Ersin Burak Sergisi

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
l0hCvR.jpg

Dünya'nın kabul ettiği sanatçımız, asırlık çınarlarımızdan Ersin BURAK üstadımızın "ÇANAKKALE DESTANI 100. Yıl" Resim Sergisi, 15 Mart Pazar günü, Saat 16.00'da, Kadıköy Caddebostan Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılıyor. Duyduk duymadık demeyin.

olxs47.jpg

wrFobW.jpg

Çanakkale'nin 100. Yılını üstadın resim sergisiyle anmak için ben orada olacağım. Tüm dostlarımı, Çanakkale sevdalılarını Pazar günü Kadıköy'deki sergiye davet ediyorum.

wfV1HH.jpg

Altı ay önce üstadın evine ziyarete gittiğimizde sergi hazırlığından bahsetmiş, taslaklarını bizimle paylaşmıştı. Birbirinden can alıcı, değerli çalışmalarını yayınlanmadan önce görmek nasip olmuştu. Şimdi bitmiş hallerini de görmek için sabırsızlanıyorum. Bu muhteşem serginin gün yüzüne çıkıyor olması Türkiye ve milletimiz için de bir onurdur.

5qVy1S.jpg

O gün bana hediye ettiği daha gün yüzüne çıkmamış "Gılgamış" adlı farklı çalışmasından bir sayfa...

cNfbMN.jpg

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,626
Abi bol bol fotograf çekin lütfen, ne güzel resimler çizmiş üstadımız, tarihimizle alakalı.

mango39

banned
17 Eki 2014
26
30
Renkler gercekten cok buyuk bir ustalikla secilmis .Gorulmesi ve derin algilanmasi gereken duygusal ,tarihi ve mustesna bir serginin tum ihtisamina haiz gorunuyor ,etkilenmemek mumkun degil diyorum tebrik ediyor calismalarinin devamini diliyorum.
saygilar
MANGO 39

12 Şub 2010
15,006
543,756
talatg_reli.jpg

Ve Talat Güreli üstad

Hızır Bey ve daha bir çok çizgi roman kahramanının yazarı ve çizeri

Kelimelere sığmayacak kadar yüce bir insan

En bilgili olmasına rağmen, inanılmayacak kadar tevazu abidesi

Bizi çok mahcup bıraktın sevgili Talat ağabey

Seni tanımış olmaktan gurur duyuyorum

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,543
Harika bir sergi açılışı olmuş.
Sizlerde çok güzel fotoğraf karelerine girmişsiniz ey üstadlar.
Ee tabi güzel insanlar güzel karelere girerler.
Öyle değilmi ?
Fotolar için teşekkürler.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Rüya gibiydi

Suat Yalaz ile saatler süren bir sohbet

Suat Yalaz, Karaoğlan'ın ta kendisi

Boşuna mı toplantı boyunca kendisine "Karaoğlan" diye hitap ettim. Hiç Suat Yalaz demedim.

Ah Haluk Bey ah. Ben ne diyim. Ta Antepten çağırıyorsun, buradayken haber vermiyorsun.Haberim var dı ama unuttum.Kaçırdım...

Son düzenleme:

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539
talatg_reli.jpg

Ve Talat Güreli üstad

Hızır Bey ve daha bir çok çizgi roman kahramanının yazarı ve çizeri

Kelimelere sığmayacak kadar yüce bir insan

En bilgili olmasına rağmen, inanılmayacak kadar tevazu abidesi

Bizi çok mahcup bıraktın sevgili Talat ağabey

Seni tanımış olmaktan gurur duyuyorum

Haluk abim çok doğru demiş. Bir akşam Haluk abim sayesinde aynı masada saatlerce çizgi roman polisiye ve tarih konuştuk çok değerli bir üstadımız.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
Haluk abim çok doğru demiş. Bir akşam Haluk abim sayesinde aynı masada saatlerce çizgi roman polisiye ve tarih konuştuk çok değerli bir üstadımız.

Türkiye çocuk-hızırbey- çocukluk yıllarım... en güzel zamanlarım dolayısıyla olsa gerek Talat Güreli'nin benim için çok ayrı bir yeri var. ne konuştunuz çok merak ediyorum. imkanlarım elvermediği için gelemedim, ben yoktum ama sizler vardınız.. benimle paylaşırmısınız.

12 Şub 2010
15,006
543,756
Sevgili albay
Bir yemekte dostlar ne sohbet ederse, her telden konuşuldu, somut olarak saatler süren sohbetten sonra geriye sadece ağız tadı, mutlu bir ruh kalır. Yani başka nasıl anlatılır?

Bir gün önce yıl dönümü kutlamasındaki kalabalık ve yoğun program nedeniyle Talat ağabeyle ancak bir kaç cümlelik hal hatır sorma imkanı oldu.

Ertesi gün Ersin Burak sergisine gittiğimizde Talat ağabey de geldi ve sergiyi onun rehberliğinde gezdik. Tablolarla ilgili anlattıklarından sonra o resimlere farklı gözle bakmaya başladım. Ne de olsa usta bir rehberimiz vardı.

Tam sergiden çıkıyoruz ve Ankara'ya döneceğiz ki, kapıdan Suat Yalaz ve sevgili Ramazan Türkmen ile Gökhan Gülhan geldi

Suat Yalaz usta daha sergiyi gezmeden 2 saat sohbet ettik, Talat ağabey de yanımızdaydı. Ankara'ya gitmek üzere 3 saat gecikmeyle sergiden çıktığımızda Talat Güreli ısrarla bizi 200 metre uzaktaki otomobile kadar otoparkta bininceye kadar bizzat yolculadı.

Talat Güreli, bugüne kadar tanıdığım kişiler arasında Türk ve yabancı çizgi roman konusunda bilgi olarak en yetkin kişidir. Gerçek bir canlı ansiklopediden öte eleştiri ve kıyaslama bakımından da donanımlıdır. Olağanüstü bir tevazu yanında kaya gibi sert bir güçlü şahsiyetiyle gerçek bir çizgi roman kahramanıdır.