Gırgır Sayı - 0034

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Gırgır Sayı - 0034
26 Mart-1 Nisan 1973 Tarihleri Arasında
Çıkan Gün Gazetesi Mizah İlavelerinden Seçmelerle Oluşturulmuş.
Bayi Çıkışı Tahminen 1 Nisan 1973, Pazar

75 Kuruş
16 sayfa, 85 MB, 300 dpi, CBR

GIRGIR-0034-kapak.jpg

(MediaFire)

Bu 34 sayılı Gırgır da önceki ikisi (52 ve 28) gibi kitaplığın bir köşesinden çıktı, diğerleri kadar paçavra durumda olmamakla birlikte bunun da arka kapağı kırpıktı, etkilenmiş olan 15 ve 16. sayfaları sayın "oks03"ten istedim, sağ olsun o da hemen gönderdi. Eksik 2 paneli diğerleri gibi Photoshop'ta olması gereken yerlere yamadım, yamaların renk ayarları filan haliyle uğraştırdı. Sonunda bir şeye benzedi. Ne kadar tarayıcı camına bastırırsam bastırayım, kat yerleri az çok belli oluyordu, ama o da taramaya bir doğallık katıyor bence. Az daha çöpe gidecek olan dergileri arşive kazandırmış oldum.

Bu da Gırgır'ın ilk yılına ait dergilerden olduğundan, yani "Gün Gazetesi"nin günlük mizah eklerinden yapılan seçmelerle oluşturulmuş olduğu için derginin üzerinde bildiğimiz şekliyle bir tarih bulunmuyordu. Sadece derginin ön kapağında "Gün Gazetesi'nin her gün verdiği mizah ilavsinin 26 Mart'tan 1 Nisan'a kadar çıkan sayılarından seçmeler" yazıyordu. Düzenli olarak Pazar günleri bayi teslimatı yapıldığını farzedersek, yaptığım hesaplara göre bu derginin 1 Nisan 1973 tarinde raflara çıkmış olması gerekiyor.

İyi okumalar dilerim.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Ellerine sağlık sevgili Scanfan.
Bizlerle buluşturmadan önceki süreci paylaşmanız çok önemli bana göre.
Bu arada sevgili oks03'e de destekleri için teşekkürler.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Yanlış okumuşum Kelebek Rıza ırza geçti diye .Bir tuhaflık var diyorum böyle olmaması lazım.Yanlış okumuşum..
Emeği geçen dostların yüreğine sağlık.
Çok teşekkür ederim üstadım saygılarımla.