu tür bir senaryo yazarak bunu bu sitenin üyelerine lanse eder.bu kişiye söylenecek söz bulamıyorum. Ama beni en çok bu hilkat garibesi hikayeyi beğendiğini söyleyen kişiler ve bilhassa
da yönetici konumunda olan kişiler şaşırttı. Bu arkadaşları kutluyorum... ...

Maalesef okuduktan sonra bende de aynı kanaat oluştu.
İğrenç...

Son düzenleme:

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,982
Bunca emek başka yönde değerlendirilebilirdi..
Bence değmemiş..
Gönül bu..
Beğenenlere de saygı duyuyorum..

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,782
Hiçbir Şey Ülkesi
Niyetim hiç kimseyi incitmek, kırmak, kızdırmak ya da üzmek değildi. Hele hele bir tartışma ortamı oluşturmak hiç değildi. Sayın abolardis'in de dediği gibi biraz gırgır, biraz mizah, biraz güldürü yapmak ve "Pamuk Prenses" hikâyesinin (bundan çok daha ileri boyutta cinsellik ve korkunç sahneler içeren) orijinaline dikkat çekmekti.

Ama sanıyorum işin dozu biraz kaçtı. Belki ben bu sunumu paylaştıktan sonra çalışmayı beğenenler de henüz okumadıkları için, sadece verdiğim emeği ve güzel bir şey olduğunu düşündükleri için beğendiler. Belki okuduktan sonra onlar da Sayın ertekin gibi "iğrenç" bulacaklar veya Sayın Amonopsis gibi "hilkat garibesi bir hikâye" olarak göreceklerdir. Ve haklı olabilirler... (Sayın Amonopsis'e ve Sayın ertekin'e görüşlerini açık açık yazdıkları ve eleştirdikleri için bütün samimiyetimle ve gerçekten teşekkür ediyorum. Zira her türlü eleştirinin insanları hatadan alıkoyduğuna ve gelişime yardımcı olduğuna inanıyorum.)

Zaten bu konudaki ilk mesajımda yazmıştım mizah yeteneğim olmadığını. Bu da böylece ispatlanmış oldu. :)

Sonuç olarak; kimseyi kırmamak, üzmemek, incitmemek, başka tartışmalara mahal bırakmamak adına izninizle ve yanlış anlaşılmaya meydan verdiğim için özür dileyerek "amacını aşmış ya da başarılamamış" bir iş olarak gördüğüm bu çalışmayı paylaşımdan kaldırıyorum...

Bu konu başlığı altında mesaj yazan herkese teşekkür ediyor, mesaj yazarak değerli vakitlerini ayıran tüm dostlardan çaldığım bu kıymetli vakitleri için tekrar özür diliyorum.

Sevgi, saygı ve selamlarımla...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Bence kaldırmayın paylaşımdan beğenenlere haksızlık olur.Bu defada. Herkes herşeyi mizahi bulamaz mizah çıtası çok farklı.Oto sansür olarak değerlendiririm.Kİmse beğenmezse dahi emek sarfedilen bir çalışmanın kaldırılması yerinde değil.Günümüz mizahı genelde cinsellik ve argo üzerine kurgulanmış.Zeki esprilere gülünmüyor neden derseniz kimse anlamak istemiyor.İsmail GÜLGEÇ gibi gülüp geçmek istiyor.Sitede sayfalarca yazı yazdım.Bir çoğu saatlerimi aldı.Gülmek ayrı bir şey sırıtmak daha ayrı tebessüm etmek daha farklı hepsinin duygu motivasyonu farklı.Mizah dergilerinin şu anda tamamı mizahı bu şekilde ele almak zorunda.Çok zekice karikatürleri olan çizerler bile buna yöneldi.Selçuk Erdem ki bence mizah dahisi biri bile arada bir bu şekilde üretim yapmak zorunda kalıyor.Bir masalın farklı yorumlanması normaldir.Batıda bu türler hayli var.Bizim alışık olmadığımız bir tarz olmasından kaynaklanıyor.Serpieri yapınca sanatsa buda emektir.Böyle kolay bitmemeli.Takdir sizin tabi bizimkisi düşünce.

gizliozne42

Yeni Üye
29 Ağu 2013
28
50
Lütfen kaldırmayın, çok güzel bir çalışma. Ben çok beğendim. Keyifle ve tebessüm ederek okudum. Ne var bunda ? Zaten başında büyükler için ifadesini koymuşsunuz. İstemeyen okumaz. Leman, Çarşaf, Fırt, Gırgır bütün mizah dergilerinde bu tarz göndermeler olur. Eeee bu forumdan onları da mı kaldıralım ?