The New Avengers Cilt: 10 Güç

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
435551.jpg

The New Avengers Cilt: 10 Güç
Brian Michael Bendis

Karanlık hükümdarlıkta çanlar çalıyor!

Luke Cage'in küçük kızı kayıp, bir Skrull'ın kaçırdığı kurban kayıplara karışmış ve eski Power Man, kızını bulmak için bedeli ne olursa olsun her şeyi -her şeyi- yapabilir! Avengers, Fantastic Four ile hızla ilerleyen, gerilim dolu ve vahşi bir final sayfasıyla son bulan, bu heyecanlı hikayede birlikte çalışıyor!

O zaman da, kaçırmak istemeyeceğiniz, iki misli büyüklükte, tüm gücünü gösteren, kahramanlar kötülere karşı, ellinci özel sayı ortaya çıkıyor! New Avengers, Norman Osborn'un Dark Avengers'ını devirebilmek için oyundaki yerini alıyor. Ama eski Green Goblin'in onlar için gizlediği dondurucu bir sürprizi var!
(Arka Kapak)
Türkçe
126 s. -- Kuşe-- Ciltsiz -- 16 x 24 cm
İstanbul, 2013, 1. Basım
idefix Fiyatı :18,75 TL (KDV Dahil)

Moderatör tarafında düzenlendi:

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
ülkemizde kitaplar çok pahalı..bence bir kitap 5lirayı geçmemeli..fiyatlar(max:5tl.) bu kadar olursa alanı çok olur diye düşünüyorum..yayın hakları sahipleri ferrariye bineceklerine renaulta binsinler kardeşim..bir Ferrari parası kazandırmak zorundamıyız onlara...:d:d:d

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
yok şimdi haksızlık oldu bu dediğiniz 126 sayfa da 5 tl olmaz ama evet olması gerekenden fazla verdiğimiz kitaplar çoğunlukta resmen. eh tabii ortalama alım kuvvetimizde az olduğundan seçerek almamız ve alımları zamana yaymamız şart oluyor.

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
ben 250-375 sayfalık korsan kitabı 5liraya alıyorum..demekki onu basanıda satanıda kurtarıyor..o zaman yayınevleride yaldızlı kaliteli karton kapaklar sayfalar kullanacaklarına uygun fiyata basınlar..zaten ülkemizde okur-yazar sayısı düşük bu fiyatlarla daha da düşüyor..kitap fiyatları uygun olsaydı korsan kitapçılık çıkmazdı..orjinal 5lira olursa neden gidipte 5liraya korsan alayım ki..stephen king -kubbenin altında romanı 38lira bunu kaç kişi alabilir ki şimdi..ben alamadım...Allahtan romanın dizisi çıktıda eksiğimizi giderdik...:D

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
yalnız korsanda şu gibi bir avantaj var. telif hakkı, vergi vs. ödemeleri yok. bu nedenle kuru maliyet üzerine 2-3 tl kar ile onu satabiliyorlar. he haklısınız kubbenin altında kitabı 38 tl ve bir çok kişi bu parayı o kitaba verirken bir kaç kere düşünür ya da vermez. ama yine de yayın evleri ne kadar kıssa da dediğim gibi telif hakları ve vergi dahil olunca fiyat kendiliğinden zıplıyor :) tabii ben bizim yayınevlerinin fiyatlarda kıstığını hiç sanmıyorum orası da ayrı mesele :p

ayrıca korsan da bile artık kapakları nerdeyse birebir yapıyorlar. çok laklı, yaldızlı kapak gördüm ben korsanda :)

lemazmatik

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
221
206
@kral911 ne kadar da haklısın yahu benim de aklıma şöyle bir fikir geldi diyorum ki; alım gücümüze göre ülkemizde her şey oldukça pahalı. Şimdi yatırım olarak düşünürsek silah alalım. Sonra her türlü marketi/dükkanı elimizdeki silahla tehdit ederek alış-verişlerimizi bedavaya getirebiliriz. Ne kadar da zekiyim değil mi? :2: :31: :7:

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
aslında çokta pahalı değil öncelikler ve alım gücü meselesi (nice ıvır zıvıra ne paralar harcıyoruz) günümüzde kitaba çok rahat ulaşılıyor kütüphaneler ağzına kadar kitap dolu okuyan yok onlarda fazla gelen kitapları dönüşüme gönderiyor çuval çuval -şimdiye kadar bir kere korsan kitap aldım onuda yarım okudum beni hep rahatsız etti sanki birilrinin hakkını yemişim gibi -sahaflar ikinci elciler ne güne duruyor biraz geç okurum ama bir daha korsan almam. sizlerde sahaflarda çok uygun fiyata ilginizi çeken eserler bulabilirsiniz + kütüphaneler ücretsiz.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,618
İzmir
Kitabın pahalı olduğunu söyleyip duruyoruz.
30 TL fiyatı olan bir kitabı almak için her gün 1 TL bir kumbara atsanız bir ayda kitap parası çıkar.
Ayda bir kitap alırsanız yılda 12 kitap yapar ki bazı kitaplar daha ucuz olduğunu hesaba katarsak bu sayı daha da artar.
Böylece hem piyasada sürüm artar ve sürüm artınca daha çok satış olacağından fiyatlarda düşer.

Gün içinde nelere para harcıyoruz bir hesaplayın bakalım.