GIRGIR Nostalji 001

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,924
Ertuğrul arşivinden, keyifle okuyunuz..

8NrmMV.jpg

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
En Kahraman Rıdvan bayılarak okuduğum bir şaheserdir.
Melih41 gibi büyük bir paylaşım sanatçısından , tarama , düzenleme ustasının elinden böyle bir eseri yeniden okumak ise ayrı bir lezzet.
Ne kadar teşekkür etsek azdır üstadım.
Emeklerinize sağlık.

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,854
Demek ki, bu eklere Nostalji demişler. Halbuki hakiki Gırgır da denebilirmiş. Paylaşım için teşekkürler arkadaşlar.

venomaer

Onursal Üye
10 Eyl 2018
318
6,673
O dönemde eser sahiplerinin imzalarını silip arşivden yayınladıkları ekler. Baya bir tartışmalar olduğunu hatırlıyorum.

All4all

Kıdemli Üye
23 Haz 2016
189
577
Manaus
O dönemde eser sahiplerinin imzalarını silip arşivden yayınladıkları ekler. Baya bir tartışmalar olduğunu hatırlıyorum.

Bu konuyu biraz daha açarsanız seviniriz

venomaer

Onursal Üye
10 Eyl 2018
318
6,673
Yanlış hatırlamıyorsam Oğuz Aral ve ekibi GırGır’dan tasviye edildikten sonra birbirleriyle devamlı uğraşıyordu. Oğuz Aral’ın abonelerin parasını zimmetine gecirdiğini bile iddia etmişlerdi. Oğuz ve Tekin Aral da “Avni ve FırFır” dergisinden cevap verirdi. Bu tartışmalar sırasında GırGır yönetimi belki tiraj uğruna belki gıcıklığına devamlı promosyon olarak kalem vb. hediyeler verirdi. Bu eklerde o zamana denk gelir.
Dergi arşivinde bulunan herşeyin telifi bizimdir diyerek eski öyküleri imzaları kaldırarak yayınlardı. Hatta Fırt dergisi 900 lü sayılarda baya uzun süre sadece eski öyküleri kullanarak çıkmıştır.
İlban Ertem’in Vicdan’ı, İpsiz Osman’ı. Üniversiteli Mahmut’u
Galip Tekin’in öyküleri
Ergün Gündüz’ün Stero Seyfisi (bu karakteri bir müddet baska bir çizerle de sürdürmüşlerdi)
Bülent Arabacıoğlu’nun En Kahraman Rıdvan’ı
Latif Demirci’nin Tarzan’ı
Oğuz Aral’ın Utanmaz Adam’ı, Avni’si
ve daha niceleri
İmzaları silinerek, yer yer renklendirerek, yer yer sarı, yer yer mavi olarak yayınlandı.

Hatta bi ara GırGır’ın ilk sayılarını ciltli veya ek olarak tekrar basmışlardı.

Yazdıklarım tamamen hatrımda kalanlardır.