Gırgır Sayı - 0898

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,991
neverland
00cwc.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,987
Gürhan'ın çizgisine de benziyor, haklısınız. Bülent Benli çok tuhaf bir çizerdi, önüne kimin çizgisini koyarsanız koyun birebir taklit edebiliyordu. Kemal Aratan'ı, Engin Ergönültaş'ı, Şevket Yalaz'ı, Ergün'ü vs, birebir taklit edebiliyordu. Burada da Şevket Yalaz'ı taklit etmişler. Bu yüzden aklıma ilk olarak Bülent Benli geldi. Ama sizin de hakkınız var, Gürhan da Şevketi çok çağrıştıran bir çizgiyle çizerdi.

Bana da "Gürhan" diye bir çizer vardı soyadı olmayan o gibi geldi. Bülent Benli o sıralar Avni'deydi sanırım.

djeko35

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
168
138
İzmir
Gırgır olayının bende bittiği andı bu. İki sayı daha devam edebilmiştim ne olduğunu anlayamamıştım o zaman ta ki Avni'yi ve Fırfır'ı bayide görene kadar. Türkiye'de mizahı bitirmek adına görev yapan iki kişiden biriymiş meğer Gölge Ertuğrul (birincisi bana göre Asil Nadir). Emeklerine sağlık üstadım çok teşekkürler.

Deejay

Onursal Üye
13 Kas 2009
310
2,845
Mersin City
Arkadaşlar hep merak etmişimdir GırGır'ın el değiştirme zamanlarını.,Sayıyı az önce indirip okudum..Baskıyı engelleme,filmleri kapıp kaçma..Baya aksiyonlu olaylar yaşanmış anlaşılan :) Şimdi olay tam olarak nedir kim haklı kim haksız..Oğuz Aral neden yurt dışında falan ..Daha detaylıca anlatacak veya kaynak gösterecek bir arkadaş var mı ?

kirpi

Yeni Üye
28 Şub 2011
79
497
gölge adam olamazsın demedim adam olamazsın dedim ve sözlerimde bugün bile haklıyım çıkardıkları gazetede bile kalitenin ne kadar paçavraya düştügünü anlarsınız

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,991
neverland
Arkadaşlar hep merak etmişimdir GırGır'ın el değiştirme zamanlarını.,Sayıyı az önce indirip okudum..Baskıyı engelleme,filmleri kapıp kaçma..Baya aksiyonlu olaylar yaşanmış anlaşılan :) Şimdi olay tam olarak nedir kim haklı kim haksız..Oğuz Aral neden yurt dışında falan ..Daha detaylıca anlatacak veya kaynak gösterecek bir arkadaş var mı ?
Kim haklı , kim haksız tartışmaları çok da doğru değil! Ortada ticari bir anlaşma var Simavi ve Akbay arasında; alan menun satan memnun hesabı.Lakin burada ki tartışma daha çok etik. Oğuz Aral'ın Almanya'da sergi açılışında olduğu bir dönem de ,siyasi iktidarın da baskısıyla, Gırgır el değiştirir. Doğal olarak da Gırgır emekçileri bu beklenmedik duruma tepki gösterirler. İçinde kiracı olan bir evi satarken bile, kiracıya haber verilir sonuçta.
Uzun lafın kısası olan Gırgır'a oldu dostum :d nette arama yaparsan olay hakkında birçok haber ve yorum bulabilirsin. Kendi fikrin oluşması açısından.