Gırgır Sayı - 0806 ( 14 Şubat 1988 )

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
İş Adamı tabirini ilk kim kullandı bilmiyorum ama oldukça kıllandığım tabirlerden birisidir.
Bazı kelime ve kavramların ilklerine inmeden gelişim ve seyri tam olarak anlaşılamıyor haliyle.
İŞ ADAMI da böyle bir şeydir.Kİm türetti nasıl türetti hangi aşamalardan sonra üretti bu kelimeyi bilmiyorum ancak hem türetiş hemde üretiş şekli ile tamda cuk diye oturmuş.
Öyle bir anlam yüklemesi kazanmış ki zamanla.Ne esnaf , ne tüccar , ne zengin kendisine has bağımsız bir karekter kazanmış.
Zamanla bunların dernekleri ve kulüpleride kurulmuştu.Bunun FETÖ'cü varyasyonlarıda oluşmuştu.
İş Adamı işinin adamı değildir aslında işlerin adamıdır.Bunların madam olanlarına İş Kadını denir.İş Kadını olabilmek için farklı kriterler yok aynı yolun yolcusudur bunlarda ayrım dişi ve erkek üzerinden cinsiyet farklılığı üzerinden değerlendirilmektedir.İş adamlarına hep ne İŞ diyesim gelmiştir.
Bir İş Adamı tanıdığım olsa sormak istediğim bir kısım sorular elbette var :
İş Adamı nasıl olunur ?
İş Adamı ünvanını kim verir ?
Bu işin okulu varmıdır ?
İş bilmek yeterse bizim berber Necmiyede İş adamı desem ayıp olurmu ? Adam gerçekten iyi traş yapıyor.
Yada yıllardır çayını içtiğimi Çaycı Makul abimize İş adamı desek yanlış yapmış olurmuyum.Adam gerçekten iyi çay yapıyor.
Bilmem ki sürekli gözleme aldığım Nazife ablaya iş kadını dersem sorun olurmu ?
Ablam gerçekten şahane gözleme yaparak gözüme çıkmamak üzere girmiştir.
Yada Ormanın fahri sahibi Fantom iş adamımıdır süper kahramanlıkla iş adamlığı aynı bünyede cirit atabilirmi ?
İş adamı olmak için zengin olmak şartmıdır ?
Bende işimin adamı olmak istiyorum öneriler nelerdir ?

Bir iş adamı bulsam soracağım sorulardan örnek kesitler yazdım.
Ah bir iş adamı bulsam
Bir işin adamı olsam.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim " Murtaza " üstadım.

Kaptan Nemo :
" Elimden gelen bütün iyilikleri ve mecbur kaldığım bütün kötülükleri yaptım. "

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
İşadamının derisi kösele gibi olur,hiç kızarmaz derlerdi..
Usturayı bileylediğine göre demekki doğruymuş..
Teşekkürler murtaza5..
Ellerinize emeklerinize sağlık..

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783
İş dünyasında kredi almadan büyüyen tek holding Koç'tur...
Ülker ve Doğuş holding'in 1990'lılardan sonra birden büyümelerini hep garipsemiştim.
Sağdan soldan alınan borçlarla büyümüşler demekki...
:D:D:D