Gırgır Sayı 0003

12 Şub 2010
15,006
543,642
GIRGIR_003_001.jpg

İki defada taramış olduğum sayfaları sevgili hocam uzung birleştirdi ve düzenlemesini yaptı. Şükranlarımı sunuyorum.
Sevgili mudi, nice yıllara.
Saygılarımla​

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Abi sanada a-3 tarayıcıdan alalım sıkıntılarından kurtul.

uzung kardeşime birleştirme için sizede eseri kazandırdığınız için sonsuz hürmetler.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Sayenizde galiba GIRGIR'ın da bu çok nadir bulunan sayılarına sahip olacağız. Her ikiniz de sağolun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
"Hey Sabata Sabata, çok yüz verdin Sabahata.."

Ne güzel de uydurmuşlar tekerlemeyi ama... :)

Bir dönemin sex sembollerinden Raquel Welch'in henüz 30larının başında olduğu,

Westernlerin en tanınmış kötü adamlarından Lee Van Cleef'in şöhretinin zirvede olduğu,

Sanat Güneşi Zeki Müren'in henüz tam olarak mutasyona uğramadığı;

hepsinden önemlisi GIRGIR'ın yeni dünyaya geldiği döneme ait muhteşem bir sayı...

Uzung ve Profesör büyüklerime teşekkür ederim..

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
"Hey Sabata Sabata, çok yüz verdin Sabahata.."

Ne güzel de uydurmuşlar tekerlemeyi ama... :)

Bir dönemin sex sembollerinden Raquel Welch'in henüz 30larının başında olduğu,

Westernlerin en tanınmış kötü adamlarından Lee Van Cleef'in şöhretinin zirvede olduğu,...

Tam da o yıllarda "Spagetti Western"ler, özellikle de, "Sabata filmleri" revaçtaydı (Tüm dünyada olduğu gibi). "Lee Van Cleef"in başrolünde oynadığı bu filmlerden ilkinin adı "Ehi amico... c'è Sabata, hai chiuso!" (1969) idi. Anlamı "Hey ahbap, Sabata artık geldi, işiniz de bitti" gibi bir şey. Ama film Türkiye'de "Sabata Vadiler Hakimi" adıyla oynadı. Filmin tema müziği de aynı adı taşıyor "Ehi amico... c'è Sabata!" . Müzik "Marcello Giombini"ye ait.
Not: Çocuklar bunun sözlerini de tornistan etmişlerdi. Şöyleydi: "Hey Amigo, Çes Sabata, Kes ç.....ü, yap salata!". (gidip kendi ağzıma biber süreyim hemen!) Sadece çocuklar mı? Büyüklerin de böyle bağırdığına bizzat şahit oldum! Ne günlerdi!.

"Hey Amigo Çes Sabata"

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul

Çocuklar bunun sözlerini de tonistan etmişlerdi. Şöyleydi: "Hey Amigo, Çes Sabata, Kes ç.....ü, yap salata!". (gidip kendi ağzıma biber süreyim hemen!) Sadece çocuklar mı? Büyüklerin de böyle bağırdığına bizzat şahit oldum! Ne günlerdi!.

Hahahaha... Evet biz de bunu çocukken söylerdik... Bu arada Sabata filmleri TV EM'de belirli aralıklarla gösteriliyor. İlgilenenlere duyurulur..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,878
Taraması ve düzenlenmesi oldukça meşakkatli bir dergi.
Fakat süper bir paylaşım.
Güngör hocamın ne kadar emek verdiğini biliyorum.
Haluk abinin ve Güngör hocamın emeklerine sonsuz teşekkürler.

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,737
Paylaşımda emeği geçenlere çok çok teşekkürler.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Yaptığım hesaplamalara göre bu sayı 27 Ağustos 1972'de yayınlanmış olmalı. Gırgır'ın ilk sayılarından olmasından ötürü ekstra önemli bir sayı, ben de konuya katkıda bulunmak için kapağı biraz elden geçirdim.

G-rg-r-27-A-ustos-1972-Say-3.jpg